sergei
12.11.07,15:53
prosim o radu,dostal som od obec.uradu tlačivo-žiadost o vydanie stavebneho povolenia na vystavbu RD v zlučenom uzemom konaní-ako dalšie mam predložit 1.LV,katastranu mapu,osadene stavby a inžinie.siety 1:200,projekt domu,doklad o vynati z pôdneho fondu,mena susedov a adresi,poplatok 1000,rozhodnutie o umiestneny stavby. ide mi hlavne o ten posladni bod-rozh.o umies.stavby. Kde a ako ho ziskat? ps.to je prve tlačivo ktore mi dali pri vybavovani stavby. Mam LV,geodeticky plan. Dakujem
Gabi03
12.11.07,15:52
Projektant musí "osadiť" dom na pozemok, ktorý máš. Ergo, získaš ho u projektanta.
Adaka
15.11.07,16:51
tiež týmto teraz prechádzame takže viem čo to obnáša, a vyjadrenia od hasičov, vodárov, elektrikárov ... nepotrebuješ????
Gabi03
16.11.07,06:36
tiež týmto teraz prechádzame takže viem čo to obnáša, a vyjadrenia od hasičov, vodárov, elektrikárov ... nepotrebuješ????

:eek: Aj hasičov? To mi je novinka, to nám nespomínali. Budem sa musieť znovu pozrieť do papierov. :rolleyes:
Adaka
16.11.07,10:42
my staviame montovaný drevodom ale počula som to aj pri murovanom, ak máte plyn tak asi aj od nich a pevné nervy trvá im to strááááášne dlho. tak ak začneš vybavovať teraz počítam tak s jarou 2008
NeMaria
30.12.07,18:58
hasičský alebo nejaký požiarny posudok by mal byť aj súčasťou projektu, aspoň my sme ho mali a pri stavebnom povolení nám stačili iba vyjadrenia od elektrikárov, plynárov, vodárov a plynári ešte potrebovali vyjadrenia od všetkých telekomunikačných operátorov, že cez pozemok neprechádza žiadne vedenie ani tam nie je vysielač...:) m
ROMBOR
04.01.08,10:49
atd, atd ... je toho ozaj kopec, co treba prilozit k zidosti o SP ... osobne to idem riesit tak, ze si zaplatim cloveka, ktoremu dam projekt domu, projekt na pripojky a ostatne necham na nom, v jeho naplni prace bude vybavit vsetky ostatne potvrdenie, formulare a konecne SP ... ak by som to mal nahanat sam, asi by som sa zblaznil, kedze popri tom este aj pracujem :o
lulinka108
04.01.08,13:15
my se tiež v štádiu vybavovania a je to katastrofa...tiez rozmyšlame nad niekym, kto by to z a nás všetko obehal...len by ma zaujímalo kolko takýto človek stojí...vie mi niekto poradiť?
vieroslava
05.01.08,13:43
Záleží od rozsahu, ale orientačne cca 15-40 tis.
badoga
05.01.08,15:44
Služba ktorú potrebuješ sa volá inžinierska činnosť a dotyčný čo ju vykonáva za vás obehá všetky potrebné úrady a vybaví vám stavebné povolenie.
Často je táto služba ponúkaná v spojitosti stým, že dotyčný má už vychodené svoje cesty a povolenie vybaví rýchlejšie.

;)Závisí od človeka, nie vždy je ale tomu tak.
Peter Briatka
07.01.08,05:53
Rozhodnutie o umiestnení stavby sa vydáva v územnom konaní, ktoré ako som pochopil je "zlúčené so stavebným"... takže treba komunikovať s obecným resp. stavebným úradom...
ROMBOR
07.01.08,11:19
my se tiež v štádiu vybavovania a je to katastrofa...tiez rozmyšlame nad niekym, kto by to z a nás všetko obehal...len by ma zaujímalo kolko takýto človek stojí...vie mi niekto poradiť?
cena zavisi od obdobia, kedy to bude vybavovat (pocet zaujemcov atd.), standartne je to od 20 - 30 tis., zavisi ake vstupy tomu cloveku das ...ci si musi obehat komplet vsetko, vratane vypracovania projektu na pripojky atd ... je to relativne, najlepsie sa je skontaktovat sa s takym clovekom a dohodnut sa osobne ...
lulinka108
10.01.08,18:14
fuuuuha...tak to si asi obehám sama;) myslela som si, že to bude trošku menej, ale aj tak veľmi pekne ďakujem za odpoveď:)
Zoltán Kovács
10.01.08,18:47
cena zavisi od obdobia, kedy to bude vybavovat (pocet zaujemcov atd.), standartne je to od 20 - 30 tis., zavisi ake vstupy tomu cloveku das ...ci si musi obehat komplet vsetko, vratane vypracovania projektu na pripojky atd ... je to relativne, najlepsie sa je skontaktovat sa s takym clovekom a dohodnut sa osobne ...

Nie je to prehnaná suma? Mal som ponuku na 9 tisíc, a v tom komplet všetko.
wagner
10.01.08,18:57
Myslím si, že cena sa odvíja aj od miesta, kde sa to vybavuje. Určite iná bude niekde na Orave a iná v Bratislave. Nevešaj hlavu, zisti kto to robí a pýtaj cenovú ponuku. Aj u nás sa to robí podľa dĺžky trvania stavebného konania - pokiaľ nie sú zbytočné problémy, je to okolo 10 tisíc.
ROMBOR
11.01.08,06:46
Nie je to prehnaná suma? Mal som ponuku na 9 tisíc, a v tom komplet všetko.
ozaj ? ... posli kontakt, o 2 tyzdne budem mat hotovy projekt a zacnem riesit vybavovanie SP, kontakt sa hodi ... ja mam len jeden kontakt a ta berie 20 tis., za kompletne vybavenie vratane projektu na pripojenie sa na siete ...
dik
wagner
11.01.08,18:54
Ten kontakt je z PD a nie je ochotná ísť vybavovať SP mimo okresu. Dôvod je jednoduchý - neznalosť pomerov. Tu vie kde koho a čo nájde a pozná úradníkov na stavebných úradoch, vie kto poradí atď. Takže ľutujem, alebo začni stavať v okrese PD. Za tie peniaze sa to dá spraviť, pokiaľ nenastanú nepredvídateľné problémy.
Džany
02.02.08,21:42
wagner: som z PD a chcem tento rok začať stavať v PD. takže ak je to možné, môžeš prezradiť kto je to a poskytnúť mi kontakt. dík
NInive
25.04.08,11:29
My s manželom sme tiež rozmýšľali, že to zaplatíme, ale nakoniec sme to zvládli sami. Plynárov, telekomunikácie som zvládla za jeden deň (aj s vyjadrením), vodárov za 4 dni (v ten deň tam tá dotyčná nebola+2 dni víkend), elektrikári najdlhšie cca 2 týždne (mali sme to komlikovanejšie). Staviame 1, na našu ulicu ešte nieje schválený územný plán, riešili sme tam silový kábel), ktorý tadiaľ vedie,pripojenie až k nám do plota). Rovnako dlho trvalo i vyňatie z pôdneho fondu.
Ak tak rátam stálo nás to cca 2-3 dni, nejaký ten telefonát, trištvrte dňa bez jedla. Nebol to pre mňa problém, som na MD. Ušlá mzda žiadna, benzín (na cca 30km-u nás vlastne plyn).
Všetko sa dá, ja som nikde nikoho nepoznala, treba byť asertívny:rolleyes:
10-15 000 je príliš veľa, podľa mňa je to práva tak za 3000 sk (ale záleží od ušlej mzdy za tie 3 dni.)
Mimochodom v tých 3 dňoch je zarátané i podanie na Stavebný úrad.
Zoltán Kovács
25.04.08,11:47
ozaj ? ... posli kontakt, o 2 tyzdne budem mat hotovy projekt a zacnem riesit vybavovanie SP, kontakt sa hodi ... ja mam len jeden kontakt a ta berie 20 tis., za kompletne vybavenie vratane projektu na pripojenie sa na siete ...
dik

Asi už neskoro, ale predsa:

http://www.stavebnepovolenie.sk/kontakt.htm
Gabi03
25.04.08,11:50
Asi už neskoro, ale predsa:

http://www.stavebnepovolenie.sk/kontakt.htm

Škoda, že tam nemajú cenník. Bola by som zvedavá.
Zoltán Kovács
25.04.08,11:52
Škoda, že tam nemajú cenník. Bola by som zvedavá.

OD nich som mal tú ponuku na tých 9 tisíc v r. 2005. Ale na Bratisalvu - Rača už mali cenu 19 tisíc.
Zoltán Kovács
25.04.08,12:04
Niečo som našiel na nete:

http://www.fisoagency.sk/?page=cennik
hramat
25.07.08,13:11
My s manželom sme tiež rozmýšľali, že to zaplatíme, ale nakoniec sme to zvládli sami. .... Mimochodom v tých 3 dňoch je zarátané i podanie na Stavebný úrad.

Neviem ci je toto vlakno este aktualne ale snad sa ktosi ozve. Tiez by ma zaujimala kde to stavebne povolenie uzivatelka NInive vybavovala. Nemohli by ste zhruba nacrtnut postup? Kde co vyzaduju atd.

dakujem
NInive
25.07.08,19:50
Ahoj. Stavebné som vybavovala v TT.Presnejší postup som opísala v téme Papierovačky od A po Z :)
kabul
27.07.08,13:58
mohli by ste tu šupnuť ceny na porovnanie začo ste kolko platili?
projekt - plynu
projekt - voda a kanalizacia
projekt - elektrina
staticky posudok
požiarna bezpečnost stavby
energiticka hospodarnosť budovy
endrju
27.07.08,14:28
mohli by ste tu šupnuť ceny na porovnanie začo ste kolko platili?
projekt - plynu
projekt - voda a kanalizacia
projekt - elektrina
staticky posudok
požiarna bezpečnost stavby
energiticka hospodarnosť budovy
Mohol by si sem supnut informaciu o velkosti stavby, pre ktoru Ta zaujimaju ceny?
kabul
27.07.08,15:20
no tak konkretnejšie na rodinny domcek - rekonštrukcia - menší 2podlažny, zastavana plocha 40m2.
Karas Milan
28.07.08,01:58
Old Včera, 04:58 PM #26 kabul Member Členom od: 17-04-08 Príspevky: 49 Súhlasil: 6x Získal 4 súhlasov v 3 príspevkoch PoradaBody: 1 kabul začína zbierať body Re: stavebne povolenie ? mohli by ste tu šupnuť ceny na porovnanie začo ste kolko platili?
mohli by ste tu šupnuť ceny na porovnanie začo ste kolko platili?
projekt - plynu
projekt - voda a kanalizacia
projekt - elektrina
staticky posudok
požiarna bezpečnost stavby
energiticka hospodarnosť budovy

Kabul . A nie si ty nejaký zábudlivý , že sa po troch hodinách pýtaš to isté ???? : : : hlasuj Ceny posudkov pre stavebne povolenie 26-07-08 01:37 PM kabul Member Členom od: 17-04-08 Príspevky: 49 Ahojte Kedže podľa zákona treba k žiadosti pre stavebne povolenie dodať posudky dole uvedené zaujíma ma kolko si od Vás vyžiadali projektanti za vypracovanie dokumentov potrebných k stavebnemu povoleniu A, projektove hodnotenie energetickej hospodárnosti budovy Ka Mil
kabul
28.07.08,06:45
re: Karas Milan
Prepac ak som sa ta dotkol, ze som sa pytal to isté aj v tejto teme ale, myslím si ze temy úzko súvisia.

Pritom ked si si prečítal príspevky na tu moju otázku - tému tak len jeden prispievateľ uviedol na čo som sa pýtal, t.j kolko ho stáli posudky potrebne k stav. povoleniu.

PS: neviem načo si tu uviedol odveci príspevok kde rozoberáš mna. to ako cakas porada súhlasy za toto "upozornenie" že zabúdam ?
teraz tu rozprudis diskusiu o vsetkom možnom len nie k téme
hramat
28.07.08,17:20
Ahoj. Stavebné som vybavovala v TT.Presnejší postup som opísala v téme Papierovačky od A po Z :)

Diki moc NInive, prestudujem a snad to pomoze. Ja idem vybavovat tento a buduci tyzden stavebne v Senci. Dal by som sem aj link na ten odkaz (ak by to niekto hladal tak ako ja) ale system mi to nechce povolit.

Este raz dakujem.
bebusyk
29.07.08,07:39
Potrebuješ hlavne trpezlivosť, veľa, veľa. A potom: situácia umiestnenia stavby, pôdorys, rezy, technická správa, projekt požiarnej ochrany, statika, a energetický prepočet stavby. Ďalej ku žiadosti je potrebné: Energetika, Plynárne, Slovak-Telecom, OÚŽP z hľadiska ochrany prírody a krajiny a z hľadiska odpadového hospodárstva, list vlastníctva. Kópiu z katastrálnej mapy, prehlásenie stavebného dozora. Zhruba toľko a treba rátať že určite ešte niečo budú chcieť. A to sa čistička na odpad rieši samostatne v inom konaní ak nieje kanalizácia, alebo žumpa. No a záleží aj na tom ako budeš mať riešené - zdroj vody, odpad resp. kanalizácia a iné. Ja už mam podané papiere a čakám na konanie. Dúfam, že už tam majú všetko. Želám veeeeeľa šťastia.
Zoltán Kovács
29.07.08,07:56
Ako tak čítam tieto príspevky, že aké peripetie sú okolo stavebného povolenia, tak ja asi som mal štastie. Síce som vybavoval v r.2005, ale stavebný úrad som navštívil iba 2x, v SC. Raz som musel niečo doložiť, to bolo všetko. A povolenie som dostal za 3 mesiace.
Gabi03
29.07.08,08:23
Ako tak čítam tieto príspevky, že aké peripetie sú okolo stavebného povolenia, tak ja asi som mal štastie. Síce som vybavoval v r.2005, ale stavebný úrad som navštívil iba 2x, v SC. Raz som musel niečo doložiť, to bolo všetko. A povolenie som dostal za 3 mesiace.

Ani ja som nemala problémy. Na síce prvé papiere sme vybavovali už v 12/2007, ale s nejakými prestávkami. V sumáre by to bolo max. 5 dní. A od odovzdania všetkých dokumentov až po vydanie stavebného povolenia neuplynulo viac ako 2 mesiace. A to medzitým bola aj veľká noc.
bebusyk
30.07.08,12:20
Včera som tu písala, že dúfam že už majú na úrade všetko. Tak dnes mi došlo oznámenie že nemajú a že to mám doložiť do 7 dní. :-/ Dúfam len, že nezastavia konanie. hold potom smola. A keď si vezmeme, že len projektant na projekte pracoval 2 mesiace, vyjadrenie z SPP mi prišlo následne po skoro 2 mesiacoch (ostatné vyjadrenia skôr, no veď zákonná doba je 30 dní) a že treba podať na samostatné konanie o umiestnení stavby (ČOV) čo je ďalší projekt a vyjadrenia. Až potom nasledujú žiadosti o stavebné povolenie. Ale stavebné povolenie na ČOV musíte mať skôr, aby sa to mohlo (lebo sa to musí) priložiť k žiadosti na stavebné povolenie na stavbu. Ale najhoršie na tom je to, že to nepovedia naraz, keď sa ide človek informovať a potom to trvá o to dlhšie. Alebo šachy???
bebusyk
30.07.08,12:25
Ani ja som nemala problémy. Na síce prvé papiere sme vybavovali už v 12/2007, ale s nejakými prestávkami. V sumáre by to bolo max. 5 dní. A od odovzdania všetkých dokumentov až po vydanie stavebného povolenia neuplynulo viac ako 2 mesiace. A to medzitým bola aj veľká noc.
No a tu sa mi skôr zdá, že samostatné stavebné konanie (k stavbe) po doložení všetkých dokladov je pomerne rýchle. Vraj záleží aj od obce hm........
svedia
13.08.08,16:03
ahojte prosím poradte, tento týždeň sme dali žiadosť na MU či sa môže stavať na pozemku. Takže to je začiatok vybavovania SP. Keď nám príde vyjadrenie, tak potom neviem, asi potom ešte jedno tlačivo nejake na útemné rozhodnutie, ale to musím mať asi už projekty? že... Prepáčte som úplný laik v tomto. Ďakujem za odpovede...
bebusyk
13.08.08,18:18
ahojte prosím poradte, tento týždeň sme dali žiadosť na MU či sa môže stavať na pozemku. Takže to je začiatok vybavovania SP. Keď nám príde vyjadrenie, tak potom neviem, asi potom ešte jedno tlačivo nejake na útemné rozhodnutie, ale to musím mať asi už projekty? že... Prepáčte som úplný laik v tomto. Ďakujem za odpovede...
ahoj "svedia" ty si si dal ziadost na MU ci sa moze stavat na pozemku? to asi nemas stavebny pozemok ale zahradu, alebo podobne.... ak chces stavat na pozemku to urcite musis mat projekt a kopu dalsich papierov. cudujem sa, ze ti to na MU nikto nepovedal ..., alebo povedal .... ? prajem ti vela stastia a drzim palce. a neboj sa do vsetkeho prides a laik uz nebudes :-)
wagner
13.08.08,18:42
Pokiaľ to nie je stavebný pozemok, ale záhrada, potrebuješ najprv vyňatie z pôdneho fondu. Buď celú záhradu, alebo iba toľko, kolko potrebuješ pod stavbu - teda najprv geometrický plán. Až potom projekty a stanoviská od dotknutých úradov.
Gabi03
13.08.08,19:01
Pokiaľ to nie je stavebný pozemok, ale záhrada, potrebuješ najprv vyňatie z pôdneho fondu. Buď celú záhradu, alebo iba toľko, kolko potrebuješ pod stavbu - teda najprv geometrický plán. Až potom projekty a stanoviská od dotknutých úradov.

Ak má projekt a situáciu na pozemku, geometrický plán netreba. To stačí na pozemkový fond predložiť. So záhradou v intraviále by, myslím si, nemal byť problém.
svedia
15.08.08,19:02
Diki za odpovede a prianie.. áno, ten pozemok len kupujeme, je to pozemok: trvalé trávne porasty, takže určite sa to bude potom vynímať z pôdneho fondu toľko koľko bude treba pod stavbu. Ja som len dala na začiatok na MU tlačivo, aby sa vyjadrili či je to pozemok vhodný na stavbu rodinného domu, či sa dá stavať. Dokedy sa vyjadria písomne? Pravdepodobne áno, kedže na susedných parcelách sú rod. domy. Potom, keď to kúpime, malo by to byť o týždeň, realizácia kúpy prebiehať, tak to som sa pytala čo robiť??? Či to tak môže byť?
Ešte pred tou kúpou príde geodet a nám to vymeria či metre zodpovedajú skutočnosti.
Takže by sme mali mať geom. plán. Potom nám notárka pripraví zmluvu. Dáme korunky( neviem všetko? alebo až keď sa urobí vklad na kataster? A potom húra budeme vlastníkmi pozemku.... A to bude len začiatok všetkého....
Keď budeme mať list vlastníctva tak potom podať tlačivo návrh na vydanie územného rozhodnutia, že??