emily81
10.11.07,14:20
Pozdravujem všeeeeetky múdre hlavy :) ktoré toto budú čítať.
Pred mesiacom som prešla kurzom z ÚP: Zakladám si vlastnú firmu. Mám problém s nájdením si priestorov na prevádzku (obchod). :o
Jedna pani mi ponúkla niečo málo priestoru u nej v predajni (tiež obchod). Mala by som priestory, do ktorých by sa zákazníci dostali IBA cez jej predajňu. Tvrdí, že jej to nevadí. Problém je v tom, že takýto "spoločný prenájom" je založený na vzájomnej dôvere. Keďže ju vôbec nepoznám neviem, či takéto spolunažívanie sa dá nejako zakotviť do zmluvy a ako. Známe - už podnikateľky ma upozorňovali, že ma môže kedykoľvek obviniť, že jej beriem tovar, peniaze z kasy a pod. :mad: Iba začínam, takže nemám nijaké skúsenosti a chcem byť opatrná. Preto neviem, či mám prijať jej ponuku a ako postupovať. Podotýkam, že v nevýhode som skôr ja, pretože tie priestory otvára o 7.00 a ja budem otvárať o hodinu neskôr, končiť zase budem 2 hodiny skôr ako ona. Takže skôr ona bude mať prístup ku mojím priestorom v čase mojej neprítomnosti ako naopak.:mad:
AK MÁ NIEKTO Z VÁS SKÚSENOSTI S NIEČIM PODOBNÝM PROSíM NAPÍŠTE akákoľvek rada je lepšia ako ten chaos, ktorý mám teraz v hlave:confused:
ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme
durisovad
10.11.07,13:29
Skusenosti sice nemam, avsak stara mudrost hovori, ze spolok je dobra vec, ale dvaja su donho moc. Poradila by som, aby si hladala
samostatny priestor a dobre zabezpeceny.
Filip Glasa
10.11.07,16:47
no kasu zamykáš, nemáš ju len tak voľne prísupnú. Dokonca aj keď si v predajni. Tovar, to je už iné. každý deň by ste to museli kontolovať.