frenky
01.03.05,19:06
Dobrý deň,
Chcem odstúpiť známemu zabehnutú predajňu a neviem, ako mu ju mám vyfaktúrovať. Nepoužívam žiaden účtovnícký softwer, mám len ERP. JU my robí účtovníčka. Mám mu celý tovar na sklade vyučtovať cez ERP alebo môžem vypísať faktúru napr. v exceli. Môžem mu tovar predať aj napr s 10% zľavou?
Musím mu vyfaktúrovať aj zariadenie predajne? Ja som si ŽL len pozastavila a po roku chcem v tomto obchode zase pokračovať.
Vopred ďakujem za radu
Manual
01.03.05,18:24
A nebolo by lepšie mu predať len tovar podla inventúrneho stavu napr. k 28.2.2005 ?
A ostatné ako predajňa-priestory, regále, a iné veci čo tam máš dať do prenájmu? Faktúru môžeš vyrobiť aj v ručne do predtlačenej faktúry. A keď po obnovení živnosti Ti to už nebude chcieť predať, čo spravíš ?? Dohodni si v zmluve presné podmienky odkedy - dokedy atď. Kamaráti buďme - dlhy si plaťme...
Pekný večer...
Ja by som priestory nepredával, tie stúpajú na cene.
frenky
01.03.05,19:05
Ďakujem za odpoveď.
Ide o to, že tie priestory mám ja v prenájme od Jednoty, nemôžem ich ja ďalej prenajímať. Už sa urobila nová nájomná zmluva s Jednotou a so známym, čiže s mojim priateľom (ja odchádzam na MD), takže o to obavy nemám. Ide o to, že ak si vytlačím faktúru, musím k tomu priložiť aj doklad z ERP? Músí sa tento predaj registrovať aj v ERP a v pokladničnej knihe? Všetky GT v pokladni sa totiž vynulujú a pokladňa bude potom slúžiť môjmu priateľovi.
Ďakujem.
babenko1
01.03.05,19:18
Nie... vystavíš faktúru, on ti to zaplatí... a vystavíš mu tvoj príjmový pokladničný doklad a je to.. žiadna ERP. Účtovníčka už bude vedieť, čo s tým urobiť...
frenky
01.03.05,19:36
A čo mám spraviť so zariadením predajne? Tiež predať?
babenko1
01.03.05,19:42
To mu daj do prenájmu... bezodplatne...a potom, ked už nebudeš na MD, tak budeš mať zariadenie... a nebudeš ho musieť nanovo kupovať...a môžeš hned začať podnikať.
frenky
01.03.05,20:16
A ešte jedna otázočka: môžem mu ten tovar predať so zľavou? Je podľa zákona nejaká hranica o koľko % môžem tovar predať pod cenu?
ďakujem.
babenko1
01.03.05,20:20
Áno môžeš.... to % sa nikde neuvádza pokiaľ viem
ZuzanaHa
20.02.10,13:45
Odstupujem zabehnutu predajnu. Odpredavam tovar sposobom ako je tu rozpisany.
Ako to bude s vybavovanim reklamacii tovaru, ktory som doteraz predala.
Kde a ako ho maju zákaznici reklamovat?
Može reklamaciu prijat aj ten kto odkupi moju predajnu?
Ja rusim zivnost.