rommy
13.11.07,09:05
Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, ak vkladáme stavbu do ZI druhej spoločnosti, a pri kúpe tejto stavby sme nemali možnosť uplatniť dph, len sme na nej vykonali tech. zhodnotenie v sume 400tis., môžeme sa rozhodnúť že ju vložíme bez dph a nemusím robiť žiadnu úpravu dph? Pri tech. zhodnotení bola dph odpočítaná.
betka
13.11.07,09:06
rommy
13.11.07,11:44
Tak trošku ťažko sa mi to chápe:o. My sme v roku 2000 kúpili budovu, ona už v roku kúpy mala 5 rokov od kolaudácie, takže sme kupovali s oslobodením od dane. My sme na stavbe vykonali tech. zhodnotenie, ale toto tech. zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie ani kolaudačné rozhodnutie, ale odpočítali sme si daň z tech. zhodnotenia zo sumy cca. 400tis. Teraz sme budovu vložili do ZI druhej sro s oslobodením od dane a ja neviem či som povinná robiť nejakú úpravu... :o
Už som z toho fakt veľmi nešťastná...
ALBO
13.11.07,12:20
Tak trošku ťažko sa mi to chápe:o. My sme v roku 2000 kúpili budovu, ona už v roku kúpy mala 5 rokov od kolaudácie, takže sme kupovali s oslobodením od dane. My sme na stavbe vykonali tech. zhodnotenie, ale toto tech. zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie ani kolaudačné rozhodnutie, ale odpočítali sme si daň z tech. zhodnotenia zo sumy cca. 400tis. Teraz sme budovu vložili do ZI druhej sro s oslobodením od dane a ja neviem či som povinná robiť nejakú úpravu... :o
Už som z toho fakt veľmi nešťastná...
najprv by bolo dobre vedieť čo je to TZ vo vašom prípade a či sa zhoduje s definíciou TZ v § 54/2/c. t.j. či to treba posudzovať ako samostatný novýIM .

Pridané:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/pokyn04.doc
pozrite si príklad 7 a 8 a tiež info že rekonštrukcia ak vyžaduje st. povolenie je nový IM.
Takže ak toto nesplňate nevraciate nič.
Ak splňate tak ste menili charakter z plného nároku pri kúpe na oslobodenie pri predaji toho TZ §54/7 (o predaji sú posledné príklady.)
rommy
14.11.07,06:21
Takže mi z toho vychádza, že keď sme kúpili stavbu s oslobodením od dane (uplynulo 5 rokov od kolaudácie), používali sme ju na činnosti s možnosťou odpočítania dane, tým pádom sme si uplatnili odpočet z tech. zhodnotenia, avšak toto technické zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie a vložíme ju do ZI druhej sro s oslobodením od dane, tak úpravu dane robiť nemusím. Je to tak správne?
Vladimír Ozimý
14.11.07,09:48
tu je aj zaujímavé z pohľadu vkladu či dochádza k dodaniu alebo nie? hm
ALBO
14.11.07,11:31
tu je aj zaujímavé z pohľadu vkladu či dochádza k dodaniu alebo nie? hm
Oni vkladajú stavbu do 2 spol.takže splňajú § 8/1.
Nie je to § 10/1.