karka
12.11.07,14:02
Pekny den prajem. mohol by mi niekto prosim poradit? na 19. 11. sa mi nahlasila kontrola zo spolocnej zdrav. poistovne. idu kontolovat od roku 1998. tych dokladov co chcu je pozehnane. len neviem ci maju pravo kontrolovat aj zamestnancov, ktori niesu ich poistencami. ak ma niekto skusenosti prosim o radu. Dakujem
Orsz
12.11.07,13:07
Pekny den prajem. mohol by mi niekto prosim poradit? na 19. 11. sa mi nahlasila kontrola zo spolocnej zdrav. poistovne. idu kontolovat od roku 1998. tych dokladov co chcu je pozehnane. len neviem ci maju pravo kontrolovat aj zamestnancov, ktori niesu ich poistencami. ak ma niekto skusenosti prosim o radu. Dakujem

Ja síce skúsenosti nemám, ale podľa môžu kontrolovať len zamestnancov, ktorí boli a sú len ich poistencami.
VladoaKatka
12.11.07,13:12
Kontrolujú mesačné výkazy, odvedenie zrazených odvodov. Kontrolujú hlavne svojich. Treba mať kľud, predložiť im, čo asi budú chcieť.

Ja keď som mala z rôznych poisťovní nič som nevyberala z rýchloviazačov, predložila som roky, nech sa v tom hrabú. Pýtali originál výpisy, kontrolovali deň výplaty - zrazenia odvodov a deň odvedenia. Nemala som nikdy žiadne veľké nedostatky. Niečo museli vytknúť aj keď to bola nepodstatná vec.
karka
12.11.07,13:49
Dakujem pekne. Zoznam pozadovanych dokladov je na pol strany A4, tak dufam, ze si to trosku rozmyslia.Vo firme robim rok a predchadzajuca zamest. mala divne sposoby zakladania dokladov. drzte palce aby som vsetko nasla. pekny den
mirkajanco
12.11.07,13:55
Ja som mala nedávno kontrolu z Apolla a chceli odomňa nasledovné:
- fotokópiu výpisu z obchod. registra
- kópie mesačných výkazov
- výstupné zostavy miezd zamestnancov podľa poisťovní
- mzdové listy zamestnancov
- osobnú evidenciu o zamestnancoch (vznik-zánik prac. pomeru, neplat. voľno, MD, RP,...)

Ak máš tých výkazov veľa, ja by som im dala celé šanony, nech si nájdu to, čo potrebujú.

Nemusíš mať z tej kontroly žiadny strach, to nie je ako daňová kontrola...
Orsz
12.11.07,18:51
Dakujem pekne. Zoznam pozadovanych dokladov je na pol strany A4, tak dufam, ze si to trosku rozmyslia.Vo firme robim rok a predchadzajuca zamest. mala divne sposoby zakladania dokladov. drzte palce aby som vsetko nasla. pekny den

Potom nám daj vedieť. Držíme Ti všetci päste.
karka
13.11.07,07:43
dakujerm Vam vsetkym;). urcite dam vediet.
karka
21.11.07,11:42
Slubila som, ze vam poviem ako to dopadlo,tak drzim slovo. Ludia so spolocnej poistovne boli uzasni. Nenasli takmer nic, až na par drobnosti z roku 1998 (to som este chodila na strednu:D). Poradili nam, čo sme potrebovali. Vobec nezdrziavali (čo sa o niektorych kontrolach povedat neda), ak surne nepotrebovali nejaky doklad tak netrvali na predlozeni. Z toho, co mi poslali chceli asi 1/4 dokladov aj to asi prehanam. Takze celkove hodnotenie 1*;).
Pekny deň:D
ZlaticaB
21.11.07,11:54
:Blahoželám. :eek::eek::eek:
karka
21.11.07,14:28
dakujeem.:);)
Zuzka10
21.11.07,14:33
karka, gratulujem!