janaGT
12.11.07,07:39
Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?
Zoltán Kovács
12.11.07,06:42
Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?

Ak sa vieš dohodnúť s dodávateľom je to iba výhoda, že ti sám vráti peniaze. Ale určite by som išiel aj do banky upozorniť na to, že čo sa stalo. Mne takto raz poslali do "tramtárie" DPH namiesto daňového úradu. Tak som to reklamoval, a nakoniec to dopadlo tak, že ak by som z DÚ dostal pokutu za oneskorenú platbu, tak banka by to vynahradila. Zaujímavé, že túto skutočnosť dali aj na papier.
Tweety
12.11.07,06:42
Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?
Banku by som kontaktovala aj tak.
janaGT
12.11.07,06:44
OK, tak idem do banky.
Ďakujem za radu!
bepo
13.11.07,06:00
Aj pre ostatných-určite to riešiť cez banku, ak banka urobí chybu tak ich okamžite stiahne druhej strane aj bez toho aby s tým druhá strana súhlasila a k valute mylného prevodu, mne tak raz omylom previedli na Úrad práce a keď som tam prišiel aby mi to vrátili tak že to nejde, že mi to započítajú a pod a že banka im to určite nestiahne lebo sú štátna organizácia a banka potrebuje povolenie a nakoniec im to stiahli že pani si ani kávu nestačila uvariť :)
janaGT
13.11.07,06:19
áno, Bepo má pravdu. Išla som do banky a samozrejme, že uznali svoju chybu a behom cca 1 hodiny som mala peniažky späť na účte a hneď urobili aj správny prevod. Ale inak slovko "prepáčte, osprvedlňujeme sa" som nepočula. Ide o čsob.
misomiso
13.11.07,06:25
Tak som to reklamoval, a nakoniec to dopadlo tak, že ak by som z DÚ dostal pokutu za oneskorenú platbu, tak banka by to vynahradila. Zaujímavé, že túto skutočnosť dali aj na papier.
Al ved to by mala by samozrejmost nie? Nejaka zodpovednost za skodu by mala platit aj v pripade vztahu banka - zakaznik.
janaGT
14.11.07,07:22
áno, Bepo má pravdu. Išla som do banky a samozrejme, že uznali svoju chybu a behom cca 1 hodiny som mala peniažky späť na účte a hneď urobili aj správny prevod. Ale inak slovko "prepáčte, osprvedlňujeme sa" som nepočula. Ide o čsob.

Neuveriteľné, ale včera som zaniesla prevoďák s dátumom 13.11. a čsob mi ho jednoduch neposlala preč. Peniažky neodišli,, pekne čakajú na účte.
A keď som ráno volala do banky, nikto nevie prečo, že sa mi ozvú, prešla hodinka, dve a stále nič ... A teraz obchodujte s takouto bankou. Alebo že by to bolo tou včerajšou 13 v dátume?
Tweety
14.11.07,07:24
Neuveriteľné, ale včera som zaniesla prevoďák s dátumom 13.11. a čsob mi ho jednoduch neposlala preč. Peniažky neodišli,, pekne čakajú na účte.
A keď som ráno volala do banky, nikto nevie prečo, že sa mi ozvú, prešla hodinka, dve a stále nič ... A teraz obchodujte s takouto bankou. Alebo že by to bolo tou včerajšou 13 v dátume?
AJ ja mám ČSOB, dokonca domácu banku-dokonca od 1.11. aj nový soft na banku- a problém nie je žiaden. Ak sú peniažky na účte, všetky prevody sú zrealizované tak, ako majú byť.
janaGT
14.11.07,07:27
AJ ja mám ČSOB, dokonca domácu banku-dokonca od 1.11. aj nový soft na banku- a problém nie je žiaden. Ak sú peniažky na účte, všetky prevody sú zrealizované tak, ako majú byť.

To mi je jasné, že keby tam peniaze neboli, tak to neodíde. Ale ja som peniaze vložila a hneď tej istej pracovníčke som dala aj prevoďák, mám ho aj potvrdený. A dokonca to bolo cca okolo 12,30 hod. - takže ani to nie je problém, prečo by to nemalo byť realizované v ten deň.
Tweety
14.11.07,07:29
To mi je jasné, že keby tam peniaze neboli, tak to neodíde. Ale ja som peniaze vložila a hneď tej istej pracovníčke som dala aj prevoďák, mám ho aj potvrdený. A dokonca to bolo cca okolo 12,30 hod. - takže ani to nie je problém, prečo by to nemalo byť realizované v ten deň.
Tak potom žiadaj vysvetlenie, prečo prevod nezrealizovala.:)
janaGT
14.11.07,07:33
Tak potom žiadaj vysvetlenie, prečo prevod nezrealizovala.:)
no veď som aj žiadala, ale ako som napísala vyššie, dve hodinky ubehli a stále nič... Asi tam pôjdem zajtra osobne a urobím riadny krik. Lebo čo už robí táto naša trnavská pobočka, to je priam neuveriteľné.
Tweety
14.11.07,07:34
no veď som aj žiadala, ale ako som napísala vyššie, dve hodinky ubehli a stále nič... Asi tam pôjdem zajtra osobne a urobím riadny krik. Lebo čo už robí táto naša trnavská pobočka, to je priam neuveriteľné.
Zavolala by som vedúcej oddelenia a žiadala vysvetlenie a nápravu.
janaGT
14.11.07,09:18
vysvetlenie z banky je takéto: "Viete, mi tie prevoďáky posielame na centrálu do Bratislavy na spracovateľské oddelenie, a tam chodia prevoďáky z celého bývalého západoslov. kraja a majú tam toho strašne veľa. Ale zavolám tam, aby vám to expresne odpísali z účtu."