Jurho
12.11.07,16:25
Mám tu už dlhšie jeden problém - pri surfovaní na nete /podotýkam po "normálnych" stránkach/ sa mi z času na čas úplne náhodou otvorí nové okno - Explorer a v ňom vždy nejaká blbá stránka - typu Online hry, emotikons Planet, aj nejaká erotika.......
Je to úplne náhodné, nemá to s ničím súvis, na nič nekliknem, samo sa to otvorí.............


PLEASE - kto vie ako to zablokovať?
Vďaka
Stefan2005
12.11.07,16:00
Neviem akú máš verziu Explorera.
Verzia IE 7 už by mala obsahovať funkciu blokovania vyskakovacích okien, pre nižšie verzie treba doinštalovať doplnky - napr. MSN Search Toolbar - pridáva nové funkcie pre IE včítane blokácie, alebo softvérové riešenia iných firiem, ktoré tiež umožňujú blokovanie takýchto stránok.
Jednoduchšie je ale využívať alternatívne prehliadače, tie už majú takúto funkciu zabudovanú.
Jurho
12.11.07,16:11
verzia 6.0.2600.0,
iný prehliadač moc nechcem - neviete teda presnejsie popisat ako na to?
Vďaka
Stefan2005
12.11.07,16:20
Napr. postup pre inštaláciu MSN Search Toolbar (ale Toolbar je v anglictine) je aj tu:
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=15.6.2005/18545EN
chlap
12.11.07,22:14
Mám tu už dlhšie jeden problém - pri surfovaní na nete /podotýkam po "normálnych" stránkach/ sa mi z času na čas úplne náhodou otvorí nové okno - Explorer a v ňom vždy nejaká blbá stránka - typu Online hry, emotikons Planet, aj nejaká erotika.......
Je to úplne náhodné, nemá to s ničím súvis, na nič nekliknem, samo sa to otvorí.............


PLEASE - kto vie ako to zablokovať?
Vďaka

ALternatíva č.1 - nemáte nastavené blokovanie vyskakovacích okien - v IE .... Nástroje - Možnosti siete Internet - záložka "Ochrana osobných údajov" ..na spodu je nastavovanie blokovania

Alternatíva č.2 - máte v PC škodlivý program, ktorý spôsobuje vyskakovacie okná s nechcenou reklamou - stiahnite a nainštalujete Spyvate Doctor (http://www.pctools.com/spyware-doctor/) a preskenujte dôkladne počítač.
Braňo
13.11.07,06:06
Na toto blokovanie odporúčam program Ad muncher.
www.admuncher.com (http://www.admuncher.com)

Rozhodne ale neodporúčam používať Internet Explorer. A ak tak nainštaluj najnovšiu verziu+všetky záplaty na windows.
rakerian
14.11.07,08:10
S týmto problémom som sa už neraz stretol na rôznych počítačoch a stalo sa mi to aj na mojom domácom PC.
Ak okná "vyskakujú" kedykoľvek aj na "normálnych" stránkach, tak sa do PC dostal program, ktorý takéto nechcené vyvolávanie reklám aktivuje pri používaní IE. Možností na jeho odstránenie je viac:

1. Najjednoduchšie je nainštalovať a spustiť nejaký anti spyware program, ktorý takéto "červy" detekuje, zablokuje a odstráni.
Aký by to konkrétne mal byť záleží na mnohých okolnostiach. Antispyware je súčasťou aj niektorých antivírových programov (napr. Norton).
Pokiaľ používaš legálny operačný systém, tak odporúčam využiť windows defender, ktorý je od microsoftu a je voľne dostupný na ich stránkach. Podmienkou je "len" mať oficiálny operačný systém...

2. Ak si užívateľ, ktorý sa vyzná v systéme trochu viac, tak si vieš takýto program detekovať a odstrániť aj sám. Tieto programy sa väčšinou spúšťaju pri šarte počítača a bežia na pozadí počas jeho chodu. Windows obsahuje nástroje na blokovanie alebo odstránenie programov spúšťaných po štarte (Štart -> Spustiť -> napísať príkaz "msconfig" a tam sú na záložke "Po spusteni" uvedné programy, ktoré sa spúšťajú pri štarte). Treba však vedieť, ktorý program odstaviť a ktorý nechať tak. Aby ti vôbec nabehol windows ;).

Inštaláciou iného prehliadača nič nevyriešiš. Okná možno nebudú vyskakovať, ale nechcený červ zostane stále v PC...

A neodporúčam ani inštaláciu rôznych toolbarov (MSN, google, icq), ktoré majú v sebe funkcie na blokovanie rôznych reklám a vyskakovacích okien. Nie vždy je to spoľahlivé a zlým nastavením sa dá viac narobiť viac problémov ako vyriešiť ten jeden...
Madam Kurie
20.11.07,18:01
Plne súhlasím Rakerian