Habbs
12.11.07,11:23
Caute .Potreboval by som poradit.Som dost bledy na tvari.Doteraz ma to netrapilo,ale kazdy sa ma nato pyta co som taky bledy.A to iba na tvari.Co stym?Citim sa dobre a inaksie problemy nemam.Dakujem za odpovede
kalkulka
12.11.07,10:32
Skús si dať vyšetriť krvný obraz.
Zuzana2
12.11.07,10:34
Treba veľa pohybu na čerstvom vzduchu.
Ale to je teória. Môj syn je tiež bledý a má až fialkové kruhy pod očami. Pritom je športovec.
Rozalka
12.11.07,10:53
Caute .Potreboval by som poradit.Som dost bledy na tvari.Doteraz ma to netrapilo,ale kazdy sa ma nato pyta co som taky bledy.A to iba na tvari.Co stym?Citim sa dobre a inaksie problemy nemam.Dakujem za odpovede
Ak to nie je kvôli ne-zdraviu a vadí ti to, skús si kúpiť v drogérii telové mlieko, ktoré navodí letný "look". Sú rôzne značky a naozaj navodia len taký veľmi mierny opálený nádych.
Erika 1982
12.11.07,11:00
Skús si dať vyšetriť krvný obraz.
ja som tiež bledá ako "vápenná jama", alebo "mozarella" :o tak si zo mňa robia srandu a krvný obraz mám OK a dosť často jedávam červenú cviklu, že je to na krv dobré, ale žiadna zmena.
tiež neviem, čo stým (je jedná možnosť (okrem krému) solárko?).
DanielaSL
12.11.07,11:08
No hold jeden má pokožku bledú, iní majú tmavú. Buď rád, môj kolega je tmavý a pletú si ho s rómskym spoluobčanom.Tak čo je lepšie ? Ja som ináč od detstva veľmi bledej pokožky, neriešim to nijako...aj mňa sa pýtajú sem-tam, tak neviem či ma vidia prvý raz, keďže som taká aká som od narodenia. A krvný obraz mám tiež v pohode. Daj si ho aj ty pre istotu vyšetriť, tak sa tým zbytočne netráp.
Rozalka
12.11.07,11:16
Aj ja som bývala bledá, teraz pijem pol litra mrkvovej šťavy denne (pri poslednom hospitalizovaní si to všimli aj na mojich pätách ... ešteže ma nestrčili na infekčné so žltačkou). Dámy, nezabúdajme, na začiatku XX. storočia to bol symbol statusu - mať bielu pokožku - mladé dámy ešte aj slnečníky nosili kvôli ochrane pred stmavnutím pleti ;)
lenkak
12.11.07,18:21
môže byť nedostatkom železa...
viac krvný obraz.
Habbs
12.11.07,19:09
Celkovo na nohach ,rukach a tele som hnedsi od vsetkych ostatnych len na tvari su vsetci ostatni hnedsi ako ja.
Tak padla tu zatial rada telove mlieko a zelezo,hned zajtra to idem kupit.Po doktoroch pre krvny obraz sa mi zatial nechce behat.Dakujem za rady.
BibaA.
02.12.07,15:25
No... radšej si kúpiť "železo" ako si dať vyšetriť krvný obraz...veľmi dobrý nápad :D
Určite máš anémiu. A s tým ako aj z inými zdravotnými problémami sa neradno zahrávať.
do6661
03.01.12,17:29
ahojte,ja mam tiez problem stym ze som bleda..objavilo s ami to asi pred dvoma mesiacmi....mam uplne bledu tvar,blede pery a kazdy sa ma pyta co to osmnou je....som uplne unavena,citim sa uplne bez zivota krvny obraz mam v poriadku dokonca mi povedali ze mam cervenych krviniek na rozdavanie ked osm bola na darovani krvy...a ze som zdrava ako ryba....berem rozne vitaminy,ale aj tak to neprestava,dokonca mi zacali aj crevne problemy a some ste viacej vycucana ako pred tym....zevraj mam male aslo ci co ale neviedia preco...bola som vsade na na infekcnom,neurologii,krcnom...proste vsade,uz hladam na nete rozne choroby ktore by som mohla mat,pecen,oblicky..... ale uz nemozem dalej behat po doktoroch,prosim poradte dakujem :-(
korela
04.01.12,23:00
ahojte,ja mam tiez problem stym ze som bleda..objavilo s ami to asi pred dvoma mesiacmi....mam uplne bledu tvar,blede pery a kazdy sa ma pyta co to osmnou je....som uplne unavena,citim sa uplne bez zivota krvny obraz mam v poriadku dokonca mi povedali ze mam cervenych krviniek na rozdavanie ked osm bola na darovani krvy...a ze som zdrava ako ryba....berem rozne vitaminy,ale aj tak to neprestava,dokonca mi zacali aj crevne problemy a some ste viacej vycucana ako pred tym....zevraj mam male aslo ci co ale neviedia preco...bola som vsade na na infekcnom,neurologii,krcnom...proste vsade,uz hladam na nete rozne choroby ktore by som mohla mat,pecen,oblicky..... ale uz nemozem dalej behat po doktoroch,prosim poradte dakujem :-(
Čo ti všetko zisťovali na infekčnom?
Resp. ktoré dg ti vylúčili?
do6661
05.01.12,09:52
fuuu to netusim co svetko mi robili za testy...nevyznam sa do tychto veci vobec,teraz sa mi dokonca stala taka vec ze som alergicka na nieco a cela som s avyhadzala...vsade mam cervene skvrny takte je mozne ze tu bledost sposobovala celu dobu tato alergia...no neviem...
korela
05.01.12,11:08
fuuu to netusim co svetko mi robili za testy...nevyznam sa do tychto veci vobec,teraz sa mi dokonca stala taka vec ze som alergicka na nieco a cela som s avyhadzala...vsade mam cervene skvrny takte je mozne ze tu bledost sposobovala celu dobu tato alergia...no neviem...
Mňa zaujala u teba únava a dobrý krvný obraz.
Črevné problémy, aké? Nevieš zistiť ako si dopadla na infekčnom?
Či si odovzdávala vzorky stolice si budeš snáď pamätať.
korela
05.01.12,11:09
Ešte či si bola u gastroenterológa?
do6661
07.01.12,10:04
no na infekcnom som mala vsetko v poriadku...a crevne problemy tym myslim hnacku a nebola som snou na ziadnych vysetreniach,brala som to ako normalnu vec ze som len nieco zjedla ale ako som teraz dostala tuto alergoiu tak som citala na nete ze alergia sa prejavuje aj hnackou... takze je mozne ze som to mala z toho,len bohuzial musim cakat kym sa mi prestanu robit vsade flaky cervene a vtedy az budem moct ist na alergologiu
korela
07.01.12,10:29
ahojte,ja mam tiez problem stym ze som bleda..objavilo s ami to asi pred dvoma mesiacmi....mam uplne bledu tvar,blede pery a kazdy sa ma pyta co to osmnou je....som uplne unavena,citim sa uplne bez zivota krvny obraz mam v poriadku dokonca mi povedali ze mam cervenych krviniek na rozdavanie ked osm bola na darovani krvy...a ze som zdrava ako ryba....berem rozne vitaminy,ale aj tak to neprestava,dokonca mi zacali aj crevne problemy a some ste viacej vycucana ako pred tym....zevraj mam male aslo ci co ale neviedia preco...bola som vsade na na infekcnom,neurologii,krcnom...proste vsade,uz hladam na nete rozne choroby ktore by som mohla mat,pecen,oblicky..... ale uz nemozem dalej behat po doktoroch,prosim poradte dakujem :-(


no na infekcnom som mala vsetko v poriadku...a crevne problemy tym myslim hnacku a nebola som snou na ziadnych vysetreniach,brala som to ako normalnu vec ze som len nieco zjedla ale ako som teraz dostala tuto alergoiu tak som citala na nete ze alergia sa prejavuje aj hnackou... takze je mozne ze som to mala z toho,len bohuzial musim cakat kym sa mi prestanu robit vsade flaky cervene a vtedy az budem moct ist na alergologiu
Nespoliehaj sa na dobrý krvný obraz, veď máš evidentné ťažkosti. Únava, nedostatok energie, hnačky. Môže ísť o alergiu, aj nemusí, môžu sa dg prekrývať. Odporúčam ti riešiť hnačkové stavy. Bez čakania na alergológa.
Napíš ešte pár príspevkov, aby som ti mohla poslať SS.
do6661
07.01.12,20:15
snazim s aprist na to ako sa posielaju tie spravy sukromne
calawen
07.01.12,20:45
možno Vám ešte nepôjdu, ste tu nová a teraz neviem od akého množstva príspevkov môžete posielať súkromné správy (tuším to je od 15 príspevkov)
Estetic
08.01.12,04:55
Netreba čakať kým prejdu fľaky,liečbu môže začať aj kožný lekár.Je rozdiel,či je niekto švédsky typ s alabastrovou pokožkou od narodenia ,alebo sa mu to stane naraz a bledé sú aj sliznice,cíti k tomu únavu,to nie je v poriadku,to treba riešiť určite je tam problém.
do6661
09.01.12,16:55
Budem sa snazit to cim skor vyriesit,len teraz mam toho strasne vela takze kazda navsteva pri doktorovi mi sposobi vela inych starosti....ale dakujem vam velmi pekne vsetkym za prispevky,ked budem cokolvek vediet napisem sem
do6661
09.01.12,17:05
budem sa snazit aj nejest obilniny a uvidi sa ci mi to prejde,dufam ze to nebudem ono....neviem si ani predstavit ze by som sniecim takym mala problem
do6661
09.01.12,17:06
a prepacte ez neodpisujem na spravy sukromne este ich nemozem pisat
korela
15.01.12,20:46
budem sa snazit aj nejest obilniny a uvidi sa ci mi to prejde,dufam ze to nebudem ono....neviem si ani predstavit ze by som sniecim takym mala problem
Zatiaľ nič sama od seba nevylučuj zo stravy, aby sa neskreslilo diagnostikovanie.
korela
15.01.12,21:09
Pre do 6661:

Uvedené príznaky môžu ešte spôsobovať - prekyslenie organizmu, candida albigans, parazity. Daj sa dovyšetriť ak všetko bolo doteraz negatívne. Pokiaľ sa nepotvrdí alergia alebo intolerancia na niektorú zložku potravín, nemysli na to.