LubosP
11.11.07,20:30
Zdravim.

Ako zivnostnik som si uviedol sidlo v mieste trvaleho bydliska. Teraz som sa prestahoval, chcem si zmenit trvale bydlisko, sidlo chcem ale ponechat v povodnom mieste. Je to mozne? Cital som zakon ale nie je mi to uplne jasne.
Dakujem za odpoved.
Petra29
11.11.07,20:38
Na zivnostenskom urade treba ohlasit zmenu:
trvale bydlisko: nove
miesto podnikania: povodna adresa
KEJKA
11.11.07,21:14
to isté aj na DÚ .
VladoaKatka
12.11.07,04:02
Živnostenský odbor Ti vydá "Úradný záznam o zmene údajov v ŽL." na základe ohlásenia o zmene trvalého pobytu. Ak nový trvalý pobyt bude v inom okrese, tak na tom Živn. úrade, kde bude patriť nový trvalý pobyt.
Už musíš vlastniť nový preukaz totožnosti.

Na základe tohoto úradného záznamu, ktorá bude neoddelitelnoi súčasťou už platného živnostenského listu sa vykonajú všetky zmeny, ktoré sú spojené s podnikaním, a to DÚ, Sociálna poisťovňa, Zdravotná poisťovňa, všetky prípadné zmluvy,v banke, oznámiť zmeny odberateľom, dodávateľom,prepis vozidla na DI,atď.
LubosP
12.11.07,08:38
Na základe tohoto úradného záznamu, ktorá bude neoddelitelnoi súčasťou už platného živnostenského listu sa vykonajú všetky zmeny, ktoré sú spojené s podnikaním, a to DÚ, Sociálna poisťovňa, Zdravotná poisťovňa, všetky prípadné zmluvy,v banke, oznámiť zmeny odberateľom, dodávateľom,prepis vozidla na DI,atď.

No prave tomu som sa chcel vyhnut, vsetkym tym vybavovackam. Som myslel ze ked neecham povodnu adresu ako sidlo firmy, nebudem musiet nic vybavovat.
mysimis
12.11.07,08:44
Musíš si to vybaviť, lebo si zmenil trvalý pobyt, čiže začínaš zmenou trvalého pobytu na mestskom /obecnom/ úrade, nový OP, následne ŽÚ - s vydaným úradným záznamom SP, ZP, DÚ, banka a pod.
VladoaKatka
12.11.07,08:51
Je to služná fuška, ja som to absolvovala. Len nezabudni na nič, čo je spojené s IČO-om.