Vlastinka
13.11.07,09:25
Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu, či škola môže vyplatiť zamestnancom na konci roka ďaľší, tzv. 13 plat pokiaľ to umožnia finančné prostriedky a ak áno, v akej výške? A či je pravda, že zamestnancom nemôžu byť 2 x po sebe vyplatené odmeny? Ďakujem. V.
jankasm
13.11.07,10:14
Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu, či škola môže vyplatiť zamestnancom na konci roka ďaľší, tzv. 13 plat pokiaľ to umožnia finančné prostriedky a ak áno, v akej výške? A či je pravda, že zamestnancom nemôžu byť 2 x po sebe vyplatené odmeny? Ďakujem. V.

Zamestnanec môže mať vyplatené odmeny aj v každom mesiaci, ak má to šťastie a natrafil na takého štedrého zamestnávateľa. :D Nie je tu vôbec žiadne obmedzenie.
Pokiaľ to umožnia finančné prostriedky, tak zamestnancom môžete vyplatiť odmeny v ľubovoľnej výške, ak chcete tak aj milión. :---
Vlastinka
13.11.07,10:32
Ďakujem za odpoveď, ale ja potrebujem odpoveď upresniť na odmeňovanie v škole, nakoľko tu sú trochu iné podmienky ako u ostatných zamestnávateľov. A neviem teda, či je možné vyplatiť 13. plat.
jankasm
13.11.07,11:50
Ďakujem za odpoveď, ale ja potrebujem odpoveď upresniť na odmeňovanie v škole, nakoľko tu sú trochu iné podmienky ako u ostatných zamestnávateľov. A neviem teda, či je možné vyplatiť 13. plat.

Ja som rovnako pracovala v štátnej správe ako verejný pracovník. Na konci roka sme dostávali odmeny aj 3x po sebe a neviem o tom, že by ich výška bola nejako obmedzená. Možno nie je možné vyplatiť 13. plat, ako to ty nazývaš, ale je možné vyplatiť bežné odmeny. :cool:
wagner
13.11.07,19:09
13 plat školstvo nepozná, ani verejná správa ako taká. Ale odmeny sa môžu vyplácať aj každý mesiac. Keď je dosť finančných prostriedkov, tak sa môžu vyplatiť vo forme odmien, ale je to treba spraviť písomne každému za čo sa dáva odmena. Nap. za vedenie krúžku, za práce na projekte a pod. Vtedy to nie je napadnuteľné. Odmeny za nič sa nemôžu dávať nikdy.
Vlastinka
14.11.07,05:30
Tak toto som potrebovala vedieť. Ďakujem veeeeeeeeeeľmi krááááááááááásne.