vierkat
02.03.05,07:09
Ahoj... Zaujímalo by ma, ako robíte úhrady faktúr bankou?
Mám bankové výpisy za január, pomaly mi prídu aj za február a neviem, čo mám s nimi robiť...
Mám ich uhrádzať cez voľbu "uhradiť" a napísať číslo výpisu alebo ako? Lebo vo voľbe "uhradiť" mi dá možnosť buď - vložiť pokladničný doklad, alebo vložiť interný doklad. Poradí mi niekto...? Ďakujem
fifina
02.03.05,06:15
Ktoré MRP používaš ? Univerzálne alebo vizuálne ( DOS, Windows) ?
lenkak
02.03.05,06:16
Ty si môžeš napísať čokoľvek. Aj iné číslo, čo chceš. Nemusíš sa riadiť či je to interný doklad alebo pokladničný doklad. Ľubovoľne si do kolónky napíš hocičo. Napr TB8, VUB2, ja to robím podľa čísla výpisu.
Ala
02.03.05,06:34
Uhradu faktúr robím cez penažný denník, t.z., že učtujem aj penažný denník. Ak chceš si zaevidovať iba úhradu faktúru, tak cez úhradu ako píšeš. Označenie robím, tak ako Lenka - skratka banky a číslo výpisu.
vierkat
02.03.05,06:40
Používam Windowsácku verziu. A keď by som tie úhrady mala spravené, tak ostatné položky bankového výpisu účtovať priamo do účtovného denníka? Tie úhrady faktúr je možné zaúčtovať cez nejakú "funkciu" alebo ich musím nanovo zaevidovať do peňažného denníka?
Naďa
02.03.05,06:49
Ja to robím takto: Otvorím si zoznam faktúr, nájdem konkrétnu faktúru, dám ju uhradiť. V dolnej čassti mám možnosť voľby: zapísať len do úhrad alebo zapísať aj do denníka. Ja mám určené zapísať aj do denníka a tam sa mi to dostane automaticky. Druhýkrát v denníku už tým pádom nemusím zapisovať nič. Zápis je identický a vyhnem sa tak možným chýbám pri opätovnom zadávaní do denníka.
lenkak
02.03.05,06:59
Presne ako píše Naďa, tak je to najpresnejšie. Ostatné veci, ktoré sú na výpise musíš zapísať priamo do denníka, napr. výbery, vklady, poplatky... Úhrady konkrétne z DF, VF, a zaúčtovať ich do denníka (nie cez denník) tak ako Naďa.
Janca
02.03.05,07:29
Tak ako prispevky predomnou uctujem cez konkretne DF a VF a mam zaskrtnute zapisat do PD a to ta automaticky do neho nadstavi. Pred rokom som to ako pako
nahravala zvlast do dennika a zvlast do DF a VF, bola to riadna makacka a duplovana robota. Ale vtedy som sa s tym programom zoznamovala. Ani teraz este neviem vsetky finty, robim zatial co potrebujem a ked mam nieco nove, tak sa to da uz lahsie dohladat. Vtedy este nebola na svete tato super PORADA. /lepsie povedane, mozno aj bola, len ja som o nej nevedela/
Janca
02.03.05,07:31
Ale chcela by som skusenejsich poprosit, ze ked si cez DF a VF nahram urcity VPD alebo PPD a potom zistim, ze z nejakeho dovodu musim vkladat este nejake bloky, alebo ich vyberat, musim sa pracne vratit do DF a VF a rucne prepisat c. VPD alebo PPD a zaskrknut /nezapisat do PD/, alebo je na to lahsia finta ?
lenkak
02.03.05,17:55
Takto sa trápiš?
Skús to spraviť takto:
Vo FV, alebo v DF sa nastav na danú faktúru na ktorej chceš prepísať PPD alebo VPD . Na pravej strane obrazovky (je panel čo môžeš robiť) vyberieš si položku Zoznam úhrad, stlačíš klávesu F2 a prepíšeš si číslo dokladu napr. máš tam P008, zmeníš ho P010. Potvrdíš. On sa Ti už uloží a ty si nájdeš v denníku túto faktúru (môžeš cez hľadanie) a opravíš si tam v zápise (kde máš účtovanie) ten doklad čo má byť.
A máš to v suchu, nemusíš sa tak trápiť.
vierkat
04.03.05,07:27
Presne ako píše Naďa, tak je to najpresnejšie. Ostatné veci, ktoré sú na výpise musíš zapísať priamo do denníka, napr. výbery, vklady, poplatky... Úhrady konkrétne z DF, VF, a zaúčtovať ich do denníka (nie cez denník) tak ako Naďa.
Lenka ešte by ma zaujímalo, či ten bankový výpis nemusí byť v jednej "skupine zápisov" a ostatné položky toho výpisu by vlastne boli "položky skupiny"?
A ešte jedna otázka: Používaš aj možnosť "bankové výpisy"?
lenkak
04.03.05,07:38
Ja mám každý zápis zvlášť kvôli prehľadnosti, napr. jeden zápis poplatky banke 568/221, druhý zápis úroky 221/662. Nie je to jeden zápis a dva riadky v ňom, ale každý osve.
Pri používaní bankových výpisov musíš mať zriadený Internet banking. Iba vtedy vieš túto možnosť používať. Ale viem s tým robiť, mám odskúšané, ale ja až toľko veľa výpisov nemám. Robím si ich ručne. Okrem toho ja nemám internet na svojom PC kde mám MRP, ale u šéfa, v jeho kancelárii, s tým by bolo viacej roboty ako keď spravím výpisy ručne. Bez Internetu. Oplatí sa to pre tých, ktorý majú na jednom výpise 30-40 položiek a pod.
nika.sum
18.01.06,10:54
Lenka ešte by ma zaujímalo, či ten bankový výpis nemusí byť v jednej "skupine zápisov" a ostatné položky toho výpisu by vlastne boli "položky skupiny"?
A ešte jedna otázka: Používaš aj možnosť "bankové výpisy"?

Ja davam do jednej skupiny zapisov iba ak mam napr. bankove poplatky, na konci mesiaca. Proste rovnaky druh.
katkasabka
02.08.06,11:38
Pozdravujem:)
Hľadala som tu odpovede na moje otázky, no presne som na nich nenatrafila, tak sa chcem v par veciach utvrdiť.
Pri úhrade faktúry v MRP Win PU chcem aby sa mi úhrada v hotovosti ukázala aj v účtovnom denníku aj v pokladničnej knihe.
Som v programe este začiatočníčka, a robila som v MRP Dose a tam mi to hádzalo pekne, tak som našla takúto cestu.

- som v prijatých fa - úhradiť - zaradiť do účtovného denníka. tam mi to všetko pekne hodí.
- ale chcem mať úhradu aj v pokladničnej knihe tak dám ešte raz úhradu - zaradiť aj do PK, a hodí mi to tam tiež
- teraz mám ale 2 úhrady, tak idem do zoznamu úhrad a jednu úhradu vymažem.

Je to trošku prácnejšie, no inú cestu som nenašla. Ak by ste mi to mohli potvrdiť alebo poradiť niešo lepšie, budem rada.
Ďakujem
Antonia1
02.08.06,11:53
Pozdravujem:)
Hľadala som tu odpovede na moje otázky, no presne som na nich nenatrafila, tak sa chcem v par veciach utvrdiť.
Pri úhrade faktúry v MRP Win PU chcem aby sa mi úhrada v hotovosti ukázala aj v účtovnom denníku aj v pokladničnej knihe.
Som v programe este začiatočníčka, a robila som v MRP Dose a tam mi to hádzalo pekne, tak som našla takúto cestu.

- som v prijatých fa - úhradiť - zaradiť do účtovného denníka. tam mi to všetko pekne hodí.
- ale chcem mať úhradu aj v pokladničnej knihe tak dám ešte raz úhradu - zaradiť aj do PK, a hodí mi to tam tiež
- teraz mám ale 2 úhrady, tak idem do zoznamu úhrad a jednu úhradu vymažem.

Je to trošku prácnejšie, no inú cestu som nenašla. Ak by ste mi to mohli potvrdiť alebo poradiť niešo lepšie, budem rada.
Ďakujem
Stačí keď dáš len v prijatých faktúrach uhradiť - aj v pokladničnej knihe.
a potom v pokladničnej knihe -funkcie - zaučtovať doklad a zaučtuje Ti to do peńažného denníka.
katkasabka
02.08.06,11:58
Ďakujem veľmi pekne. Funguje to super. Často máme pod nosom jednoduchu logickú cestu a potom je to dookola bližšie:)
Vďaka