sway
02.03.05,07:19
Zdravím Alfákov!!

Už niekto odovzdával DP FO ? - berú ho na DÚ aj vytlačené z ALFY? - dík za odpovede.:o
sway
02.03.05,07:20
Zdravím Alfákov!!

Už niekto odovzdával DP FO ? - berú ho na DÚ aj vytlačené z ALFY? - dík za odpovede.:o
Už som to aj spravila - pekne to pripravili - idem to odovzdať - dúfam mi tlačivo vezmú. Krosáci píšu že musia. Fajn, zasa som sa tu raz sama so sebou pozhovárala.
Janca
02.03.05,07:22
Ja som poslala tlacivo z OLYMPU tak som tiez zvedava, ci zavolaju, ze sa im to nepaci. Aj pri prezentacii povedali, ze su akceptovatelne ich zostavy na vsetkych uradoch.
sway
02.03.05,07:27
Ja som poslala tlacivo z OLYMPU tak som tiez zvedava, ci zavolaju, ze sa im to nepaci. Aj pri prezentacii povedali, ze su akceptovatelne ich zostavy na vsetkych uradoch.
mne včera bez problémov vzali v TA v Zdravotke už nové len zo SW vytlačené. Tiež Olymp. Fajn!:p moc sa teším keby to tak akceptovali všade - uľahčí to super robotku.
Janca
02.03.05,07:39
Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.
sway
02.03.05,07:49
Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.
Keď robíš výplatu, tak po vygenerovaní daj oprav výplatu a potom mu zaklikaj len pár odrobených dní s tým, že pravým tl.myši otvoríš možnosť na konkrétnom dni zadať počet hodín. Ja to tak robím pri odbornom garantovi. Všetky dni odkliknem, že nerobil a potom zakliknem len 3 dni a zadám po 3 hodiny. funguje to. Skús ak nepôjde, ešte sa ozvi.:o
Janca
02.03.05,07:51
Ty brdo, prave tlacitko, tak tak vidno, ze sa ucim. Ale uz to urcite nezabudnem. Moc dakujem.
jess
02.03.05,08:06
toto sa ani ja nevedela, díky :rolleyes: :)
Kimáková
02.03.05,12:57
Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.
A aby som Vám to s tými kalendármi ešte viac dievčatá uľahčila tak jedna pikoška len pre Vás:
Ak mám iný uväzok ako 1/2, 1/3...tak veľmi jednoducho vydelím si počet na deň pre daného zamestnanca / počet hodín ktoré má určené firma. Takže napr. ak vo firme mám 8-hodinový deň a zamestnanec bude mať 5 hodín, tak 5/8 = 0,625. V Personalistike v pracovných pomeroch tam kde je úväzok plný, tak kliknem na plný (alebo 1/2) a začnem písať desatinné číslo. Teda tých našich 0,625. Vedľa si upravím počet hodín do týždňa a 4 dni v týždni. POZOR zaklikávam "Skrátené podľa §49" (pozn. zaklikávam vždy ak je úväzok iný ako plný). Pozor ideme ďalej: idem v Personalistike na kartu Mzdové údaje a v riadočku Pracovný kalendár kliknem na F7 a cez Pridaj vytváram NOVÝ kalendár, kde nadefinujem počet hodín bežného prac. dňa t.j.5 hodín. Prenesiem tento kalendár tomuto človiečiku a už len mesačne generujem výplatky a už nikdy nemusím klikať pravým tlačítkom myši na konkrétne dni a upravovať to ručne, lebo program to robí za mňa.

Takže naozaj ak sa potrápim na začiatku, tak potom to už je brnkačka:))))
Janca
02.03.05,13:41
Kimakova vidno ze si macher v tomto programe, tak Ta budem otravovat este jednou otazockou, treba mi nieco este prestavit /narok na dovolenku a tak/ ked je to "domacky zamestnanec".
V personalistike som si vsetko vyplnila, odrobene roky, ze je invalidny dochodca. Vlastne az na ten rozpis hodin /ktory si za 1/05 este opravim, lebo som neuzavrela mesiac, len vytlacila vykazy do ZP, SP/ mi vsetko vypocitalo - aj znizeny odvod do ZP. A posledna otazocka, ako este ukoncit mesiac, staci v kalendari zakliknut ukoncenie mesiaca a mozem nahrat 2/05 a ist na dalsie mesacne spracovanie ?
Zabudla som za pikosku podakovat, tak dik. Ulahci mi to pracu. Robim v programe od 1.1.05
jess
02.03.05,13:52
šušušu :D :D :D, Kimáková je priamo od zdroja (Krosáčka) - (aspoň si myslím :D, že som trafila ? :D)

ešteže tí Krosáci sem chodia, lebo neviem, kto by nám lepšie radil ako ony :) :) :) Ja si tie finty hneď skopírujem :) .
UCET
02.03.05,16:33
šušušu :D :D :D, Kimáková je priamo od zdroja (Krosáčka) - (aspoň si myslím :D, že som trafila ? :D)

ešteže tí Krosáci sem chodia, lebo neviem, kto by nám lepšie radil ako ony :) :) :) Ja si tie finty hneď skopírujem :) .
dobre si myslis krosaci vzdy radia len dobre niekedy ich je tazko zastihnut ale rady su vzdy odborne a vzdy pomozu;) susu
sway
02.03.05,16:52
A aby som Vám to s tými kalendármi ešte viac dievčatá uľahčila tak jedna pikoška len pre Vás......................Takže naozaj ak sa potrápim na začiatku, tak potom to už je brnkačka:))))
Moc dík , už som si to okopčila..., použijem určite.:D :o :p
Kimáková
03.03.05,06:26
Kimakova vidno ze si macher v tomto programe, tak Ta budem otravovat este jednou otazockou, treba mi nieco este prestavit /narok na dovolenku a tak/ ked je to "domacky zamestnanec".
V personalistike som si vsetko vyplnila, odrobene roky, ze je invalidny dochodca. Vlastne az na ten rozpis hodin /ktory si za 1/05 este opravim, lebo som neuzavrela mesiac, len vytlacila vykazy do ZP, SP/ mi vsetko vypocitalo - aj znizeny odvod do ZP. A posledna otazocka, ako este ukoncit mesiac, staci v kalendari zakliknut ukoncenie mesiaca a mozem nahrat 2/05 a ist na dalsie mesacne spracovanie ?
Zabudla som za pikosku podakovat, tak dik. Ulahci mi to pracu. Robim v programe od 1.1.05
Ahoj janca. Nárok na dovolenku si program vypočíta sám (ak máš zadané ročný súhrn). Ak je zadané ručne zadané, tak si nároky môžem nahodiť sama. A mesiac uzamykám veľmi jednoducho. Idem na Mzdy - Kalendár a postavím sa na január dám uzamknúť a pridám nový mesiac.

A žeby ešte jedna pikoška? Ak nechcete nejaký mesiac uzamykať a pridať si ďalší (dajme tomu ešte nemám skončené všetko v januári a chcem robiť veci už aj vo februári), tak idem na Firma - Nastavenia a nezakliknem políčko "Iba jedno neuzavreté obdobie". Tak môžem mať nauzavretých mesiacov koľko chcem.
M0NIKA
04.03.05,20:19
Ahoj janca. Nárok na dovolenku si program vypočíta sám (ak máš zadané ročný súhrn). Ak je zadané ručne zadané, tak si nároky môžem nahodiť sama. A mesiac uzamykám veľmi jednoducho. Idem na Mzdy - Kalendár a postavím sa na január dám uzamknúť a pridám nový mesiac.

A žeby ešte jedna pikoška? Ak nechcete nejaký mesiac uzamykať a pridať si ďalší (dajme tomu ešte nemám skončené všetko v januári a chcem robiť veci už aj vo februári), tak idem na Firma - Nastavenia a nezakliknem políčko "Iba jedno neuzavreté obdobie". Tak môžem mať nauzavretých mesiacov koľko chcem.
Tak toto by som z "bezpečnostných dôvodov" nerobila, veď môžem staré obdobia otvárať a zatvárať do nemoty... ;) je to podľa menšie riziko, že sa pomýlim...
babenko1
04.03.05,21:04
Kimakova vidno ze si macher v tomto programepani Klimáková trošku tvorila Olymp :-)