Janka6685
02.03.05,01:37
Práve sa snažím vypísať si DP. Hľadala som to v porade, ale alebo som hľadám zle, alebo som nenašla konkrétnu odpoveď na otázku: Ak si do DP napíšem stratu (podnikám prvý rok a nemala som žiadne príjmy, len výdavky na založenie firmy), uplatňujem si aj nezdaniteľnú časť základu dane? Ak áno, tak celú sumu aj keď som SZČO len od 9/2004?

Ď a k u j e m
bisou
02.03.05,06:08
Mne povedali že ked podnikám aj len 1 mesiac, tak mám právo na odpis za rok 2004 v sume 80 832,- Sk
emily
02.03.05,06:13
a v 1-8/2004 si robila čo? bola si zamestnaná ? nezamestnaná? Nárok máš na celú nezdaniteľnú časť . Ako SZČO si píšeš príjmy a výdavky do VI.oddielu tab.1 riadok 2, príjmy dáš 0....potom príjmy a výdavky prepíšeš do r.37 a 38 a stratu do r.40. Stačí takto?
Janka6685
03.03.05,17:13
a v 1-8/2004 si robila čo? bola si zamestnaná ? nezamestnaná? Nárok máš na celú nezdaniteľnú časť . Ako SZČO si píšeš príjmy a výdavky do VI.oddielu tab.1 riadok 2, príjmy dáš 0....potom príjmy a výdavky prepíšeš do r.37 a 38 a stratu do r.40. Stačí takto?
1-8/2004 som bola ešte študentka. ďakujem za pomoc.

Ak môžem poprosiť: nulu píšem tím pádom do riadkov 37, 43, 60, 63, 65, 67, 69, 70? Keďže do riadkov 71 a 73 som dala sumu 80 832, čo dám do riadku 74? Veď ak do 74-ky dám -80 832, potom do 75-ky by som mala dať -15 358. To by mi musel DÚ dať preplatok. To sa mi nejako nezdá. Ale asi (nie asi ale urcite) tu trepem. Strasne sa ospravedlňujem, ale DP vyplňujem prvý krát a nejako sa v ňom nevyznám. :(
Janka6685
03.03.05,17:19
Ešte sa chcem opýtať, že či mi na DÚ pomôžu s DP, ak niečo nebudem mať v poriadku? Asi nie čo? Nechajú to tak a potom dostanem mastnú pokutu.
ondrejvla
03.03.05,17:23
Ešte sa chcem opýtať, že či mi na DÚ pomôžu s DP, ak niečo nebudem mať v poriadku? Asi nie čo? Nechajú to tak a potom dostanem mastnú pokutu.Ja som sa ešte nestretla s pracovníkom DÚ, ktorý by pomohol s DP, ak budeš mať chyby, tak ťa vyzvú na opravy, a ak ich neopravíš správne a v termíne, ktorý ti určia, potom príde na rad aj pokuty. A mimochodom, žiaden daňový základ v mínuse neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sway
03.03.05,17:23
1-8/2004 som bola ešte študentka. ďakujem za pomoc.

Ak môžem poprosiť: nulu píšem tím pádom do riadkov 37, 43, 60, 63, 65, 67, 69, 70? Keďže do riadkov 71 a 73 som dala sumu 80 832, čo dám do riadku 74? Veď ak do 74-ky dám -80 832, potom do 75-ky by som mala dať -15 358. To by mi musel DÚ dať preplatok. To sa mi nejako nezdá. Ale asi (nie asi ale urcite) tu trepem. Strasne sa ospravedlňujem, ale DP vyplňujem prvý krát a nejako sa v ňom nevyznám. :(
žiadne mínusy nepíšeš do DP, potom už len nuly.:p
Manual
03.03.05,17:30
Ešte sa chcem opýtať, že či mi na DÚ pomôžu s DP, ak niečo nebudem mať v poriadku? Asi nie čo? Nechajú to tak a potom dostanem mastnú pokutu.Janka6685,
ja som prvé DP pred cca 12 rokmi robil s daňovým poradcom, treba si postupne hlavne prečítať zákon o dani z príjmu a začni odoberať napr. DUPP zo SEPI Žilina. Ty rovnými nohami hneď skočíš do problémov a nepozeráš sa na ľavo ani na pravo. / to na lavo + na pravo = základná znalosť problému/ Aj ja toho vela neviem, preto som tu na Porade. Aj otázky musíš tak trošku kultúrne dávať. Neber to v zlom. Asi tolko...
Pekný večer želám...
Zuziana
03.03.05,17:32
Daňové úrady robievajú tzv. konzultačné dni, kedy sú pracovníci k dispozícii svojimi radami daňovníkom. Skús sa spýtať na svojom DÚ.
sway
03.03.05,17:34
Manual, nebi ju - ona do toho príde - veď poraďme...., súhlasím, že treba trocha študovať, ale veď len začína...., možno treba trocha málinko zainvestovať do odborných rád - na začiatku...
Manual
03.03.05,17:38
Manual, nebi ju - ona do toho príde - veď poraďme...., súhlasím, že treba trocha študovať, ale veď len začína...., možno treba trocha málinko zainvestovať do odborných rád - na začiatku...... však to...
Janka6685
03.03.05,17:40
Janka6685,
ja som prvé DP pred cca 12 rokmi robil s daňovým poradcom, treba si postupne hlavne prečítať zákon o dani z príjmu a začni odoberať napr. DUPP zo SEPI Žilina. Ty rovnými nohami hneď skočíš do problémov a nepozeráš sa na ľavo ani na pravo. / to na lavo + na pravo = základná znalosť problému/ Aj ja toho vela neviem, preto som tu na Porade. Aj otázky musíš tak trošku kultúrne dávať. Neber to v zlom. Asi tolko...
Pekný večer želám...
Každý sa čuduje, prečo sa bojím klásť otázky v takýchto poradách. Raz ťa tu povzbudia a potom toto...
Len som si myslela, že ak robím DP po tom, čo som ešte nedosiahla žiadne príjmy, len výdavky (aj to len zriaďovacie) nebudem potrebovať daňového poradcu. Asi to tak nie je.

Ale ďakujem za odpovede.
Manual
03.03.05,17:48
Každý sa čuduje, prečo sa bojím klásť otázky v takýchto poradách. Raz ťa tu povzbudia a potom toto...
Len som si myslela, že ak robím DP po tom, čo som ešte nedosiahla žiadne príjmy, len výdavky (aj to len zriaďovacie) nebudem potrebovať daňového poradcu. Asi to tak nie je.
Ale ďakujem za odpovede.Čo Ti mám na to odpovedať? Parada je kde sa pýta a odpovedá a každý Ti rád odpovie, ale z Tvojej strany musí byť základná znalosť problémov. Alebo nie ?
Potom tomu nerozumiem.
Pekný večer...
učty
03.03.05,20:51
Nuž tak na toto musím reagovať!
Janka len sa Ty neboj a pýtaj sa naďalej, rada Ti pomôžem. Poprípade pošli SS. V daňovom priznaní sú vysvetlivky, nauč sa ich čítať. V r 74 má číselko 13 a je na druhej strane.
Moje pobúrenie sa týka príspevku o pracovníkoch DÚ. To naozaj všetci máte taký názor a skúsenosti? Lebo moje sú presne opačné! Za dlhé roky mojej účtovníckej praxe sa nemôžem sťažovať, práve naopak. Bez problémov sa idem poradiť a nestalo sa mi, aby moja dôvera pri " háklivých " otázkach bola zneužitá ! Alebo žeby to bolo o tom: klopte a bude Vám otvorené? A iste aj o tom, že ten " môj DÚ " je ďaleko na východ od bratislavského raja ?
sway
04.03.05,07:06
Nuž tak na toto musím reagovať!
Janka len sa Ty neboj a pýtaj sa naďalej, rada Ti pomôžem. Poprípade pošli SS. V daňovom priznaní sú vysvetlivky, nauč sa ich čítať. V r 74 má číselko 13 a je na druhej strane.
Moje pobúrenie sa týka príspevku o pracovníkoch DÚ. To naozaj všetci máte taký názor a skúsenosti? Lebo moje sú presne opačné! Za dlhé roky mojej účtovníckej praxe sa nemôžem sťažovať, práve naopak. Bez problémov sa idem poradiť a nestalo sa mi, aby moja dôvera pri " háklivých " otázkach bola zneužitá ! Alebo žeby to bolo o tom: klopte a bude Vám otvorené? A iste aj o tom, že ten " môj DÚ " je ďaleko na východ od bratislavského raja ?
musím reagovať aj ja a opäť - ľudia sú len ľudia, i ja som pridala kladný názor na prac. DÚ - takže ak niekto narazil na odmietavý prístup..., hovorím nie sme všedci rovnaké nátury....:o