dany.b
13.11.07,12:24
pozdravujem, mám otázku. Pracujem v pracovnom pomere, na dobu neurčitú, zamestnávateľovi som dal výpoveď a od 1.11 2007 mi plinie 2 mesačná výpovedná doba. Zo zamestnávateľom sme sa však dohodli tak že pokiaľ do 1.12 2007 zaškolím nového kolegu môžem odísť k 1.12 2007. Teraz však začali vymýšlať, a nieje isté či to k tomu 1.12 splnia. Mám preto otázku, čo sa stane ked 1.12 nenastúpim do práce a budem ich ignorovať???
Tweety
13.11.07,11:30
pozdravujem, mám otázku. Pracujem v pracovnom pomere, na dobu neurčitú, zamestnávateľovi som dal výpoveď a od 1.11 2007 mi plinie 2 mesačná výpovedná doba. Zo zamestnávateľom sme sa však dohodli tak že pokiaľ do 1.12 2007 zaškolím nového kolegu môžem odísť k 1.12 2007. Teraz však začali vymýšlať, a nieje isté či to k tomu 1.12 splnia. Mám preto otázku, čo sa stane ked 1.12 nenastúpim do práce a budem ich ignorovať???
Podľa § 62 odst.3 ak nezotrváš počas plynutia VD u zamestn., ten má právo na peň.náhradu v sume priemerného zárobku za jeden mesiac, ak ste sa na tejto náhrade dohodli v PZ.
dany.b
13.11.07,14:18
a čo keď sme sa na ničom takom nedohodli?
Chobot
13.11.07,14:22
a čo keď sme sa na ničom takom nedohodli?

Tak bude zamestnávateľ ťahať za kratší koniec a buď sa s tým zmieri, alebo ti bude robiť prieky - napr. bude ti písať absenciu, bude sa vyhrážať žalobou o náhradu nejakej škody (hoci možno žiadna nevznikla). Ale prakticky by sa nič nemalo stať, len skončíte pracovný pomer nie v dobrom.
veronikasad
13.11.07,14:38
a čo keď sme sa na ničom takom nedohodli?
Pokiaľ nemáš nevyčerpanú dovolenku, ktorú ti bude zamestnávateľ preplácať pri skončení prac.pomeru, ako píše Chobot, zamestnávateľ ťahá za kratší koniec.
Ak máš nevyčerpanú dovolenku a zamestnávateľ ti vykáže absenciu, môže ti dovolenku skrátiť.

------
Veronika
dany.b
14.11.07,08:32
no ide o to že sme sa dohodi na podmienkach - zaškolím kolegu a môžem ísť k 1.12 avšak teraz tie podmienky posúvajú a pridávajú kraviny, preto zavažujem že 1.12 nedojdem a basta fidly. a dovolenku ešte nieje celá vyčerpaná ale chcem to tak spraviť že mi tam zostanú cca 2 dni.
veronikasad
14.11.07,08:35
no ide o to že sme sa dohodi na podmienkach - zaškolím kolegu a môžem ísť k 1.12 avšak teraz tie podmienky posúvajú a pridávajú kraviny, preto zavažujem že 1.12 nedojdem a basta fidly. a dovolenku ešte nieje celá vyčerpaná ale chcem to tak spraviť že mi tam zostanú cca 2 dni.
Snaž sa vyčerpať celú dovolenku, lebo ak sa so zamestnávateľom nedohodnete, vykáže ti absenciu a o dovolenku prídeš.
Aj keď si za seba našiel náhradu, so skončením PP pred uplynutím výpovednej doby musí súhlasiť zamestnávateľ, alebo sa rozídete v zlom.

-------
Veronika