ataner
02.03.05,07:01
Môžem poprosiť o radu? SZČO chce kúpiť traktor v hodnote 240000,-Sk, od FO.Má FO povinnosť platiť daň z príjmu? ďakujem
rene
03.03.05,18:15
Pokiaľ o tom traktore FO-predajca neúčtova,teda nebol nikdy použitý v podnikaníl, používal ho len pre vlastné potreby, tak nemusí.
ondrejvla
03.03.05,18:42
Môžem poprosiť o radu? SZČO chce kúpiť traktor v hodnote 240000,-Sk, od FO.Má FO povinnosť platiť daň z príjmu? ďakujemAk sa jedná o FO - podnikateľa a ten mal traktor v majetku, tak samozrejme áno, ak od občana, a ten ho mal dlhšie ako jeden rok od dátumu jeho zakúpenia tak nie.
Evanka
03.03.05,19:52
Ak sa jedná o FO - podnikateľa a ten mal traktor v majetku, tak samozrejme áno, ak od občana, a ten ho mal dlhšie ako jeden rok od dátumu jeho zakúpenia tak nie.Este by som doplnila, ze ak bol aj zahrnuty do majetku podnikania, ale bol uz viac ako 5 rokov z majetku podnikania vyradeny je od dane oslobodeny. (Zakon o dani z prijmov §9 d).