tina23
12.11.07,15:48
Potrebovala by som poradiť, ohľadne dobrovolného materského pripoistenia. Som absolútný laik, takže nejak po lopate :o. Nie som este tehotna, ale planujem. Prave dnes som sa dozvedela, ze ked sa pripoistim dobrovolne min. 270 dni u soc. poist. mozem dostavat 6 mesiacov max. 12 000,-Sk. Nie je mi však jasné to, viem že 6 mesiacov by som poberala 55 % materskú (som zamestanana nepretrzite uz niekolko rokov), ale tým pripoistením by som ziskala k tym 55 % plus 12 000 Sk ?
Alebo ak by mi niekto len tak odhadom vyratal resp uviedol na mojom pripade napr. moj prijem mesacny hruby je cca 27000,-Sk a priplacala by som si dobrovolne na materske pripoistenie kolko by mi tak vysla materska. mam uz v tom riadny chaos :) dakujem za radu.
tina23
12.11.07,14:56
Chcela by som sa opýtať, dnes som sa dozvedela o dobrovolnom materskom pripoistení, na ktoré mám nárok min. 270 dni pred nastupom na MD. Zatial len planujem babo. Počula som, že mám nárok získať týmto prpoistením max 12000,-Sk k materskej. Ak tomu správne rozumiem dostanem materskú 55 % + max 12000,-Sk k tomu ? Alebo ak mi niekto prerata moj konretny prípad, pracujem uz 10 rokov nepretrzite, moj prijem je cca 27000,-Sk hrube + priplacala by so si do soc. poistenie, kolko by som dostala matersku ? Resp. kolko by som mala priplacat, aby to bolo pre mna vyhodné ? ďakujem za odpoveď, poprosím nejak tak ako pre laika, lebo uz mam v tom riadny chaos.
Jozef Mihál
12.11.07,16:09