Janka6685
01.03.05,21:06
Ahojte!

Chcela by som sa opýtať, ako zaúčtuje živnostník v JÚ zriaďovacie výdavky. Všetky naraz pod jednu sumu alebo zvlášť. A pod akým dokladom to zapíše. Lebo existujú napr. PPD, VPD... ale ako sa označujú bločky z pokladne. Lebo keď si nakupoval kolky a iné veci potrebné na začatie podnikania, dostal bločky, paragóny... Tie ako zapíše? Alebo si vypíše VPD a pripne k nim tie bločky?

Ďakujem veľmi pekne.
lenkak
01.03.05,20:11
Môže si ich sčítať, do 30tis. réžia, môžu byť aj na jednom výdavkovom doklade a zaúčtovať ich ku dňu začatia podnikateľskej činnosti.
Na bločky z pokladne treba vypísať výdavkový doklad.
Doklady sa rôzne číslujú, napr. výdavkový - V001, príjmový - P001, záleží od podnikateľa.
babenko1
01.03.05,20:39
kukni si toto
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5070&highlight=zria%EFovacie+v%FDdavky
občas je dobré si dať vo vyhľadávaní to, čo chceme zistiť... aby sa tu nevyskytovali témy duplicitne :-)
Janka6685
01.03.05,21:29
Snažím sa hľadať odpovede na moje otázky v porade, ale niekedy to nejde, lebo nie je v mojich silách a ani v nikoho silách prezrieť všetko, lebo neviem ako to napísať do vyhľadávača, keď to tam musí byť presne, ako to iný napísal. A niekto používa diakritiku, niekto nie, alebo použije iný význam slova. Nie som vševed. Keby som bola, tak to tu nečítam. Ale inak vďaka.
emily
02.03.05,05:36
Snažím sa hľadať odpovede na moje otázky v porade, ale niekedy to nejde, lebo nie je v mojich silách a ani v nikoho silách prezrieť všetko, lebo neviem ako to napísať do vyhľadávača, keď to tam musí byť presne, ako to iný napísal. A niekto používa diakritiku, niekto nie, alebo použije iný význam slova. Nie som vševed. Keby som bola, tak to tu nečítam. Ale inak vďaka.Prikláňam sa k Janke, niekedy je fakt ťažké niečo nájsť aj keď sa dá povedať, že sa v Porade vyznám, niekto píše s diakritikou, niekto bez, niekto skratky, a hlavne, keď sa dáva podobné do jednej témy je nekonečne dlhá a trochu chaotická a zas keď sa oddelí do inej témy zdá sa to duplicitné. Vôbec sa tým novým nečudujem, že sa pýtajú to isté...