Manazer
11.11.07,21:19
Viete napísať problémy, ak by sme chceli mať len elektronické pracovné zmluvy? Aký zákon definuje podmienky? Skúšal to už niekto?
Manazer
12.11.07,09:11
A ak ho presvedcim (napriek tejto ustavnej nemoznosti nutenia), aby to elektronicky podpisal (zrejme len pri zmene uz existujuceho prac. pomeru, nie pri novych - kandidatoch), tak je to OK?

Alebo to bude stale neplatne resp. spochybnitelne?

Pouziva niekto z Vas vo vnutri firmy elektronicke podpisy (oficialne vydane certif. autoritou resp. ine)?
ajobs
12.11.07,09:40
To by musel mať každý zamestnanec inštalovaný na vlastnom PC certifikovaný elektronický podpis, a to asi bude problém.
Manazer
12.11.07,18:02
Takze cesta tu predsa len je.
Dakujem.
Manazer
12.11.07,18:34
To skôr ja som niečo nepochopil :confused:.

Certif. el. podpis je dosť drahý, aby sa používal len na tieto účely.
Iba žeby sme boli certif. autoritou :).

Každý zam. má PC na pracovisku, kde sa prihlasuje cez autentifikačné a autorizačné brány. A práve na týchto PC by podpisovali pracovné zmluvy.

Takže teoreticky by sme mohli certif. el. podpis aj nejako vynechať - ak zabezpečíme nespochybniteľnosť, že konkrétnu prac. zmluvu (resp. skôr jej dodatok) s jej presným obsahom podpísal konkrétny zamestnanec.

Pozdáva sa vám táto úvaha?
Gabi03
12.11.07,19:44
A čo archivácia?
ajobs
12.11.07,19:54
Manazer, týmto smerom cesta nevedie. Skús si prečítať zákon č. 215/2002 Z.z. o elektronickom podpise a jeho jednotlivé ustanovenia. Uvidíš, aké povinnosti musíš ako firma splniť, aby si ho mohol používať - tieto povinnosti sú dokonca problémom pre veľké a bohaté štátne inštitúcie a veľké firmy, a myslím si (pri zachovaní všetkej vážnosti), že pracovné zmluvy nie sú tým typom dokumentov, ktoré by mali byť v súčasnosti autorizované výhradne s použitím zaručeného elektronického podpisu.
Manazer
13.11.07,06:06
Mate pravdu, mojou snahou bolo najst efektivne riesenie (z ekonomickeho a administrativneho pohladu), ktore, ako sa zda, za sucasnej legislativy neexistuje.
Dakujem.