moniq81
13.11.07,06:28
Ahojte,

mám s.r.o., ktorá si okrem iných činností teraz zriadila prevádzku lekárne. Čo máme na pečiatke uviesť, ak aj prevádzka -lekáreň má svoj názov?
Môže to byť takto

XYZ, s.r.o.,
Lekáreň Zdravíčko
adresa prevádzky, teda lekárne
IČO:, IČ DPH:

Trocha Váham s tou adresou, ktorú tam mám dať, pretože sídlo s.r.o. je inde ako samotná prevádzka. Ako by ste to spravili Vy???
Ďakujem
Aljok
13.11.07,18:02
KEJKA
13.11.07,18:05
dodám praktickú skúsenosť, že kontrola chcela aby na pečiatke bola o.i. adresa sídla firmy (lebo sa líšila od adresy prevádzky)
kastanka
16.01.08,06:27
Prajem pekný deň..,prebrala som príspevky na tému "pečiatka" a mám takúto otázočku:
Uviesť na pečiatke a)sídlo firmy b)alebo prevádzky c)alebo oboje?
Keďže je pečiatka nepovinná,prečo potom kontrola (predpoklad.DÚ)vyžaduje:confused: aj adresu prevádzky na pečiatke?


Ďakujem :)
evina
16.01.08,07:20
Prajem pekný deň..,prebrala som príspevky na tému "pečiatka" a mám takúto otázočku:
Uviesť na pečiatke a)sídlo firmy b)alebo prevádzky c)alebo oboje?
Keďže je pečiatka nepovinná,prečo potom kontrola (predpoklad.DÚ)vyžaduje:confused: aj adresu prevádzky na pečiatke?


Ďakujem :)
Ak by som už používala pečiatku, tak by som na nej mala údaje presne podľa OR, resp. SR. Sídlo prewvádzky by som mala uvedenú priamo niekde vo faktúre. DÚ nemá
právo zo žiadneho zákona požadovať na pečiatke sídlo prevádzky. Skús aplikovať:


To, že niektoré tlačivá obsahujú kolónku "pečiatka" nás nijako nezaväzuje používať ju.
Ono niekedy stačí pred úradníkom a jeho nezmyselnými požiadavkami nestiahnuť chvost a skloniť hlavu, ale na rovinu povedať, že pečiatku nepoužívame, nakoľko nám to žiadny zákon neprikazuje. A keď nebude stačiť ani to , odrecitujte článok 13 Ústavy SR.
Pre tých , čo nevedia čo obsahuje , citujem:


Čl. 13

(1) Povinnosti možno ukladať
a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,
b) medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 4, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, alebo
c) nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.
(2) Medze základných práv a slobôd možno upraviť za podmienok ustanovených touto ústavou len zákonom.
(3) Zákonné obmedzenia základných práv a slobôd musia pla-tiť rovnako pre všetky prípady, ktoré spĺňajú ustanovené podmienky.
(4) Pri obmedzovaní základných práv a slobôd sa musí dbať na ich podstatu a zmysel. Takéto obmedzenia sa môžu použiť len na ustanovený cieľ.