Danielle369
12.11.07,12:42
Tomuto nerozumiem, ked niekto chce kúpiť s.r.o aj zadlženú, aký to má vlastne význam? Pre Vás asi jednoduchá otázka, ale ja fakt tomu nerozumiem.
Dakujem.:confused:
morgov
12.11.07,12:04
Podľa mňa, ten kto kupuje, asi niečo zarobí....:---
Igy
15.11.07,09:26
S.r.o. moze mat svoju hodnotu aj ked je zadlzena. Napriklad hodnota samotnej znacky, netreba zakladat novu spolocnost (co tiez nieco stoji - hlavne cas), ak je zaroven s.r.o. platcom DPH tak nemusi splnat podmienky na platcu DPH hned od zaciatku a pod.
Urcite su aj ine dovody, napriklad ak viem ze ten komu s.r.o. dlzi, dlzi zaroven mne, takto by sa to mohlo dat zapocitat...
Bastian
15.11.07,09:40
S.r.o. moze mat svoju hodnotu aj ked je zadlzena. Napriklad hodnota samotnej znacky, netreba zakladat novu spolocnost (co tiez nieco stoji - hlavne cas), ak je zaroven s.r.o. platcom DPH tak nemusi splnat podmienky na platcu DPH hned od zaciatku a pod.
Urcite su aj ine dovody, napriklad ak viem ze ten komu s.r.o. dlzi, dlzi zaroven mne, takto by sa to mohlo dat zapocitat...

?
Dáša_
15.11.07,19:05
Napríklad otázka úverov. Firma môže byť zadlžená len teraz. Ale môže na trhu existovat už dlhšie. Bolo by dobre napríklad pozriet sa na súvahu.

Banky čerstvo založenej firme dajú úver len ťažko. ALe takej, ktrá je na trhu už aspon dva roky, tam je to v pohode. A čo sa týka zadlženosti. To že je zadlžená nemusí nutne znamenať, že je nepoužitelná a zlá. To treba naozaj posúdiť, je to od prípadu k prípadu.
Igy
16.11.07,12:21
?

Bastian, myslene je to tak ze ak kupim spolocnost ktora uz je platcom DPH tak nemusim prejst celou torturou registracie platcu DPH ako keby som zalozil s.r.o. novu a chcel byt hned platcom. Splnit podminku minimalneho obratu pred tym ako zacnem podnikat. Alebo tieto obmedzenia uz neplatia?
emgeton
16.11.07,12:34
Bastian, myslene je to tak ze ak kupim spolocnost ktora uz je platcom DPH tak nemusim prejst celou torturou registracie platcu DPH ako keby som zalozil s.r.o. novu a chcel byt hned platcom. Splnit podminku minimalneho obratu pred tym ako zacnem podnikat. Alebo tieto obmedzenia uz neplatia?


Neexistuje podmienka minimálneho obratu.
Daňový subjekt sa môže dobrovoľne registrovať za platiteľa kedykoľvek od svojho vzniku.
Dáša_
16.11.07,12:59
Neexistuje podmienka minimálneho obratu.
Daňový subjekt sa môže dobrovoľne registrovať za platiteľa kedykoľvek od svojho vzniku.

Pokial viam, tak DU zase začali robiť problémy a len tak sa nedá registrovat. Treba predkladat zmluvy, respektive projekty a podobne veci ako to uz raz bolo. Vraj tak chcu zabranit špekulatívnym DPH čkam
emgeton
16.11.07,13:18
Pokial viam, tak DU zase začali robiť problémy a len tak sa nedá registrovat. Treba predkladat zmluvy, respektive projekty a podobne veci ako to uz raz bolo. Vraj tak chcu zabranit špekulatívnym DPH čkam

Toto obmedzenie zo strany DU nemá oporu v zákone. Doteraz ani jednu regisráciu mi kvôli tomuto nezdržiavali.
A určite tým nezábrania špekulatívnym DPH-čkam.

Posledný prípad cca mesiac dozadu:
Cca týždeň po registrácii sro na daň z príjmu ju zaregistrovali aj na DPH bez nejakých zvláštnych požiadaviek.
Dáša_
16.11.07,13:24
Toto obmedzenie zo strany DU je nemá oporu v zákone. Doteraz ani jednu regisráciu mi kvôli tomuto nezdržiavali.
A určite tým nezábrania špekulatívnym DPH-čkam.

Posledný prípad cca mesiac dozadu:
Cca týždeň po registrácii sro na daň z príjmu ju zaregistrovali aj na DPH bez nejakých zvláštnych požiadaviek.

hovirila mi to registratorka z DU, vraj maju teraz (zrejme neoficialne) nariadené preverovat registracie.

S tymi špekulatívnymi dphčkami samozrejme súhlasim. Skor mi to pripada ako vykazovanie činnosti, či vlastnej dôležitosti. A zrejme bude hodne záležať aj na konkrétnych danových úradoch. Nočo už, prežijeme aj toto
Pepa
16.11.07,13:25
Posledný prípad - týždeň dozadu - "nová" FO - robili problémy.
liba2
16.11.07,13:33
Áno, pri novej s.r.o. požadovali kopiu odberateľskej fa; chcú mať istotu že subjekt nebude len odpočítavať daň ale aj platiť. Ja som im dala zmluvu o budúcej zmluve , aj to im stačilo, do 10 dní bola s.r.o. zaregistrovaná (až som sa čudovala), ešte sa mi teta ospravedlnila, že to nemôže byť so skorším dátumom. :D
Igy
16.11.07,19:27
No ja uz nepodnikam ale viem ze par rokov dozadu to bol problem.
M3G
16.11.07,19:40
Tomuto nerozumiem, ked niekto chce kúpiť s.r.o aj zadlženú, aký to má vlastne význam? Pre Vás asi jednoduchá otázka, ale ja fakt tomu nerozumiem.
Dakujem.:confused:

Neviem, čo si mal na mysli, čo som však dosiaľ videl(ak obídem dôvody, ktoré ste už uviedli), tak najčastejším dôvodom sú peniaze. Majiteľovi sa sročka dostane do problémov, urobí dlhy 500.000 Sk, nájde bieleho koňa, ktorému dá 50.000 Sk za to, že "kúpi" zadĺženú sročku. Myslím, že na toto si sa nepýtal, ale tak to v SR chodí, bohužiaľ.
Tanče
16.11.07,20:27
Neviem, čo si mal na mysli, čo som však dosiaľ videl(ak obídem dôvody, ktoré ste už uviedli), tak najčastejším dôvodom sú peniaze. Majiteľovi sa sročka dostane do problémov, urobí dlhy 500.000 Sk, nájde bieleho koňa, ktorému dá 50.000 Sk za to, že "kúpi" zadĺženú sročku. Myslím, že na toto si sa nepýtal, ale tak to v SR chodí, bohužiaľ.

si nejaký trochár, nie? Veď sme v SR!
Bastian
19.11.07,09:30
No ja uz nepodnikam ale viem ze par rokov dozadu to bol problem.
Pár rokov dozadu áno, teraz nie. Preto ten otáznik.
Dangerko27
22.06.11,16:53
ja na seba prepisem zadlzenu s.r.o kontaktujte ma 0904102655