bsbs
11.11.07,09:08
Ahojte poraďáci,

prosím o kvalifikovanú odpoveď na takýto problém. SZČO zamestnáva v potravinách 4 pracovníkov. V prac. zmluve je dohodnutý prac. čas na 40 hod. týždenne. Pracovníci pracujú viac ako počet prac. dní v mesiaci (aj soboty a nedele), a ich celkový počet odprac. hod.za mesiac nezodpovedá počtu pracovných dní v mesiaci (odpracujú vždy viac dní). Celkový počet odprac. hod. je niekedy nižší a niekedy vyšší (cca o 2 až 6 hod). Podľa toho, či odpracujú 4, 6 alebo 8 hod. za smenu. Mzdy sa spracovávajú v POHODE, ktorá vzhľadom na preddefinovanú mesačnú mzdu neumožňuje nadefinovať presný počet odprac. hodín v mesiaci. Čím vznikajú rozdiely medzi skutočnou evidenciou odprac. hodín s hodinami v POHODE.
Každému zamestnancovi je zaúčtovaná pri odpracovaní celého mesiaca vždy základná mzda (aj v prípade nižšieho počtu odprac. hodín/mesiac) a k tomu aj prémie, ktoré kompenzujú aj hodiny odpracované naviac.
Otázka:
Ako zosúladiť skutočne evidované odprac. hodiny s hodinami v POHODE ?
Je zaúčtovanie miezd prostredníctvom prémií ako kompenzácia za odpracované hodiny naviac správne?
Patrí zamestnancovi za každý odprac. deň stravné (menej ako 4 hod. neodpracoval), ak počet odprac. dní prevyšuje počet prac. dní v mesiaci ?

Ďakujem
gasdiv
11.11.07,10:47
Mzdy v Pohode umožňujú zúčtovať všetky odpracované hodiny, a to nasledovne: počet odpracovných dní / hodiny , nahodí program v príplatkoch je položka nadčasy, tam sa uvedú všetky hodiny odpracované nad rámec pracovnej zmluvy. V tejto položke program vypočíta mzdy za nadčas ako aj nadčasový príplatok. Stravné patrí zamestnancovi za každý odpracovaný deň, t.j. za všetky aj naviac dní s pracovn.dobou nad 5 hodín. Mzdu by som doporučovala vystaviť s položkou nadčasy a nie formou prémií. gasdiv
bsbs
11.11.07,13:09
Mila gasdiv, budem to konkretizovať. Oktober ma 23 prac.dní/184 hod. Zamestnanec odprac. spolu so sobotou a nedelou 20 dní/138 hodín (od 4 až 8 hod.) a mal 7 dní dovolenky. Keď dám v POHODE do prac. dní hodnotu 27 dní, POHODA mi odúčtuje 7 dní dovolenky a zaúčtuje mi 20 odpracovaných dní v počte 160 hod., čo nie je pravda. Tak ako to správne urobiť v tej POHODE? Daka
gasdiv
16.11.07,10:32
Ahoj Daka, postup za 10.2007je takýto:
23 prac.dní - 7 dovol.= 16 prac.dní. Pokiaľ v položke mzdy, personalistika, neprítomnosť zaeviduješ jeho dovolenku, systém automatický vyplní tých 16 prac.dní x prac.hodiny./napr.8/= 128 hod. na tie vypočíta aj mzdu. Potom do nadčasov zadaš všetky hodiny, ktoré sú nad limit 128 hod. V tejto položke ti vypočíta mzdu aj nadčasový príplatok. Pokiaľ máš ešte nejaký dotaz ozvi sa. gasdiv
atka4
22.11.07,13:02
Mila gasdiv, budem to konkretizovať. Oktober ma 23 prac.dní/184 hod. Zamestnanec odprac. spolu so sobotou a nedelou 20 dní/138 hodín (od 4 až 8 hod.) a mal 7 dní dovolenky. Keď dám v POHODE do prac. dní hodnotu 27 dní, POHODA mi odúčtuje 7 dní dovolenky a zaúčtuje mi 20 odpracovaných dní v počte 160 hod., čo nie je pravda. Tak ako to správne urobiť v tej POHODE? Daka

POHODA ale aj iný SW "preťahuje" základné údaje zo zložky personalistika.
Keď máš zadané, že zamestnanci majú mesačnú mzdu, POHODA preberie mes. mzdu - samozrejme prepočet neprítomností a pod. a počet hodín podľa úväzku a pracovnej doby.

Môžeš to upraviť po výpočte mzdy na 1 záložke výpočtu (hrubá mzda), kde upravíš polia počet odpracovaných dní v ľavom stĺpci a počet odpracovaných hodín v strednom stĺpci.

Neskúsili ste urobiť pracovné zmluvy s dohodnutou hodinovou mzdou?