Zuzana Boháčová
12.11.07,20:39
Dobrý večer,
môžete mi prosím dať základné informácie o účtovaní príspevkových organizácií?Aké zákony si treba naštudovat,podľa ktorych princípov účtovať,aké účty sa používajú a pod.
Ja účtujem podvojné účto-s.r.o.
Idem účtovať malú prísp.organ.,môže byť aj v jednoduch.účtovníctve účtovaná..(myslím)
Prosím poradiť,ako začať.
Ďakujem.
Zuzana Boháčová
13.11.07,09:35
Dobrý večer,
môžete mi prosím dať základné informácie o účtovaní príspevkových organizácií?Aké zákony si treba naštudovat,podľa ktorych princípov účtovať,aké účty sa používajú a pod.
Ja účtujem podvojné účto-s.r.o.
Idem účtovať malú prísp.organ.,môže byť aj v jednoduch.účtovníctve účtovaná..(myslím)
Prosím poradiť,ako začať.
Ďakujem.

môžete mi prosíííím niekto pomocť?
ake zakony si naštudovať alebo kde vobec začať
:mee:
guard
13.11.07,11:03
Musíš si samozrejme preštudovať zákon o účtovníctve, ale keďže účtuješ s.r.o. ako píšeš, tak to potom nie je problém určite ho poznáš. Ďalej Opatrenie MF SR z 11. decembra 2003 č. 24501/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre rozpočtové organizácie, štátne fondy, príspevkové organizácie, obce a vyššie územné celky. Zákon č. 502/2001 Z.z o finančnej kontrole a vnútornom audite a tiež by som ti doporučovala preštudovať si aj zákony 523/2004 Z.z. a 583/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách, lebo budeš pravdepodobne prichádzať do styku aj s rozpočtom, nielen s účtovníctvom.
Olice
13.11.07,11:07
Ja len doplním, že dňom 1.1.2008 nadobúda účinnosť opatrenie MF SR z 8.augusta 2007, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovnej osnove pre rozp.organ., prísp.org., štátne fondy, obce a vyššie územné celky (FS 9/2007)