korduľa
13.11.07,11:10
zakladam tuto temy skoro zo zufalstva, poradte mi ake darceky dat pubertalnym detom. ale nie take typy ako v casopisoch: telefony, pocitace a podobne. myslim, ze takymito darcekmi si deti velmi peniaze vazit nebudu. ale ak vas napadnu nejake dobre veci pod strom aj pre inych clenov rodiny len to uvitam
veronikasad
13.11.07,11:01
Ak majú problémy s pleťou, kvalitnej kozmetiky z lekárne nikdy nie je dosť.

------
Veronika
MarcelkaT
13.11.07,11:19
Čo tak dobrá kniha? Síce knihy sú teraz drahé, ale ja by som privítala taký darček. Mne sa celkom pozdavajú knihy od Daniela Silvu-také krimo-detektívky.hist.kniky, alebo kto má rád romantiku tak D.Stelová, T.Vasiľková-Keleová, atď.
sway
13.11.07,11:26
No u nás už konečne začali fungovať darčeky typu - čo by som potrebovala aj chcela do izby, už sa vedie tešiť z kvalitného posteľného, podušiek, dekorácií, (napr. tie seriálovo - obrázkové) a tak... ale ja mám baby.;):)
lorelei
13.11.07,11:39
Ja som tiez za take darceky, co kto by chcel, ale neda za to tolko penazi, lebo ma iny rozpocet, takze prakticke vecie, alebo knihy...tie su v nasej rodine vzdy vhodne, nemy sluha - vesiak na saty napr, alebo sme sa dohodli s mojim, ze si kupime nejaky spotrebic pod stromcek - telka, alebo umyvacka riadu a tak....ale urcite malu a milu osobnu drobnostku k tomu dokupim ....
uko
13.11.07,11:43
suhlasim s kozmetikou a knihami, ale tak, aby boli na mieru, plus pridavam znackove oblecenie, sportove potreby, termopradlo, predplatne casopisu, pernamentka napr. na plavaren.
nieco po com tuzia alebo cim sa pochvalia pred kamaratmi, aj ked je to rodicom tak trochu proti srsti. podla mna vianocnymi darcekmi sa nemusi zas az tak vychovavat, na to mate cely rok. alebo to skombinovat, dat nieco co chce ale aj nieco co ako rodic povazujete za spravne.
Hanka
13.11.07,11:44
Tazko radit, ked tvoje deti nepozname. Ak je to baba tak by sa iste potesila nejakemu obleceniu, ked nechces nic kupovat, tak sa snaz jej nieco usit, pripadne aj upliest. Teraz su moderne sale, capice, to potesi aj chalana. Myslim si, ze okrem knihy by sa iste pubertalne deti potesili nejakemu MP3 prehravacu, ktory sa im hodi aj do skoly. Dnes som dostala letak z Metra, su tam prehravace za dostupne ceny.
Gabi03
13.11.07,11:47
Inteligentná plastelína. :D Vlani sa to tu rozoberalo, no teraz to neviem nájsť. Moje dve krsné dcéry (12 a 14 rokov) sa z toho vytešovali ako malé deti. :)
A môj otec tiež aspoň cez sviatky, keď sedel pred telkou... :)
korduľa
13.11.07,11:56
Tazko radit, ked tvoje deti nepozname. Ak je to baba tak by sa iste potesila nejakemu obleceniu, ked nechces nic kupovat, tak sa snaz jej nieco usit, pripadne aj upliest. Teraz su moderne sale, capice, to potesi aj chalana. Myslim si, ze okrem knihy by sa iste pubertalne deti potesili nejakemu MP3 prehravacu, ktory sa im hodi aj do skoly. Dnes som dostala letak z Metra, su tam prehravace za dostupne ceny.
decka su v pohode, oni nie su ani take narocne. letaky dosli aj mne, idem do studovat, dik
korduľa
13.11.07,11:57
Inteligentná plastelína. :D Vlani sa to tu rozoberalo, no teraz to neviem nájsť. Moje dve krsné dcéry (12 a 14 rokov) sa z toho vytešovali ako malé deti. :)
A môj otec tiež aspoň cez sviatky, keď sedel pred telkou... :)
prosim ta a kde sa to da kupit??
VladoaKatka
13.11.07,12:01
My ako rodina nikdy sme sa nesnažili dať na vianoce čo najviac darčekov.
Rodičom - nejaké oblečenie, knižku(pokiaľ mali dobré oči), vyšila som im obrúsok, uplietla vestu atď.
Deťom - chalani - keď boli menší hračky, autíčka, knihy, kazety, neskôr niečo k počítaču. Teraz keď sa už osamostatnili a niečo zaujímavé, nie tuctovú vec do domácnosti - do domu. Osobitne im nerada dávam kozmetiku, nemusím trafiť presne to, čo by chceli.
Vnúčke - určite akúsi hračku, pletiem jej svetrík (zachvílu Vám ukážem).

Už dlhšiu dobu sme si kupovávali ako rodina niečo úžitočné, rodinný darček, aby každý mal z toho úžitok a maličkosť pre každého osobitne.

Vlani aj predvlani sme boli na dovolenke s manželom, asi aj tento rok, ale až v januári.
Gabi03
13.11.07,12:04
prosim ta a kde sa to da kupit??

Na internete. Dúfam, že to nebude reklama. :confused::o http://www.plastelina.sk/

A môj drahý na štedrý večer ňou skoro rozbil sklo na skrini. :D
sway
13.11.07,12:24
Na internete. Dúfam, že to nebude reklama. :confused::o http://www.plastelina.sk/

A môj drahý na štedrý večer ňou skoro rozbil sklo na skrini. :D


ano to je bomba vec - aj u nás to malo úspech :D:D:D je to od3-xy rokov:D:D
sway
13.11.07,17:33
á ešte jeden typ:
http://www.porada.sk/inzercia/showcat.php?cat=500&ppuser=435
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
marym
14.11.07,07:02
Čo tak skúsiť novú hru, kto má rád puzzle v inej forme.Daj si vyhľadať hru Eternity je super. Mám dcéru 14 rokov a už si ju vybrala pod stromček.
Gabi03
14.11.07,07:10
Čo tak skúsiť novú hru, kto má rád puzzle v inej forme.Daj si vyhľadať hru Eternity je super. Mám dcéru 14 rokov a už si ju vybrala pod stromček.

To je fakt dobré :)
seda
14.11.07,07:17
Inteligentná plastelína, je podľa mňa originálny darček, u nás ju dostali deti od 6 rokov, 10 rokov, a trocha väčšie deti 35 a 33 rokov. Reakcie na ňu boli rovnaké. Je to balenie 80g stojí Sk 299,-, alebo je možnosť zakúpiť viac ks za niečo menej. Pozrite si www.plastelina.sk (http://www.plastelina.sk), majú tam aj predajcov na Slovensku, možno niektorý bude vo Vašom meste a ak nie, tak cez internet.
ZlaticaB
14.11.07,07:20
Práve včera sme kúpili synovi -
6 rokov, overál a knihu o plazoch.
elzany
14.11.07,12:48
mne sa veľmi osvedčilo predplatné zaujímavých časopisov, tak si Vianoce pripomína obdarovaný po celý rok. Celkom dobré sú aj lístky do divadla, pre osoby, ktoré sa zaujímajú o kultúru.
martulienka67
17.11.07,15:49
Aj ja sa pridávam k dotazu, kde sa dá inteligentná plastelína kúpiť a čo stojí. Vďaka
sway
17.11.07,16:34
Aj ja sa pridávam k dotazu, kde sa dá inteligentná plastelína kúpiť a čo stojí. Vďaka

poslali mi ju na dobierku na tej adrese www.plastelina.sk, hore vpravo máš: môj nákup a nákupný košík, zaregistruj sa a kúp cez net... ja som takto kúpila už väčšinu darčekov :);)
pasuliatko
16.10.10,14:35
ahojte neviete mi niekto poradiť kde by som kúpila takého psíka čo sa dáva do auta a hýbe hlavou? ďakujem!
ubka
16.10.10,15:07
Ja som zaviedla systém "napíšte ježiškovi" 5 položiek a ja jednu vyberiem:)) aj tak je to prekvapko, lebo je to vždy to, čo najmenej čakajú...
Melnick
16.10.10,15:21
Ja som zaviedla systém "napíšte ježiškovi" 5 položiek a ja jednu vyberiem:)) aj tak je to prekvapko, lebo je to vždy to, čo najmenej čakajú...
Ja to tiež skoro takto realizujem,ale zabudla som to obmedziť na päť položiek a teraz je ten zoznam dlhý skoro ako rozmotaný TP.:D
veronat
17.10.10,19:48
S tou plastelinou je sranda. Ja som dostala taku ciernu magneticku.
vieragash
18.10.10,04:43
Mne sa velmi osvedcilo ako darcek pre synovych kamaratov cca 10 - 11 rokov (narodeniny, oslavy a tak...) vtipne USB v tvare hracky (napr. v prilohe) a pre baby existuju aj USB ako rozne privesky na krk, na mobil so swarovski komponentami. A synovi tiez knihy, pripadne doplnky ka pocitacu (svietiaca chladiaca podlozka pod notebook mala obrovsky uspech, takisto aj bezdrotova myska a klavesnica)
evaj63
18.10.10,17:15
Moje deti dostanú na vianoce nové stoličky ku stolíkom. Staré im ešte slúžia, ale syn stredoškolák, dost' vysoký, potrebuje kvalitnú /nie sú práve najlacnejšie/kvoli chbtici, aby sa nehrbil. A dcére tiež neuškodí. K tomu ešte nejaké drobnosti. Nenápadne povyzvedám, čo by asi chceli a podl'a toho sa rozhodnem. Pár ich už v zásobe mám.
buchač
18.10.10,17:25
ahojte neviete mi niekto poradiť kde by som kúpila takého psíka čo sa dáva do auta a hýbe hlavou? ďakujem!

Tretia otázka na kývajúceho psíka do auta ...

http://www.porada.sk/1536513-post34.html

Veď už mne sa pomaly hlava kyvoce ....:D
pepsikova
18.10.10,17:31
..buch..vidím ťa pekne lajf, ako si vykotený pod zadným sklom a kyvkáš hlavou...krásny pohľad..aspoň som sa zasmiala..
Melnick
18.10.10,17:32
Bacha, buchy :D nech si ju načisto neodkrútiš:D:D:D, keď budeš pozerať za peknými babami:) spoza predného skla.
pepsikova
18.10.10,17:32
Ja som zaviedla systém "napíšte ježiškovi" 5 položiek a ja jednu vyberiem:)) aj tak je to prekvapko, lebo je to vždy to, čo najmenej čakajú.....

..môžem ti aj ja napísať?..len jedno...:D
Melnick
18.10.10,17:41
ahojte neviete mi niekto poradiť kde by som kúpila takého psíka čo sa dáva do auta a hýbe hlavou? ďakujem!

http://plysove-zvieratka.heureka.sk/?gclid=CMWw8P6F3aQCFUWEzAodOVz1LQ&f=2

skús pohľadať :)
ubka
18.10.10,22:54
..

..môžem ti aj ja napísať?..len jedno...:D
skús :) budeš tiež prekvapená :) :)
Aja912
19.10.10,07:51
Inteligentá plastelína sa dá kúpiť aj v predajniach DRÁČIK (hračkárstvo)
fedroc
02.11.10,17:09
skuste tu

kupil som pre maleho tricko a pre zenu...

da sa tam aj hrncek atd

http://www.edarceky.eu/


:)
CherryAnn
14.11.10,17:21
Ja som začala kamarátkam vyrábať náušničky z fima a korálok a páči sa im :)
A priateľovi som nechala na tričko vytlačiť logo jeho kapely, to je pomerne lacný darček, ktorý potešil.
Gabi03
15.11.10,06:42
Ja som začala kamarátkam vyrábať náušničky z fima a korálok a páči sa im :)
A priateľovi som nechala na tričko vytlačiť logo jeho kapely, to je pomerne lacný darček, ktorý potešil.

Ukáž nejaké náušnice :)
trisestri
17.11.11,09:09
tip na vianocne darceky pre nielen pre milovnikov slovenskej kultury
http://www.valachshop.sk/remeselne-vyrobky ale aj ine med a vyrobky z neho,medovinu,vina a mnoho ineho z domacej produkcie
trisestri
18.11.11,19:18
video1983
18.11.11,19:23
ja som kupil nasej malej toto

http://www.youtube.com/watch?v=vIJINiK9azc
tom_i
19.11.11,13:56
u nás tohto roku pre 15 ročné dieťa? predstavuje krásna pokladnička zo skla - nádherný dekor a môže aj sporiť a kromu plátno, akrylky a môže rozvíjať svoju fantáziu, nechýba kniha, notes 2012 a kozmetika
KEJKA
19.11.11,14:24
a kde?.reagovala som na air swimmers - preto doplňujem.
ale už som našla pár shopov, ako aj možnosť kúpiť cez e-bay, či dealxtreme.......
KEJKA
20.11.11,17:58
ja som kupil nasej malej toto

http://www.youtube.com/watch?v=vIJINiK9azc
ja som kúpila svojmu veľkému synovi tiež. teda objednala, dúfam, že príde včas.
Katarina
20.11.11,18:16
Tie lietajúce ryby sú originálne. Zas sa len potvrdilo, že nápad leží na ulici.
KEJKA
21.11.11,19:28
máte niekto už air swimmers? Aký to má objem, kolko hélia do toho ide?
A kde najlepšie to hélium kúpim? Vlastne som aj našla, ale dajú sa zobrať-prenajať fľaše s rôznym objemom a ja netuším, koľko môžem spotrebovať.
Vďaka za každú radu.
BIZAL
21.11.11,19:35
Nejaky zberatelsky predmet ako napad na zacatie nejakej zbierky? /pokial je na to vhodna povaha cloveka/
BIZAL
21.11.11,19:41
máte niekto už air swimmers? Aký to má objem, kolko hélia do toho ide?
A kde najlepšie to hélium kúpim? Vlastne som aj našla, ale dajú sa zobrať-prenajať fľaše s rôznym objemom a ja netuším, koľko môžem spotrebovať.
Vďaka za každú radu.

13. How much helium does it take to fill an Air Swimmer?
An Air Swimmer needs about 4.1 cubic feet of helium.

cize 4,1 kubicka stopa a da sa kupit v kvetinarstve, party obchode alebo tam, kde predavaju balony
buchač
21.11.11,19:43
Nejaky zberatelsky predmet ako napad na zacatie nejakej zbierky? /pokial je na to vhodna povaha cloveka/

...he ....na začiatok nejaká knižka .......vkladná ......;)

K takémuto darčeku - predmetu je vždy vypestovaný kladný vzťah obdarovaného ....na povahe , povedal by som , až tak príliš nezáleží ...:rolleyes:

Zbierka sa potom môže kľudne rozvíjať ........až nakoniec z toho vznikne zbierka , nazvem ...." Knižky bankových domov " ....ešte aj farebné obaly budú iné ...:---:D
BIZAL
21.11.11,19:43
maju na zlavovych portaloch. bolo urcene kde sa da kupit swimmer, Kejke
BIZAL
21.11.11,19:45
...he ....na začiatok nejaká knižka .......vkladná ......;)

K takémuto darčeku - predmetu je vždy vypestovaný kladný vzťah obdarovaného ....na povahe , povedal by som , až tak príliš nezáleží ...:rolleyes:

Zbierka sa potom môže kľudne rozvíjať ........až nakoniec z toho vznikne zbierka , nazvem ...." Knižky bankových domov " ....ešte aj farebné obaly budú iné ...:---:D

:Dto hej, dufam, ze to niekto z rodiny cita a poskytne taky darcek aj mne
tictac7
21.11.11,20:22
ja som kupil nasej malej toto

http://www.youtube.com/watch?v=vIJINiK9azc

to mača na konci nemááá chyyybuuu :D:D:D
KEJKA
21.11.11,20:47
13. How much helium does it take to fill an Air Swimmer?
An Air Swimmer needs about 4.1 cubic feet of helium.

cize 4,1 kubicka stopa a da sa kupit v kvetinarstve, party obchode alebo tam, kde predavaju balony
a koľko je kubická stopa??:confused:
KoxXxo
21.11.11,20:52
4.1 (cubic feet) = 0,116m³
KEJKA
03.12.11,15:34
a kolko je to zhruba balonov?
našla som takúto ponuku, ale fľaša sa mi zdá malinká
http://www.pcstation.sk/predaj/111/Helium-do-balonov---30ks---pre-airswimmers-lietajuce-ryby/#
napísala som im, čakám na odpoveď.