vikino123
10.11.07,20:08
Mam len 17 rokov a trpnemi lava ruka. Neviem co mam s tym robit. Mam problemy s chbticou ale aj plavam a vacsinou vo velmi studenej vode. Prosim vas poradte mi.
bv_alexandra
10.11.07,19:24
Vravíš že máš problémy z chrbticou a to môže byť jeden z problémov. Tiež som mala podobné problémy ked mi trpla celá ruka od pleca, a bolo to presne kvôli chrbtici, musela som kvôli tomu absolvovať obstreky, pretože som samozrejme išla na poslednú chvílu ked už mi bolo strašne zle. Odporúčam nezanedbať to, a isť sa čím skôr poradiť so svojim lekárom;)
ludmilla
10.11.07,22:51
Ano moze to byt chrbtica, ale i nemusi. Trpnutie - poruchy senzibility - su varovnym signalom vysielanym z nervovej bunky telu, ze cosi nie je v poriadku. Signalizuje, ze prislo k stlaceniu nervu alebo cievy bud to nespravnou polohou, nespravnym drzanim tela. Zmeni sa poloha tela a trpnutie je prec. Ak vsak trpnutie trva dlho a ani pri zmene polohy sa nemeni tu moze ist o ochorenie. Pri vyluceni mechanickeho poskodenia nervu (roznymi vibraciami atd.) moze ist napr. o poruchu latkovej vymeny, nervove ochorenie, pricinou moze byt aj hyperventilacia - zrychlene dychanie zvycajne vyvolane psychicky a v neposlednej rade ako vedlajsi ucinok liekov.
V kazdom pripade treba navstivit neurologa.
vikino123
11.11.07,10:21
Dakujem velmi pekne za rady
Danka2323
13.07.11,05:19
Ja mám tiež podobný problém,už 2roky behám po doktoroch zistili mi asmtu a to je tak všetko..začalo to s dýchaním a v poslednej dobe mi trpne celé telo,bola som na všelijakých všetreniach nič mi nezistili.Tiež stále hovoria,že chrbtica.Ale žeby chrbtcia spôsobovala tak veľa?Točieva sa mi hlava u neurologa všetko v poriadku som z toho zúfala
Pachole
14.07.11,19:15
Ja mám tiež podobný problém,už 2roky behám po doktoroch zistili mi asmtu a to je tak všetko..začalo to s dýchaním a v poslednej dobe mi trpne celé telo,bola som na všelijakých všetreniach nič mi nezistili.Tiež stále hovoria,že chrbtica.Ale žeby chrbtcia spôsobovala tak veľa?Točieva sa mi hlava u neurologa všetko v poriadku som z toho zúfala

Ze zad jde hromada nervů do celého těla, vlastně ke všemu. Zkus kvalitní rehabilitzační masérku, ale pozor - ne sportovní, ale rehabilitační, ať Tě pořádně rozmasíruje, a uvidíš, že i dýchání se zlepší. Mi zaťaté svaly na hrudní páteři občas nedovolí volné dýchání, masáž mi oddálí potřebu Berodualu.
Zvedavôčka
18.07.11,00:52
Suhlasim a zmen neurologa :)

Ak sa ti toci hlava a trpnu koncatiny, tak niekde chyba bude a dobry neurolog by ju mal najst.