1smart1
10.11.07,10:43
Dobry den dobrym ludom :)

Chcem otvorit fastfood.
Zo zaciatku by som to chel prevadzkovat niekde v prenajatych priestoroch. Chcel by som predavat hlavne jedlo ktore som na slovensku este nevidel, teda jedol som to v zahranici, je to tam velmy oblubene a je chutne.

Otazka teda znie: 1. co konretne treba vybavit ked chem otvorit prevadzku s jedlom (typujem ze to bude obnasat trochu viac administrativnych ukonov kedze sa jedna o jedlo).
2. Stat kde je to jedlo rozsirene, nebude si nejak chranit svoj nazov jedla alebo teda nebudu s tym neake komplikacie?
3. V pripade ze si zvolim nejaky svoj nazov fastfoodu teda znacku napr. "Mnam Mnam", zabezpecuju nase zakony to aby tuto znacu nemohol pouzit nikto iny?

Vopred dakujem za odpovede.
lenkak
10.11.07,18:52
živnostenský list
dva rovnaké názvy v obchodnom mene nemôžu byť.
haccp
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html
preštuduj si celú tému
Zoltán Kovács
10.11.07,19:16
Dobry den dobrym ludom :)

Chcem otvorit fastfood.
Zo zaciatku by som to chel prevadzkovat niekde v prenajatych priestoroch. Chcel by som predavat hlavne jedlo ktore som na slovensku este nevidel, teda jedol som to v zahranici, je to tam velmy oblubene a je chutne.

Otazka teda znie: 1. co konretne treba vybavit ked chem otvorit prevadzku s jedlom (typujem ze to bude obnasat trochu viac administrativnych ukonov kedze sa jedna o jedlo).
2. Stat kde je to jedlo rozsirene, nebude si nejak chranit svoj nazov jedla alebo teda nebudu s tym neake komplikacie?
3. V pripade ze si zvolim nejaky svoj nazov fastfoodu teda znacku napr. "Mnam Mnam", zabezpecuju nase zakony to aby tuto znacu nemohol pouzit nikto iny?

Vopred dakujem za odpovede.

Ad. 3 Ak si dáš svoju "značku" zaregistrovať, tak nikto iný to už nemôže používať.
1smart1
16.11.07,17:05
OK, tzn. staci mi len zivnostensky list a ten dokument "HACCP"? hned ako tieto dve veci budem mat vybavene tak mozem spustit prevadzku?
lenkak
16.11.07,17:08
môžeš, potrebuješ za prihlásiť na DU, ešte popr. nájomnú zmluvu, ak budeš mať zamestnancov tak poprihlasovať na SP, ZP, DU.
tetrisss
16.11.07,18:11
Este schvalene otvaracie hodiny, povolenie od hygienikov a ak budes mat aj alkohol, tak sa prihlas na CU.
dushan
18.11.07,15:55
A odkial si? Mam novoprerobene priestory ako site na FastFood.
1smart1
18.11.07,19:04
DUSHAN:

liptov a okolie BA ...
viac menej myslim ze to asi nebude zatial potrebne, lebo ja sa tak skoro do toho este pustat nejdem, kym to rozhybem tak to potrva este par mesiacov..,.
dushan
19.11.07,17:55
Tak to asi nic, ja som zo stredneho Slovenska, okolie B. Bystrice. :D
DianaI
24.11.07,21:28
A odkial si? Mam novoprerobene priestory ako site na FastFood.

No mozno by sme aj mali zaujem,ak budes konkretnejsi :))
dushan
25.11.07,06:24
Priestor sa nachadza v Ziari nad Hronom, je to take mensie mesto, cca 25.000 obyvatelov.
karol x
17.01.08,08:29
Este schvalene otvaracie hodiny, povolenie od hygienikov a ak budes mat aj alkohol, tak sa prihlas na CU.
otváracie hodiny schvaľuje obecný úrad? ten sa k samotnej prevádzke nevyjadruje?
Marikal
19.01.08,10:25
Ak by si potreboval prevádzkový poriadok a HaCCP, tak ja robím poradenstvo.
karol x
12.02.08,15:06
Dobry den dobrym ludom :)

Chcem otvorit fastfood.
Zo zaciatku by som to chel prevadzkovat niekde v prenajatych priestoroch. Chcel by som predavat hlavne jedlo ktore som na slovensku este nevidel, teda jedol som to v zahranici, je to tam velmy oblubene a je chutne.

Otazka teda znie: 1. co konretne treba vybavit ked chem otvorit prevadzku s jedlom (typujem ze to bude obnasat trochu viac administrativnych ukonov kedze sa jedna o jedlo).
2. Stat kde je to jedlo rozsirene, nebude si nejak chranit svoj nazov jedla alebo teda nebudu s tym neake komplikacie?
3. V pripade ze si zvolim nejaky svoj nazov fastfoodu teda znacku napr. "Mnam Mnam", zabezpecuju nase zakony to aby tuto znacu nemohol pouzit nikto iny?

Vopred dakujem za odpovede.
ja sa len chcem spýtať, či na otvorenie fastfoodu (predaj bagiet vyrobených v prevádzke a napr. ešte rýchlych polievok) postačuje voľná živnosť
a) predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál
b) predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov?
Nie je potrebné vybaviť si aj pohostinskú činnosť, ktorá je tuším remeselnou živnosťou?
mysimis
12.02.08,15:09
ja sa len chcem spýtať, či na otvorenie fastfoodu (predaj bagiet vyrobených v prevádzke a napr. ešte rýchlych polievok) postačuje voľná živnosť
a) predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál
b) predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov?
Nie je potrebné vybaviť si aj pohostinskú činnosť, ktorá je tuším remeselnou živnosťou?

Toto vieš prevádzkovať na základe voľnej živnosti.
lenkak
12.02.08,18:06
a) nezabudni na HACCP. Pokiaľ Ti ho fygiena schváli si na dobrej ceste.
jess
19.09.08,09:28
Keby sa varili cestoviny, tiež stačí voľná živnosť ?
jess
25.09.08,11:06
posúvam ...
zalobaba
25.09.08,13:48
posúvam ...

Aj cestoviny sa dajú variť z polotovarov alebo čerstvo urobené..... Záleží však aj na tom, čo na tie cestoviny budeš dávať.... predpokladám, že nebudeš predávať iba cestoviny.
jess
25.09.08,14:03
Aj cestoviny sa dajú variť z polotovarov alebo čerstvo urobené..... Záleží však aj na tom, čo na tie cestoviny budeš dávať.... predpokladám, že nebudeš predávať iba cestoviny.

Môj klient, ktorému robím účto, chce novú prevádzku - rýchle občerstvenie, takže nejaké hamburgery, vypr.syr, hranolky a chce variť aj cestoviny. Predpokladám, že nie z polotovarov, že by ich varil čerstvé, no a navrch by asi šla nejaká syrová (smotanová, hríbová) omáčka a také klasiky, čo sa na cestoviny dávajú.

Vychádza mi to potom, že ak by tie cestoviny len v podstate ohrieval už hotové (uvarené polotovary) a navrch by šla nejaká hotová omáčka, tak by stačila voľná živnosť, ale ak by tú omáčku pripravoval z čerstvých surovín on, tak by už potreboval "pohostinskú činnosť " so zodpovedným zástupcom.

Opravte ma, ak sa mýlim.
petulinka
15.02.11,16:47
Zdravim Vsetkych,

mna by zaujimalo a dufam ze mi dakto pomoze, plati toto aj pre takeaway? mala miestnost, kde sa len vari, bez sedenia a bez alkoholu

vdaka
69denci
08.04.11,09:00
Dobrý Deň. ja tak isto otváram s priateľom Fastfood a potrebujem vypracovaný HACCP dokument, mohol by mi prosím Vás niekto pomôcť. :o