victoria
13.11.07,09:39
Dobry den,
chcem sa opytat ci existuje nejaky paragraf alebo ustanovenie zakona ktore by prinutilo zivnostnika prejst z jednoducheho uctovnictva na podvojne ? Nikde som nic take nenasla a chcela by som si byt ista.

dakujem
liba2
13.11.07,08:45
Nemá povinnosť.
Tweety
13.11.07,08:47
Dobry den,
chcem sa opytat ci existuje nejaky paragraf alebo ustanovenie zakona ktore by prinutilo zivnostnika prejst z jednoducheho uctovnictva na podvojne ? Nikde som nic take nenasla a chcela by som si byt ista.

dakujem
Pozri § 9- zákona o účtovníctve, odst.2,3
Aljok
13.11.07,09:14
Obchodný zákonník
§ 37
Na začiatok

(1) Pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak, účtujú podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, v sústave jednoduchého účtovníctva o príjmoch a výdavkoch, obchodnom majetku, ako aj o záväzkoch tak, aby bolo možné zistiť čisté obchodné imanie a výsledok hospodárenia.

(2) Podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, môžu účtovať namiesto v sústave jednoduchého účtovníctva v sústave podvojného účtovníctva, pokiaľ v nej budú účtovať po celé účtovné obdobie.
Tinika
30.03.08,19:18
Dobrý deň, chcem sa len opýtať. Počula som už niekoľkokrát, že v budúcnosti budú všetci platcovia DPH povinní viesť PÚ. Je to pravda? Akože si to môžem hodiť, ak neviem PÚ a bude ho treba?