Gajdosova
01.03.05,20:36
Prosim Vas o radu s uctovanim leasingu automobilu v PU. Vstupuje do vstupnej ceny aj poplatok za uzatvorenie leasingovej zmluvy? A co havarijne poistenie? Myslim si, ze nie, ale budem si istejsia, ked mi to niekto z Vas potvrdi. A co s uctovanim urokov? Rovnomerne pocas celej doby leasingu, alebo sa mam drzat splatkoveho kalendara? Dakujem za pomoc.
babenko1
01.03.05,20:02
Niekde na porade to tu už bolo riešené,,, daj si vyhľadávanie účtovanie lízingu
Gajdosova
05.03.05,20:31
Hm, vdaka, no som na materskej a popri tom musim este uzavriet minuly rok, tak toho casu na behanie po internete nemam, zvlast, ked pristup k netu mam len v praci. Chcela som si trosku ulahcit ten moj zivot - no nic, mrknem sa na to.
babenko1
06.03.05,07:38
Myslela som tu na porade si daj vyhľadanie :-) bolo to tu už rozoberané z viacerých strán... a aj ja som bola doteraz na materskej :-) takže viem ako to je :-)
alušik
06.03.05,16:01
Zalezi od toho, ci je to novy leasing alebo stary. Ak hovoris o novom, stretla som sa s roznymi nazormi danovakov. Jeden vravi tak a druhy tak. Moj osobny nazor vsak je, ze radsej ten poplatok do vstupnej ceny vozidla daj, bude to asi mensie zlo, ako by si ho zauctovala do vydavkov. Uroky sa uctuju podla splatkoveho kalendara, ale pozor na posledny mesiac v roku - casovo ich rozlis, lebo ja som to neurobila a auditorka ma na to upozornila. Urcite nemas leasing idealny, aby boli splatky v splatkovom kalendari od 1. do 1.
Luna
07.03.05,06:41
Usmernenie k leasingu je kdesi aj na tejto stránke a tam poplatok za spracovanie LZ ide do obstarávacej ceny.Ja som všetky leasingy prerábala.
Gajdosova
07.03.05,18:20
Vďaka za vsetkym za pomoc.
Gajdosova
10.03.05,19:27
Zalezi od toho, ci je to novy leasing alebo stary. Ak hovoris o novom, stretla som sa s roznymi nazormi danovakov. Jeden vravi tak a druhy tak. Moj osobny nazor vsak je, ze radsej ten poplatok do vstupnej ceny vozidla daj, bude to asi mensie zlo, ako by si ho zauctovala do vydavkov. Uroky sa uctuju podla splatkoveho kalendara, ale pozor na posledny mesiac v roku - casovo ich rozlis, lebo ja som to neurobila a auditorka ma na to upozornila. Urcite nemas leasing idealny, aby boli splatky v splatkovom kalendari od 1. do 1.
Ked mam v splatke zahrnute aj poistne, je potrebne ho tiez na konci roka prepocitat na dni rovnako ako uroky?
petra:-)
11.03.05,06:27
Včera som volala s Ing. Kaletovou z DU (metodička účtovníctva) a podľa jej informácie treba rozpočítat na dni úrok aj poistenie. :)