Jjjanka
12.11.07,20:21
Ahojte, chcela som vás poprosiť o radu, čo si počnúť s nepríjemnou babou na Živnostenskom registri, keď si manžel chcel dnes ohlásiť živnosť, chcela od neho, aby si obnovil starú živnosť aj so starým názvom, pričom nebude podnikať v starej živnosti, predtým mal "zámočnícke práce" a teraz ideme otvárať nočný klub, nechce ani zmeniť názov, pričom sa naozaj nehodí dať nad podnik napr. ZAMPRA :(! Nehovoriac o tom, že manželovi povedala, čo tam nemôže mať, lebo to je po starom, ale neporadila presný názov voľnej živnosti " po novom". Mám z toho hlavu v smútku, čo máme zobrať so sebou právnika, aby jej vysvetlil znenie Živnostenského zákona?:mad: Ďakujem.
rickman
12.11.07,20:04
čo si počnúť s nepríjemnou babou na Živnostenskom registri

http://www.groomstand.com/images/product/thumbnails/jds_rawlings.jpg

(na odľahčenie) ;)
Jjjanka
12.11.07,20:30
:D:D:D:D:D

Zajtra ideme zase, beriem so sebou, dík:)
KEJKA
12.11.07,20:30
pošlite to písomne, doporučene, odpovedať musí.
Ak odpovie písomne a niečo zamietne , musí to zdôvodniť. Okrem toho, zväčša listy podpisuje nadriadený, takže to prejde aj inými rukami..... a je šanca pre kladné vybavenie. Mám s tým skúsenosti.
veronikasad
12.11.07,20:32
Ide o zmenu dodatku obchodného mena živnostníka - nemali by ti robiť problém. Možno ste sa len nesprávne vyjadrili, čo potrebujete alebo chcete urobiť

--------
Veronika
Jjjanka
12.11.07,20:37
Ak sa ukáže, že zajtra nebude iná možnosť, tak asi nám nič iné neostane, :(
Ďakujem:)
Jjjanka
12.11.07,20:52
Veronika, asi som sa zle vyjadrila: živnostenské podnikanie( zámočnícke práce) ukončil v r. 1999 a teraz ide podnikať úplne v inom smere. Tá ženská ho núti si obnoviť aj svoju remeselnú živnosť ( nie je mu k ničomu:confused:), aj meno podnikania. Čo už, asi zaujmem moju overenú taktiku: budem neodbytná, takže jediná jej šanca na to, aby sa ma zbavila, bude vybaviť nás :D
veronikasad
12.11.07,21:10
Veronika, asi som sa zle vyjadrila: živnostenské podnikanie( zámočnícke práce) ukončil v r. 1999 a teraz ide podnikať úplne v inom smere. Tá ženská ho núti si obnoviť aj svoju remeselnú živnosť ( nie je mu k ničomu:confused:), aj meno podnikania. Čo už, asi zaujmem moju overenú taktiku: budem neodbytná, takže jediná jej šanca na to, aby sa ma zbavila, bude vybaviť nás :D
Obchodné meno sa zmeniť nedá - to je u SZČO Meno a priezvisko /iba ak by sa zmenilo aj na matrike - zmena krstného mena, zmena priezviska vydajom a pod/.
Osobne som dodatok obchodného mena na ŽU nerobila, ale mam klientov, ktorí to robili z dôvodu, že sa im celé nezmestilo do hlavičky reg.pokladne a nemali s tým žiadny problém.
Držím palce, aby si pochodila.
Čo sa týka zámočníckych prác, asi ju zo živ.listu celkom nevymažeš, na živ.registri bude fungovať dátum, ktorým bola živnosť ukončená.

---------
Veronika
Jjjanka
12.11.07,21:45
Veronika, špeciálne kvôli tvojmu poslednému príspevku som si znova pozrela manžela v ŽRSR a naozaj tam má uvedené jeho obchodné meno, ktoré pozostáva z jeho mena, priezviska a názvu, ktorý vtedy používal. :)

Takže pravdepodobne bude treba požiadať o zmenu obchodného mena.
VladoaKatka
13.11.07,05:12
Veronika, špeciálne kvôli tvojmu poslednému príspevku som si znova pozrela manžela v ŽRSR a naozaj tam má uvedené jeho obchodné meno, ktoré pozostáva z jeho mena, priezviska a názvu, ktorý vtedy používal. :)

Takže pravdepodobne bude treba požiadať o zmenu obchodného mena.

Živnosť môžeš založiť na rôzne druhy činností:
napríklad:
zámočnístvo - prevádzka ... názov xxxxx
potraviny - prevádzka ... názov bbbbb
salon - prevádzka ... názov eeeee
atď.

ktorú činnosť už nevykonávaš tak ukončíš, pozastavíš. Aj keby si mala viac salonov, každé môže mať iné pomenovanie.

Predsa pre DÚ je podstatné - meno a priezvisko podnikateľa- a nie jeho tz. "prezývky" pod ktorými podniká.
Jjjanka
13.11.07,08:12
Vlado a Katka: Uvidíme, ako dnes dopadneme, dám vedieť. Jana
Jjjanka
13.11.07,08:19
Ešte som chcela podotknúť, kontroverznú časť zo ŽL sme vyčiarkli, po prípade sa k nej po čase vrátime ( t.z. ak bude podnikanie v tejto časti aktuálne, dáme živnosť rozšíriť ;)).