svedia
13.11.07,09:29
Prosím Vás ako to je keď ma chce zamestnávateľ zamestnať na 4 hod.? je to dohoda o PC...

Ďakujem
svedia
13.11.07,08:37
Prosím Vás ako to je keď ma chce zamestnávateľ zamestnať na 4 hod.? je to dohoda o PC...

Ďakujem
ZuzanaP
13.11.07,09:09
Prosím Vás ako to je keď ma chce zamestnávateľ zamestnať na 4 hod.? je to dohoda o PC...

Ďakujem


Pýtaj sa konkrétnejšie.....
Tweety
13.11.07,09:15
Prosím Vás ako to je keď ma chce zamestnávateľ zamestnať na 4 hod.? je to dohoda o PC...

Ďakujem
Nepíšeš na čom ste sa dohodli, či na PZ na kratší PČ, alebo na dohode o PČ,alebo DoVP, doplň, ak chceš správnu odpoveď.
svedia
13.11.07,09:20
Asi som trošku nepochopila ale po prečítaní príspevkov na porade už asi viem... je to prac. pomer na skrátený uväzok, že?

ďakujem za odpovede, ešte raz ... dik....
svedia
13.11.07,09:23
Viete o to mi ide..ak to bude PM na na 4 hod. Je stanovená nejaká výška mzdy? A bude sa mi to zaratávať do nároku na podporu, už mám prerobené vyše 3 roky nepretržite. dikas..
Tweety
13.11.07,09:27
Viete o to mi ide..ak to bude PM na na 4 hod. Je stanovená nejaká výška mzdy? A bude sa mi to zaratávať do nároku na podporu, už mám prerobené vyše 3 roky nepretržite. dikas..
Ak to bude klasický PP na PZ výška mzdy musí byť v zmluve určená( odmena sa určuje aj pri prácach na dohodu) . DO nároku na podporu sa zaratá samozrejme.
svedia
13.11.07,09:37
Ešte raz a minimálna výška? poloviva minimálnej?


Tweety ... ĎAKUJEM za odpoveď ty mi vieš vždy poradiť..


papa
jankasm
13.11.07,10:10
Ešte raz a minimálna výška? poloviva minimálnej?


Tweety ... ĎAKUJEM za odpoveď ty mi vieš vždy poradiť..


papa

Áno, správne. Pokiaľ to bude pracovný pomer na polovičný úväzok, čiže 4 hodiny, tak výška mzdy musí byť minimálne vo výške polovice minimálnej mzdy, čiže 4050,-.
Pre informáciu: pri PP na 4 hodiny nemáš nárok na stravný lístok /na ten máš nárok po odpracovaní viac ako 4 hodín/. ;)
Manual
13.11.07,10:46
Ohľadom stravných lístkov doplním drobnosť, že ak chce dať zamestnávateľ stravný lístok aj zamestnancovi na skrátený prac. pomer, je dobre v pracovnej zmluve dohodnúť rozvrh pracovného času napr. Po až Št pracovná doba po 4,5 hodiny a Pi = 2 hodiny a takto je možnosť aby dostal zamestnanec stravné lístky aspoň na 4 dni v týždni.
svedia
13.11.07,14:23
Ahojte.. VŠETCI..
Prosím o radu, môže byť pracovná zmluva na skrátený úväzok na 20 hod/týž.? Tak sa to oficiálne napíše v zmluve?
Koľko musí byť minimálne v hrubom, a odvody sa určite odvádzajú tak ako normálne prac.pomere, že...

a ešte a keby to bola dohoda o pracovnej činnosti? ako to je z odvodami ? a či to potom budú na úrade práce akceptujú na nárok na podporu...

Viem veľa sa pýtam, ale pomôžte.. DIK
veronikasad
13.11.07,14:27
Ahojte.. VŠETCI..
Prosím o radu, môže byť pracovná zmluva na skrátený úväzok na 20 hod/týž.? Tak sa to oficiálne napíše v zmluve?
Koľko musí byť minimálne v hrubom, a odvody sa určite odvádzajú tak ako normálne prac.pomere, že...

a ešte a keby to bola dohoda o pracovnej činnosti? ako to je z odvodami ? a či to potom budú na úrade práce akceptujú na nárok na podporu...

Viem veľa sa pýtam, ale pomôžte.. DIK
Ak si evidovaná na ÚP, môžeš na Dohodu o vykonaní práce alebo Dohodu o pracovnej činnosti odrobiť 64 hod. mesačne a zarobiť 3200 sk. Z dohody platí zamestnávateľ len úrazové a garančné poistenie, zdr.poistenie za teba platí štát, príjem z dohody sa nezarátava na dôchodkové poistenie.

Pri prac.zmluve na skrátený úväzok platí minimálna mzda prepočítaná na úväzok - min. 46.60 sk/hod. Odvody sa platia z vymeriavacieho základu - zjednodušene z dosiahnutej hrubej mzdy zamestnanca.

--------
Veronika
svedia
13.11.07,14:46
Od decembra končím prac. pomer v terajšej firme. Ale chcem sa zamestnať. Takže lepšie by som sa mala zamestnať na na skr. úv. aby som mohla plynule po skončení ísť na ÚP a nárokovať si na podporu. ( mám už 3 roky odpracované v 4 )

A chcem sa ešte spýtať.. Keď nebudem na ÚP , stačí mi dohoda o PČ ? ale to sa už asi nezarátava ako keby som normálne pracovala, lebo tam nie to poistenie v nezam.,že. Mala by som nárok na podporu?
ĎAKUJEM
svedia
13.11.07,14:52
Od decembra končím prac. pomer v terajšej firme. Ale chcem sa zamestnať. Takže lepšie by som sa mala zamestnať na na skr. úv. aby som mohla plynule po skončení ísť na ÚP a nárokovať si na podporu. ( mám už 3 roky odpracované v 4 )

A chcem sa ešte spýtať.. Keď nebudem na ÚP , stačí mi dohoda o PČ ? ale to sa už asi nezarátava ako keby som normálne pracovala, lebo tam nie to poistenie v nezam.,že. Mala by som nárok na podporu?
ĎAKUJEM
veronikasad
13.11.07,14:56
Od decembra končím prac. pomer v terajšej firme. Ale chcem sa zamestnať. Takže lepšie by som sa mala zamestnať na na skr. úv. aby som mohla plynule po skončení ísť na ÚP a nárokovať si na podporu. ( mám už 3 roky odpracované v 4 )

A chcem sa ešte spýtať.. Keď nebudem na ÚP , stačí mi dohoda o PČ ? ale to sa už asi nezarátava ako keby som normálne pracovala, lebo tam nie to poistenie v nezam.,že. Mala by som nárok na podporu?
ĎAKUJEM
Ak nebudeš evidovaná na ÚP, musíš si počas zamestnania na dohodu platiť odvody do zdr.poistenie ako samoplatiteľ. Súčasne sa môžeš prihlásiť na soc.poistovni ako dobrovolne poistená osoba na platenie poistenia v nezamestnanosti. Potom aj táto doba sa ti bude započítavať. Vymeriavací základ je najmenej z min. mzdy, platí sa 2 %, t.č. 162 sk.

--------
Veronika