Vladimír Ozimý
13.11.07,08:56
Ahojte, klientovi som radil teraz a hovoril som mu že dodaním služby sa chápe posledný deň tejto služby...a zrazu keď som ho chcel odkázať na paragraf 19 tak to tam nevidím. a veď tam to bolo definované? kde to je teraz či?

a otázka číslo 2

fakturujú firme manažerske služby a súčasťou faktúry sú aj náklady ktoré prefaktúruju na firmu a je tam aj nájom osobného vozidla...ja tvrdím že na túto časť im nevzniká nárok na DPH v prípade že by preštilizovali zmluvu a faktúrovali to ako manažerske služby bez členenia tak by sa to uplatniť dalo
Tweety
13.11.07,08:04
Ahojte, klientovi som radil teraz a hovoril som mu že dodaním služby sa chápe posledný deň tejto služby...a zrazu keď som ho chcel odkázať na paragraf 19 tak to tam nevidím. a veď tam to bolo definované? kde to je teraz či?

a otázka číslo 2

fakturujú firme manažerske služby a súčasťou faktúry sú aj náklady ktoré prefaktúruju na firmu a je tam aj nájom osobného vozidla...ja tvrdím že na túto časť im nevzniká nárok na DPH v prípade že by preštilizovali zmluvu a faktúrovali to ako manažerske služby bez členenia tak by sa to uplatniť dalo1.
Pri čiastk., alebo opakovaných službách sa služba považuje za dodanú najneskôr posledným dňom obdobia na ktoré sa platba vzťahuje-§ 19 odst.3
2.
áno, pri nájme OA nevzniká nárok na odpočet dph-§49 odst.7.
Vladimír Ozimý
13.11.07,08:16
no dobre a ak nejde o čiastkovú ani opakovanú? ide o službu? robím napr. stavebné práce týždeň od do...kedy určím dodanie služby pre mňa to bolo vždy posledný deň dodania služby a určite to bolo aj v zákone ale teraz to neviem nájsť...
Vladimír Ozimý
13.11.07,09:06
nič našiel som si to v metodickom pokyne DRSR...tam je presne napísané

2.1.Daňová povinnosť pri dodaní služby vzniká dňom dodania služby. Dňom dodania služby sa rozumie deň, keď je služba poskytnutá, prípadne keď je jej poskytnutie ukončené.