Stanislava123
13.11.07,12:37
Zdravím všetkých, považujem túto komunitu za vysoko inteligentnú a rozhľadenú. Zaújma ma váš názor na to čo sa deje so zvieratami naokolo /a to čo vidíme v mediách nie je všetko/. Týrania, bitie, privezovania o kolajnice.Ak máte hlbší vzťah k tejto téme tak ma zaújma čo ste spravili, ako sa dá pomôcť. Nejaké názory, myšlienky.

Pre tých čo z nejakého dôvodu zvieratá nemajú v láske je dôležité dodať, že človek /dieťa/ kt. toto vykonal na bezbrannom zvierati omnoho ľahšie ublíži človeku. Ďakujem za názory. Zatial som len rozoslala známym stránku na petíciu rozbehnutú v Čechách.
habibti
13.11.07,15:58
tvoj zámer je krásny, ale ako poznám týchto ľudí nebudú sa zaújmať
Bastian
13.11.07,16:42
tvoj zámer je krásny, ale ako poznám týchto ľudí nebudú sa zaújmať
...mala si pravdu Habibti - len ty sa zaújmaš :D:D:D
Zoltán Kovács
13.11.07,16:57
Osobne si myslím, že postoj detí k zvieratám je o výchove detí.
durisovad
13.11.07,17:33
Som presvedcena, ze ziadna peticia ani diskusia napr. aj na tomto fore nezabrani niektorym jedincom, aby zvierata tyrali. Podla mojho nazoru je tazisko na vychove deti v rodinach. Ak je v rodine zvieratko, o ktore sa dieta pod dohladom rodicov stara, tazko bude ublizovat inym zvieratam. Ak rodicia o dieta a jeho cinnost vo volnom case nemaju zaujem, dieta sa lahko dostane do tzv. zlej spolocnosti a uz sme tam, kde sme byt nechceli.
betka
13.11.07,18:06
Viem o jednom človeku, čo týra psíkov, viem, že to bol práve on, čo nám otrávil nejakým svinstvom naše šteniatka, viem i to, že otrávil v blízkom okolí mnoho neviniatok-psíkov, a to vypovedá i o jeho násilných sklonoch, a jeho charakter ako človeka je otrasný..... Nič sa mu nestalo, zákon nič proti nemu neurobí, chodí si po svete ako kráľ.......rada by som bola, keby i títo tyrani trpeli ako trpia tie zvieratká, som za zásadu: "Oko za oko, zub za zub".
Nemôžem sa no to pozerať, ....
durisovad
13.11.07,18:23
Keby sa dalo k nemu priblizit a nasypat mu nieco do jedla alebo do pitia, aby sa mu trosku premiesali crievka...
Skoda, ze uz neplati Chamurapiho zakonnik
betka
13.11.07,18:27
Srebe ako dúha, nevedela by som ublížiť ani takému tyranovi, ale vedela by som mu naliať aspoň niekde gutalax, nech sa aspoň dose....
durisovad
13.11.07,18:38
Takto som to myslela aj ja. Len sa mu dostat k poharu...
Stanislava123
14.11.07,05:35
Viem o jednom človeku, čo týra psíkov, viem, že to bol práve on, čo nám otrávil nejakým svinstvom naše šteniatka, viem i to, že otrávil v blízkom okolí mnoho neviniatok-psíkov, a to vypovedá i o jeho násilných sklonoch, a jeho charakter ako človeka je otrasný..... Nič sa mu nestalo, zákon nič proti nemu neurobí, chodí si po svete ako kráľ.......rada by som bola, keby i títo tyrani trpeli ako trpia tie zvieratká, som za zásadu: "Oko za oko, zub za zub".
Nemôžem sa no to pozerať, ....

Skúsila si políciu? AK nepomohla kontaktuj útulok vo vašom meste tí ti určite poradia, ak nie skús tuná v TN. Ešte je tu sloboda zvierat som si 100 % istá, že ti nepovedia že to nie je ich probleém. Som rada že si napísala.
Stanislava123
14.11.07,05:48
Myslím si , že keby som nepísala tento príspevok len preto lebo toto fórum nezastaví tie deti tak by som sa dostala do toho stavu, kde sa nachádza mnoho ľudí. To jest letargia a nechuť meniť veci. Minulosť ukazuje koľko vecí sa zdalo nezmyselných a nemožných a nakoniec poslúžili v prospech veci.
Obávam sa, že aj toto štartuje tých ***aby takto nehanebne týrali tie zvieratá. Nezáujem naokolo, letargia, vedia že sa im nič nestane. Možno tu narazím na ľudí kt. so mnou súhlasia a budú niečo po troškách robiť. Dúfam. Nie je dobré si myslieť, že len tie naše starosti su najväčšie, sú tu väčšie. Deje sa niečo zvláštne- mládež /a to tam patrim aj ja ešte trochu/ drzím spôsobom ukazuje ako môže všetko. A problém . kt vidím ja je že je to na tvoroch kt. sa nemôžu brániť. Viete všetci ako sú zvieratka naivné, hlavne tie domestifikované- do poslednej chvíle veria tomu človeku že s ním chce dobre. Lenže sú ľudia kt. sú takisto v oslabení- detí, starší, handikapovani, chorí- môžte tam raz budete patriť aj vy- nebudem tu rozoberat udalosť lyžičky v pohlavnom ústrojenstve tej starej panej......Myslíte že to nie je o tom?
Alebo si sadnime k televíznym novinám a nadávajme na túto republiku........

Neviem , verila som že sa tu stretnem s niečim iným
willma
14.11.07,06:25
Stanka, čo si tu čakala, že rozprúdiš bohatú diskusiu? sú tu milovníci zvierat, a nie je ich málo a každý sa určite stará nie len o to svoje zvieratko a verím, že vždy zakročia keď vidia týranie a nielen zvierat. Ja osobne som mala viac psov priamo z útulku. A určite mi nedá keď budem svedkom neprimeraného chovania sa niektorých jedincov, ale bohužiaľ, všetko je to o legislatíve a ľudoch, ktorí majú rozhodovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. A to je niekedy dosť pochybné.
mysimis
14.11.07,06:36
Myslím si , že keby som nepísala tento príspevok len preto lebo toto fórum nezastaví tie deti tak by som sa dostala do toho stavu, kde sa nachádza mnoho ľudí. To jest letargia a nechuť meniť veci. Minulosť ukazuje koľko vecí sa zdalo nezmyselných a nemožných a nakoniec poslúžili v prospech veci.
Obávam sa, že aj toto štartuje tých ***aby takto nehanebne týrali tie zvieratá. Nezáujem naokolo, letargia, vedia že sa im nič nestane. Možno tu narazím na ľudí kt. so mnou súhlasia a budú niečo po troškách robiť. Dúfam. Nie je dobré si myslieť, že len tie naše starosti su najväčšie, sú tu väčšie. Deje sa niečo zvláštne- mládež /a to tam patrim aj ja ešte trochu/ drzím spôsobom ukazuje ako môže všetko. A problém . kt vidím ja je že je to na tvoroch kt. sa nemôžu brániť. Viete všetci ako sú zvieratka naivné, hlavne tie domestifikované- do poslednej chvíle veria tomu človeku že s ním chce dobre. Lenže sú ľudia kt. sú takisto v oslabení- detí, starší, handikapovani, chorí- môžte tam raz budete patriť aj vy- nebudem tu rozoberat udalosť lyžičky v pohlavnom ústrojenstve tej starej panej......Myslíte že to nie je o tom?
Alebo si sadnime k televíznym novinám a nadávajme na túto republiku........

Neviem , verila som že sa tu stretnem s niečim iným

Stanka, aj ja sa starám o psíka, som milovníkom zvierat, tak ako mnohí na tomto fóre, ale my všetci čo sme tu nevieme tento stav zmeniť. Nie je to o letargii ani o tom, že nechceme, ale čo čakáš práve od nás? Vieme o tom len diskutovať. Od obrazovky PC nevieš zmeniť výchovu detí, keď práve tú výchovu by mali dostať doma. To, že budeme podpisovať petície za záchranu zvierat nezmení zmýšľanie mládeže. Žiaľ...... Aj ja i mnohí tu a nielen tu sú z uvedeného stavu smutní a mrzí ich to. Určite keby som videla týranie akéhokoľvek zvieratka, dieťaťa, človeka zakročila by som, ale viac naozaj neviem urobiť.
Olice
14.11.07,06:39
Nedá mi , aby som sa nevyjadril k tejto téme. Týranie zvierat nielen deťmi, ale i dospelými je taká nehorázna úbohosť človeka, ktorý si hovorí pán tvorstva, že sa to nedá ani vyjadriť. Tak ako už napísal smith, všetko toto začína výchovou v detstve. Rodičia nemajú čas na svoje deti, pretože musia zarábať veľa peniažkov, aby mohli ísť na drahé dovolenky a u detí si to "žehlia" tak, že im kupujú brutálne PC hry a podobné prepáčte za výraz sprostosti a detičky nevedia, čo od dobroty robiť. V rodine sme zažili prípad, keď vodič auta vyhodil malé šteniatko psíka z auta a odišiel. Sestra si ho vzala domov a neviete si predstaviť, ako bolo toto psíča vďačné a verné, ten pohľad do jeho očí, to bola sila. Poznám ľudí, ktorí sa venujú zvieratkám, chodia kŕmiť opustené mačičky a pod. Keď chceme byť ľuďmi, tak sa tak musíme aj správať, veď zvieratká sú živé tvory a majú svoju dušu. Tá posledná veta je vlastne odkaz pre tých, ktorí by si potrebovali vyskúšať na vlastnej koži, to čo robia tým nemým tváram. A nepochybujem o tom, že sa im to raz v nejakej forme vráti.
Stanislava123
14.11.07,07:27
Stanka, aj ja sa starám o psíka, som milovníkom zvierat, tak ako mnohí na tomto fóre, ale my všetci čo sme tu nevieme tento stav zmeniť. Nie je to o letargii ani o tom, že nechceme, ale čo čakáš práve od nás? Vieme o tom len diskutovať. Od obrazovky PC nevieš zmeniť výchovu detí, keď práve tú výchovu by mali dostať doma. To, že budeme podpisovať petície za záchranu zvierat nezmení zmýšľanie mládeže. Žiaľ...... Aj ja i mnohí tu a nielen tu sú z uvedeného stavu smutní a mrzí ich to. Určite keby som videla týranie akéhokoľvek zvieratka, dieťaťa, človeka zakročila by som, ale viac naozaj neviem urobiť.


Verím, že diskusia môže niečo pohnúť a taktiež skutky začínajú pri myšlienkach.
Samozrejme, že tieto udalosti majú sociálne pozadie lenže nemali by sme sa s nimi zmierovať. Možno viac o tom hovoriť, viac vyjadriť svoj hnev, nebáť sa zakročiť v prípade neprávosti. Ja som tiež len slabý článok, ale ako súčast tejto spoločnosti si uvedomujem že tých článkov je veľa. Ale sú si naväzné čiže človek si ani nemusí uvedomovať ako môže vplývať na okolie už len tým že bude o tom viac hovoriť atď.
Na margo rodičov- viem ako to je, aká jue stresová doba a ako sa v rodinách málo komunikuje, ale tuná sa dá taktiež pracoať len maličkými krokmy-i keď sa dá. Ale prvotné je riešiť už dôsledky-t.j. obsah môjho úvodného príspevku
ďakujem všetkým
Bastian
14.11.07,09:59
Nedá mi , aby som sa nevyjadril k tejto téme. Týranie zvierat nielen deťmi, ale i dospelými je taká nehorázna úbohosť človeka, ktorý si hovorí pán tvorstva, že sa to nedá ani vyjadriť. Tak ako už napísal smith, všetko toto začína výchovou v detstve. Rodičia nemajú čas na svoje deti, pretože musia zarábať veľa peniažkov, aby mohli ísť na drahé dovolenky a u detí si to "žehlia" tak, že im kupujú brutálne PC hry a podobné prepáčte za výraz sprostosti a detičky nevedia, čo od dobroty robiť. V rodine sme zažili prípad, keď vodič auta vyhodil malé šteniatko psíka z auta a odišiel. Sestra si ho vzala domov a neviete si predstaviť, ako bolo toto psíča vďačné a verné, ten pohľad do jeho očí, to bola sila. Poznám ľudí, ktorí sa venujú zvieratkám, chodia kŕmiť opustené mačičky a pod. Keď chceme byť ľuďmi, tak sa tak musíme aj správať, veď zvieratká sú živé tvory a majú svoju dušu. Tá posledná veta je vlastne odkaz pre tých, ktorí by si potrebovali vyskúšať na vlastnej koži, to čo robia tým nemým tváram. A nepochybujem o tom, že sa im to raz v nejakej forme vráti.

Súhlasím.
Ale čo môžeme čakať od ľudí, ktorí sa vedia správať jeden k druhému drzo a neľudsky.

A nie je to len o výchove (aj keď výchova dáva človeku základ).
Sú ľudia, ktorých vychovávali bezcitní a zlí rodičia, no napriek tomu sa vedia v živote správať inak - vedia byť milí, ochotní...
Predsa každý normálny človek môže prísť na to, čo je správne a čo nie.
Nie iba deti, nie iba rodičia, ale 99% slovákov (alebo 40%:)) sa správa divne.

Stačí ísť do obchodov alebo sa prejsť MHD... V obchode vás predavačka (podavačka - lebo nepredáva ale iba podáva:D) odplaší neochotným prístupom a v MHD vás udupe stádo.
Nie je to o tom, že by na slovensku boli nízke platy a ľudia sa musia naháňať. Sú krajiny kde sa majú ľudia oveľa "horšie" na naše pomery a predsa sa vedia na seba usmievať. Ako je často vidieť, majetok človeka sám o sebe nezmení - len zvýrazní jeho správanie.

Neviem kde hľadať dôvod prečo je to tak (možno je dôvod skrytý niekde v minulosti). Problém je v tom, že si ľudia ten hnev v sebe permanentne udržiavajú a odovzdávajú jeden druhému. Čo myslíte kedy a ako sa to zmení? Ale sato to asi nezmení. Zmeniť sa musí každý jeden - nie potom (keď bude lepšie) ale TERAZ.
Viera Klimentová
14.11.07,12:15
Súhlasím takmer so všetkými príspevkami na túto tému. Oponujem však myšlienke, že dôvod je treba hľadať v minulosti. Veď človek bol práve v minulosti oveľa užšie spätý so zvieratami - už od pračloveka, ktorý lovil zvieratá len kvôli svojej existenci, až po ....
Keď sa pozrieme, kto je väčšinou za prípadmi týrania zvierat, tak sú to mladiství, ktorí tak robia "z nedostatku inej činnosti vo voľných chvíľach" alebo , "z frajeriny". Považujem to za cynizmus, ktorý v nich drieme a v určitých chvíľach sa akoby zobudil. Je to skrat konania, ktorým môžu ubližovať "dnes zvieratku, zajtra človeku". Pre príklady nemusíme isť ďaleko - znásilnenia žien mladistvými, alebo by som sem zaradila aj šikanovanie spolužiakov v škole. Ešte sme "zatiaľ " nemali prípad streľby na škole".
To sú však problémy, s ktorými sa začína "boriť" súčasná spoločnosť a je treba hľadať riešenie.
Nesprávna je aj forma informácií o týchto činoch v médiách, ktorá je priam návodom na ňu. Nevýchovne pôsobia samotné detailné upútavky na tieto beštiálne skutky v médiách. Bolo by vhodné premyslieť určitú formu trestu za tieto činy. Ak nie je človek debilom musí byť pre neho trest odstrašujúcim momentom, ak je postihnutý debilitou potom patrí do iného zadriadenia.
Aj ja mám doma cicu, ktorú by som nedala za nič na svete a neviem si predstaviť, že by jej niekto ublížil. Cez vzťah k zvieratkám a k prírode sa formuje aj vzťah k ľuďom.
Olice
14.11.07,12:44
Súhlasím.
Ale čo môžeme čakať od ľudí, ktorý sa vedia správať jeden k druhému drzo a neľudsky.

A nie je to len o výchove (aj keď výchova dáva človeku základ).
Sú ľudia, ktorých vychovávali bezcitný a zlý rodičia, no napriek tomu sa vedia v živote správať inak - vedia byť milý, ochotný...
Predsa každý dospelý človek môže prísť na to, čo je správne a čo nie.
Nie iba deti, nie iba rodičia, ale 99% slovákov (alebo 40%:)) sa správa divne.

Stačí ísť do obchodov alebo sa prejsť MHD... V obchode vás predavačka (podavačka - lebo nepredáva ale iba podáva:D) odplaší neochotným prístupom a v MHD vám udupe stádo.
Nie je to o tom, že by na slovensku boli nízke platy a ľudia sa musia naháňať. Sú krajiny kde sa majú ľudia oveľa "horšie" na naše pomery a predsa sa vedia na seba usmievať. Ako je často vidieť, majetok človeka sám o sebe nezmení - len zvýrazní jeho správanie.

Neviem kde hľadať dôvod prečo je to tak (možno je dôvod skrytý niekde v minulosti). Problém je v tom, že si ľudia ten hnev v sebe permanentne udržiavajú a odovzdávajú jeden druhému. Čo myslíte kedy a ako sa to zmení? Ale sato to asi nezmení. Zmeniť sa musí každý jeden - nie potom (keď bude lepšie) ale TERAZ.
Presne tak, ...dôvod je skrytý v minulosti. Myslím si to aj ja. Všetko negatívne sa len nabaluje a nabaluje a preto sa dejú takéto veci, nad ktorými zostáva rozum stáť. V jednej piesni sa tuším spieva....kedy budú ľudia ľuďmi?... Snáď raz budú a bude aj úcta k sebe samému, k ostatným ľuďom, k zvieratám, k prírode.
Zoltán Kovács
14.11.07,12:51
Nie nadarmo sa hovorí: napriek tomu, že človek je kráľom stvorenia, ale zároveň aj nahlupším zvieraťom. Veď zabíja aj vlastný druh, a niekedy len zo zábavy, a potom čo môžme očakávať voči zvieratám.
Tanče
14.11.07,17:23
Včera som pochovala môjho miláčika, viď domáci miláčikovia :mee: a presne som myslela na túto tému. Mám podozrenie ... ale bolo mi povedané " s tým nič nedosiahneš.... musela by si ich pristihnúť a dokázať to... Taká je naša legislatíva....
Ale je šľachetné a čisté, že sú aj ľudia ktorí nie sú bez citov a nechcú aby sa také veci dialia a nie sú ľahostajní voči tomu. Česť všetkým takým šľachetným ľuďom.
Melnick
14.11.07,17:30
Nie nadarmo sa hovorí: napriek tomu, že človek je kráľom stvorenia, ale zároveň aj nahlupším zvieraťom. Veď zabíja aj vlastný druh, a niekedy len zo zábavy, a potom čo môžme očakávať voči zvieratám.
Pridám výrok Nitcheho : "Človek je najkrutejšie zviera na svete."
MEDKO
15.11.07,06:03
Je pekné ,že niekto otvoril aj takúto tému.Naozaj sa človek pozastaví nad zlom, čoho je človek schopný urobiť.Ja som tiež pred štyrma rokmi zachránila vlčiaka,ktorý je v práci somnou,pretože máme veľký dvor a vďačný je za každé pohladkanie.Takéto diskusie by sa mali dať na internetové stránky,kde najčastejšie chodia deti,možno by sa v nich prebudilo nejaké svedomie a možno by nedokázali upáliť mačičku, čo bolo nedávno v správach ako aj ubitie psíka na ktoré ja osobne som sa nemohla pozerať a musela som to prepnúť, lebo ma zaliali slzy.
Stanislava123
15.11.07,09:32
Včera som pochovala môjho miláčika, viď domáci miláčikovia (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=dom%E1ci+mil%E1%E8ikovia) :mee: a presne som myslela na túto tému. Mám podozrenie ... ale bolo mi povedané " s tým nič nedosiahneš.... musela by si ich pristihnúť a dokázať to... Taká je naša legislatíva....
Ale je šľachetné a čisté, že sú aj ľudia ktorí nie sú bez citov a nechcú aby sa také veci dialia a nie sú ľahostajní voči tomu. Česť všetkým takým šľachetným ľuďom.

Na čo máš podozrenie??? To necháš len tak? Aspoň nám to tu rozpíš.ČO SME V STREDOVEKU, ABY SME SA TAK BÁLI?
Stanislava123
15.11.07,09:48
Áno aj ja si myslim , že otvorenie tejto témy je osožné. Pre tých, ktorých to trápi aby vedeli že nie sú na to sami, pre tých kt. nie...........Nech si odpovedia sami. Myslím, že zdravý-uvedomelý- normálny jedinec nemôže nad tým mávnuť rukou. A o tých to je- to sú tí kt. nezáujem časom prerastie do bezcitnosti a ktorí to potencionálne rozdávajú cez svojich potomkov či blízkych.
Ja si naozaj neviem predstaviť čo tu bude.
Nemusíme tu o tom ani písať, dajme hlavu do piesku ako pštros a tvárme sa že my nemôžme....
Ak sa niekto cíti dotknutý je to dobré znamenie že som udrela do živého.

Môj príbuzný nikdy neučil vzťah k zvieratám svoje deti, ani ich len nepodporoval- tá 14 ročná je nápravnom ústave a ten 8 ročný zatiaľ len hrá stale PC hry- kde sa zabíja. Po zbytočných pokusoch z mojej strany som dosiahla len to že sa so mnou nerozpráva, ale keď som s jeho deťmi nejdeme do Tesca ale na hríby, beriem svojho psa atď.
Je to mravenčia práca, ale iba keď sa posnažíme každý trochu tak to pôjde. Nemôzme čakať, že to spraví niekto iný. To je tá lenivosť a letargia.
Leila2006
15.11.07,12:24
Stanislava, neviem, pre akú organizáciu pracuješ, alebo pre aké hnutie, ale čo tak začať nejaké akcie na školách, alebo dokonca už v škôlkach? Ak láske k živým tvorom (nie len k zvieratám, ale aj ľuďom) nedokáže naučiť rodina, stále je ešte možnosť v škole. A to od malička. Tam sa môžeš realizovať. A druhá vec - myslím si, že ubližovanie zvieratám by malo byť primerane trestané, ak nemá trestnú zodpovednosť dieťa, potrestať treba rodiča. Lebo on je za to v konečnom dôsledku zodpovedný.
Tanče
15.11.07,16:34
Na čo máš podozrenie??? To necháš len tak? Aspoň nám to tu rozpíš.ČO SME V STREDOVEKU, ABY SME SA TAK BÁLI?

No to si asi naozaj trafila ze sme v stredoveku. A mozno sme uplne niekde inde lebo v tom stredoveku urcite fungovalo, kto ublizil tak trestu neusiel. Teraz?,????
Aj ked mam podozrenie, ze mi suseda otravila kocura, aj ked to oznamim, nic v tom nikto robit nebude, pretoze sa suseda samozrejme neprizna. Alebo mam dufat ze sa prizna. Ja priamy dokaz nemam a vsetko ostatne su len dohady. Tak co by si robila ty? A mozno je to ozaj len moj typ a nieco niekde zozral...???
Stanislava123
15.11.07,16:56
Stanislava, neviem, pre akú organizáciu pracuješ, alebo pre aké hnutie, ale čo tak začať nejaké akcie na školách, alebo dokonca už v škôlkach? Ak láske k živým tvorom (nie len k zvieratám, ale aj ľuďom) nedokáže naučiť rodina, stále je ešte možnosť v škole. A to od malička. Tam sa môžeš realizovať. A druhá vec - myslím si, že ubližovanie zvieratám by malo byť primerane trestané, ak nemá trestnú zodpovednosť dieťa, potrestať treba rodiča. Lebo on je za to v konečnom dôsledku zodpovedný.

Ahoj...a toto je kameň úrazu. Ja nepracujem pre žiadnu organizáciu, ľúbim zvieratá ako každé iné živé tvory, mám svoje doma, pracujem v niečom, čo so zvieratami nemá nič spoločné a toto ma zaújma z mojej vôľe a v mojom voľnom čase /i keď ho mám málo ako väčšina/. Ale postreh to bol veľmi pádny a zaújímavý.
Stanislava123
15.11.07,16:57
No to si asi naozaj trafila ze sme v stredoveku. A mozno sme uplne niekde inde lebo v tom stredoveku urcite fungovalo, kto ublizil tak trestu neusiel. Teraz?,????
Aj ked mam podozrenie, ze mi suseda otravila kocura, aj ked to oznamim, nic v tom nikto robit nebude, pretoze sa suseda samozrejme neprizna. Alebo mam dufat ze sa prizna. Ja priamy dokaz nemam a vsetko ostatne su len dohady. Tak co by si robila ty? A mozno je to ozaj len moj typ a nieco niekde zozral...???

Prečo si to myslíš? Máš dôvod myslieť si že to bola ona? Hovorí sa, že pes kt. šteká nehryzie..hm.
MEDKO
16.11.07,11:02
Aj ja by som zareagovala pre Leilu2006,že Stanislava nepracuje pre žiadnu organizáciu, len chcela poukázať že je hrozné, keď niekto dokáže strašne ublížiť zvieraťu, ktoré ma srdce a cit a niekto sa nato trápenie dokáže pozerať.Je samozrejmá vec, že základy citové by sa mali pestovať od malička ale predovšetkým v rodine.V našej bytovke sa tiež raz našiel psík kde sa rozhodlo na základe detí, že psík ostane pre radosť v bytovke.Ale potom niektoré mamičky začali deťom ho zakazovať hladkať lebo nie je zaočkované,postupom času ho vyhadzovali z bytovky a ono nechápalo prečo,veď nerobilo nič zlé.Ja som si ho nemohla nechať,lebo už máme psíkov 3, tak znova zo slzami v očiach, lebo už sme si naň zvykli,som ho zaviezla do útulku.A viete čo ma učia takéto veci?Pomaly sa s takýmito ľuďmi nemám o čom rozprávať,lebo už vidím v nich to čo pripustili. Nikoho z nich nenapadlo ho dať zaočkovať alebo že by ho odviezol niekto druhý ale podstata je to , že deťom to zvieratko začali zakazovať rôznymi zlými argumentami kde spočiatku ho učili k láske k nemu.A čo v tom dieťati sa vychovalo, nenávisť a odkopávanie toho čo malo mať kedysi rado.A potom sa vás niekto opýta, čo už nechodíš medzi nás a odpoveď je lebo ste iní ako som si myslela. Niekedy platilo, že aj susedia prispeli k výchove napr.keď rodičia boli dlhšie v robote a robili sme na chodbe zle.Aj teraz by som nebola proti tomu,len nech je to spravodlivé a správne. Prajem pekný víkend.
Tanče
16.11.07,14:26
Prečo si to myslíš? Máš dôvod myslieť si že to bola ona? Hovorí sa, že pes kt. šteká nehryzie..hm.

Ved preto som najkôr napísala len že mám podozrenie. Potom si ma vyzvala aby som to rozpisala, tak som popisala moje dojmy. SO susedou sa "milujeme" (aj z iných dôvodov) počula som ako na tie mačky nadáva a frfle že jej behajú po pozemku. Divní ľudia, ktorým každy ubližuje, každy ich utláča a pritom majú naokolo konflikty. s inymi susedmi, s rodinnými príslušníkm.... Ale nechcem sa nimi zaoberať ani zaťažovať, veď ich vlastný "súd" ich neminie za to akí sú, mne je len ľúto tých zvierat. Ale priznám sa kôli ním už vobec namám radosť z pobytu na chalupe...........
Zoltán Kovács
18.11.07,09:24
V piatok som bol veterinárky, ku ktorej chodíme so psíkmi. A medzi rečou mala aj jednu takú poznámku, ktorá je podľa mňa veľmi pravdivá:

Vyspelosť spoločnosti sa dá zmerať na tom ako sa správajú k zvieratkám.

A tá naša spoločnosť veru by dopadla veľmi biedne, ak by sme urobili rebríček vyspelosti.
Marianna01
19.11.07,15:21
Neviem, Stanka, koľko máš rokov. Ja som ako 18 ročné dievča strávila istý čas v Slobode zvierat. Založila a po dva roky (ešte počas štúdia na SŠ) viedla aj lokálnu skupinu. To boli časy! Vedeli sme sa nadchnúť pre dobrú vec a nadchli sme veľa ďalších ľudí. Za rok sme zorganizovali nie jeden pochod, petičné akcie, prednášky, každý týždeň sme sa stretávali a plánovali ďalšie akcie... Po tom, ako som zo SZ odišla (už z Bratislavy), časom sa vymenilo vedenie a nie je o tejto organizácii vôbec počuť. Viem, že ju vedie skvelá žena, sedeli sme spolu v kancelárii. Ale ona nabrala presne opačné smerovanie - potichu robiť svoju prácu. Robí alebo robia neskutočne veľa pre zvieratká, ale vôbec o nich nepočuť. Za mojej "éry" sme doslova bojovali. Bolo o nás počuť, písalo sa o nás, naše plagáty a nálepky svietili všade kde sa smelo (a občas aj nesmelo) lepiť. Mali sme databázy so sympatizantmi, keď bolo treba porobiť veľa roboty, mali sme sa na koho obrátiť. Teraz je okolo nich ticho. Ľudia SZ registrujú len veľmi okrajovo, vedia, že čosi také existuje, ale... nevíri sa hladina. Ozaj je to tak, že aj negatívna reklama je reklama. Je treba, aby bolo o nich počuť, aby bolo o čom diskutovať.
Ďalšia vec je - pokiaľ sa nezmení legislatíva, nikto a nič nezmôžu na ochranu zvierat. Keď Slobodu zvierat viedol Laco Ďurkovič, dosiahla sa zmena legislatívy. Verili sme, že je to prvý krôčik k zlepšeniu postavenia ochrancov zvierat a aj ich výkonnej moci, ale žiaľ, nič svetoborné sa zatiaľ nestalo.
Bionda
19.11.07,18:26
Nedá mi nenapísať....
uvedomte si , že koľkí z nás by na ulici čosi spravili, keby skupina cigáňov, nejakých podivných výrastkov a pod. lynčovala zviera..... nuž asi nikto by sa nezastaral, aby náhodou nemal nožík v chrbte alebo pod rebrom.... bohužiaľ pri niektorých z nás nemusí byť ani skupina a aj tak sa starať nebudú,.... lebo ...,
ešte dávnejšie sa stala vec, kedy ľudia idúci do kostola videli ako na ulici mladý muž znásilňoval starú pani a búchal jej hlavu o zem .... myslíte , že jej niekto pomohol?? Našli sa takí, čo sa opýtali prečo to robí , ale nič viac....
Tak čo tie úbohé zvieratá, ktoré často ani kričať nevedia.....
Veľmi ma bolí , keď vidím nejaké zviera, ktorému ľudia ublížili, myslím si , presne to isté by sa malo stať vykonávateľovi toho hrozného činu, ale často si myslím, že neviem či je dosť ľudí , aby si pomohli navzájom a nie , aby ešte pomáhali zvieratám.
Ja považujem zvieratá často za oveľa inteligentnejšie ako sme my ľudia, lebo toľko krutosti, nenávisti, závisti a intríg..... to naozaj vie vyprodukovať len človek.
Marianna01
20.11.07,17:06
Za všetko hovorí príbeh našich psíkov:

Doniesli sme domov šteniatko takého orecha. Rástlo nám na radosť, až sa z nej vykľula pekná biela polročná sučka.
Išla som s deťmi na víkend na návštevu, manžel zostal doma sám. V piatok podvečer mi volal, že na dvore máme cudzieho psa a že naša Alina sa s ním pekne hrá. Tak som mu povedala, nech ho tam nechá, nech sa pohrajú, však on pôjde domov (podotýkam, bývame na dedine). V sobotu volal opäť, že pes je ešte na dvore a že je to také pekné šteniatko, vyzerá ako čistokrvné. Tak reku ho tam nechaj, však ja sa vrátim a povypytujem sa po dedine, komu šteniatko ušlo. Keď sme sa vrátili, šteňulo nás vítalo, ako keby sme sa už dlho nevideli a chýbali sme mu...:) Tak som sa teda po dedine pýtala, komu patrí. Vyšlo najavo, že psík sa potuloval po dedine už týždeň, možno aj viac, pravdepodobne bol vyhodený z auta a došiel k ľuďom. Naša Alina sa ho ujala a doslova si ho adoptovala. Keď som im dala jesť, odstupovala od misky a prenechávala mu svoj podiel stravy (čo už našťastie skončilo), bol totiž hrozne vyhladovaný. Nechali sme si ho, deti mu dali meno a vykľul sa z neho pekný béžový teriér. Už máme prvé šteniatka (5!:eek:), sú strašne pekné, majú 3 týždne a štekajú na všetko, čo sa pohne :D
Mimochodom, nechce niekto okolo Vianoc šteniatka? :)
AlaNR
21.11.07,06:42
Včera ste nepozerali správy?
Zarazilo ma veľmi chovanie tej "mladej panej", ktorá uviazala toho psíka na koľajnice.

Keď som ju videla ako spokojne sa tvári... nie som násilník ... ale takú by som jej bola vylepila po tej vyškerenej papuli, za to čo urobila....:mad:
brm
21.11.07,08:17
Včera ste nepozerali správy?
Zarazilo ma veľmi chovanie tej "mladej panej", ktorá uviazala toho psíka na koľajnice.

Keď som ju videla ako spokojne sa tvári... nie som násilník ... ale takú by som jej bola vylepila po tej vyškerenej papuli, za to čo urobila....:mad:

jednu jej tresneš, prizabiješ debila a zavrú ťa ako za zdravého...ale dať jej po pysku je naozaj málo...to šteňa dostala už ako tehotná takže vedela do čoho ide...ked ju omrzí decko možno ho tiež dá na kolaje
AlaNR
21.11.07,08:50
Svätá pravda, radšej ju nechať na pokoji, veď jej sa to niekedy vráti....
No neviem, či by som jej to bábätko vôbec nechala...
mirpo
30.11.07,06:09
Pred rokom nám tiež otrávili kocúrika. :mee: :mee: Naša labradorka ho doteraz hľadá, keď zaznie jeho meno.:mee: Začala som zisťovať naokolo.... a vyšlo najavo, že sme neboli jediní, čo prišli o kocúra alebo mačku:mad: Jednej pani z našej ulice otrávili až 12 mačiek v priebehu 3 mesiacov (a to aj mačiatka), ona sa totiž ujala každej opustenej mačičky z ulice. Zistili sme kto túto hrôzu spôsobil, zavolali políciu a........ nič :mad: Neboli dôkazy, nemohli sme to dokázať...... a známosti robia tiež svoje... :mad: a to je poľovník,:eek: mal by mať zvieratá rád
Stanislava123
07.12.07,06:32
ospravedlnujem sa, ze musim sa vyjadrovat takto naraz viacerim v jednom prispevku ale nebol vobec cas, lebo som byvala v praci 12/14 h, a potom som kmitala za suckou....myslim ze tobolo rozumnejsie ale som rada ze tolkoto ludi zdiela moj nazor a zapojili sa.

Pacil sa mi Sebastianov prispevok, suhlasim s nim ale odpoved na jeho otazku by patrila do poradenstva o zdravi. Ludia sa velmi malo staraju o svoje dusevne zdravie v tejto krajine a ked uz dokonca potrebuju odbornu pomoc, tak sa hanbia o nu poziadat.....Viete ako su tu brani psychologovia a psychiatri, co je na skodu lebo par ludom kt. Poznam zachranili krk.
Pani Klimentova, bohuzial mam smutnu spravu- ludia neboli v minulosti az tak uzko spati so psami, ci zvieratami. Jedna vec je ako beru psov rozne oblasti na svete, tak isto nabozenstva a nakoniec minulost. V 16 storoci sa tradovalo podla Descarte-a ze pes je biologicky stroj cize neciti, nemysli, nechce, nelubi a robili sa pokusi na nom –priklincovali psa cez packy a, otvorili ho a pozorovali krvny obeh ziveho zvierata.....nebudem sa rozpisovat, ale ano pes je spolocnik cloveka viac ako 200 tisic rokov co dokazuju najdene fosilie, ale ucta respekt alebo laska zo strany cloveka-ta je po celu tuto dobu otazna. Ostava mi len snivat a verit, ze modernost a intelektualna vyspelost tejto doby prinesie zo sebou aj vacsie pochopenie psa, ci zvierat, davanie im toho co potrebuju a zasluzia si.
Pre Marek 15, neviem ci je vsetok povod v minulosti, je najlahsie sa vyhovarat na minulost (nemyslim teba osobne). Je to fenomen stale riesitelni a je to len na nas a v nasich rukach. My sme vytvorili to co je. Doba rychlich info a takmer ziadnej komunikacie priniesla aj toto....Ale je to na nas.
Pre Tanca sloboda zvierat je minimalne jedna organizacia co pripravuje navrh na zmenu zakonov, neviem len som o tom citala...Adresy na peticie som tu uz uverejnila, nieco sa bude diat, dufam,. Musi sa, lebo len ti co to nevzdaju zvitazia nad skepsou v tejto krajine....
Pre Smith to porekadlo je velmi rozumne, ved ochrana zvierat ak sa nemylim pochadza z VB, no ale cakat kym sa tu veci udeju ako sa maju a uprace sa to co sa ma (socialne a politicky), neviem co vsetko by sa dovtedy dialo s nasimi zvieratami.
Marianna pre 12 rokmi som bola aj ja clenkou slobody ale dospela som k zaveru ze sa da chranit zvierata roznymi sposobmi, ze tam bolo ludi dost a treba ludi kto bez zastity nejakeho spolku pomaly ovplyvnuju svoje okolie pocas spoluzitia. Ale Laco bol dobry....
Pre Bionda , suhlasim keby tam boli ludia s nozmi a j by som nemala nic asi by som ich nenapadla, neviem ti povedat co by som spravila ale mozno by som bola aspon trochu hystericka nech sa vylakaju...Keby bola v hre moja sucka, co uz sa mi stalo tak by som isla i tak J ale taki blazni sme vsetci co mame radi tie nase zveri..
Marianna to je krasny pribeh a spytam sa ta nech sa zahanbia ti lenivi a podli ludia, nebolo strasne starat sa o dvoch psov, pri detoch, ci financne alebo psychicky? Urcite bolo. Ale pozri ty to beries s usmevom lebo mas lasku v srdci.... Mimochodom u nas v TN utulko je 50 psov a 7 kotnych suk co nejaki „bajecni” ludia vyhodili ked sa okotili. Nezlutujete sa niekto? Ja mam tiez psika z utulku, mala byt utratena pre nejake zdravotne problemy, mal to byt dokonca kripel ale teraz predbehne aj zajaca....:-) ludia mozno ani nevedia aky rozmer zivota im moze dat starostlivost o a spolocnost zvierata. Skoda ze su tak egoisticki.
Pre Mirpo s polovnikmi nemam zatial nijake osobne skusenosti, vobec neviem ci su vsetci taki, ale tamten bol bez zvelicovania prinajmensom psychopat. Ako som spomenula na zaciatku, v tejto spolocnosti sa neriesia psych. Problemy a ani poruchy tak ako treba, potom sa necudujme ze sa deju sialenosti.

A este raz dodavam ,pracujem v predaji strojarenstva takze tu nikomu nerobim reklamu....:-)
Bionda
07.12.07,15:31
Láska zvieraťa nepozná podmieňobací spôsob. Je to láska jednoduchá a všimnite si, že napriek tomu, že nie každí z majiteľov býva k svojmu psovi milí, napriek tomu ho to úbohé zviera oddane miluje. My ľudia sa vieme hnevať , ale váš pes vás ľúbi aj tak a je viete o tom, že keby ste boli v dome , ktorý by horel a vy by ste nemohli odísť, váš pes by zhorel s vami neopustil by vás! Naozaj je to tak, mačka a iné zvieratá by ušli, ale pes, ten by zostal pri vás do poslednej chvíli.
Eulalia
07.12.07,15:49
Väčšinou sa tu vyjadrujú milovníci zvierat, ktorí doma nejaké to zvieratko majú. Rozmýšľala som nad tým, čo tu písala Stanislava. Skutočne by sme mali začať všetci od seba. Ale človek, ktorý má cit v srdci, nepotrebuje žiadne špeciálne akcie, petície, presviedčania a pod. Ochotne sa ujme opusteného zvieratka, alebo ak takú možnosť nemá, skúsi mu pomôcť iným spôsobom. Horšie je to s tými, ktorí majú miesto srdca iba krvnú pumpu. Ak nedostane človek doma v útlom detstve dostatok lásky, nedokáže ju odovzdávať ďalej. A súčasťou výchovy v rodine by mohlo byť napríklad aj pravidelné sledovanie netových stránok útulkov zvierat a Slobody zvierat. Skúste sledovať pravidelne stránky svojho najbližšieho útulku a zistíte, aké krásne zvieratká sa tam dostávajú. Ja ten piešťanský pozerám každý týždeň. Môj "mačiak" je z kopaníc, kde ich bola na jednej chalupe už poriadna hromada. Keby tam ostal, možno by sa z neho stal divoch a pretože nepočuje, je možné, že by už bolo po ňom. Kamarátka si zobrala svojho kocúrika práve z útulku. A keď si pozeráme na nete čo nové v tom "našom" útulku, tak je to krásny pocit, keď si v rubrike Našli domov nájde toho svojho. Vždy s potešením povie: Toto je ten môj.
Skúsme dnešnej mladej ešte detskej generácii začať vštepovať lásku ku zvieratkám aj takýmto spôsobom. Koniec-koncov, pri počítači dnešné deti presedia času viac než dosť. Počítače sú pre nich samozrejmosťou, tak skôr prijmú takúto formu, ako niečo nalinkované a prikázané.
Stanislava123
07.12.07,16:22
tak tak
musime skusat
keby som myslela,ze tato komunikacia nema vyznam tak by som ani nepisala...vidim ako sa mi podarilo ovplyvnit okolie, znamych a vidim to na ich skutkoch, dlhorocnych - cize je to trvale
len treba hovorit, napominat, vysvetlovat mladych starych ovplyvnovato tom to je...nevzdavat sa i ked hned neuvidite vysledok
Stanislava123
13.12.07,06:18
Chcela by som vás všetkých poprosiť, alebo tých ktorí nebudú pomáhať inou formu,alebo ľudom, pomožte aspon pred vianocami nejako vo vašich útulkoch, deky, krmivo, hocco..dakujem. Bude to krasny skutok.
Ejkabejka
04.04.08,00:05
Tiez mnou otriasaju zabery v televizii, ktore som v poslednom case videla. neviem si predstavit, ako sa da ublizit zvieratku.Ja som pred par rokmi nechcela dovolit, aby si do bytu doniesla dcera psika, ale ked ho napriek tomu doniesla a uvidela som to male steniatko, tak som nevahala ani sekundu a nedal by som ho za nic. uz 6 rokov je nas psik pre mna clenom rodiny, je velmi mudry, vie kedy sa nieco v rodine deje, pride utesit, ked je niekomu nie prave najlepsie. mam niekedy pocit, ze utrpenie zvierat/psikov/ mnou otrasie viac, ako ked sa to tyka ludi. asi to bude tym, ze to zvieratko je stale bezbranejjsie ako clovek. vie byt taky oddane a vdacne za kazde pohladenie a mile slovo. preto sa rada podpisem na kazdu peticiu, ktora by prispela k vacsej ochrane zvierat a hlavne k zvyseniu trestu za vsetky ohavne ciny vykonane na nich. EVA
Barbara
04.04.08,03:09
ja na tie zábery nemôžem ani len kukať a ani počúvať, keď niečo začnú okolo toho, tak hneď prepínam. veď mi srdce ide puknúť.:mee: už aj vtedy keď ukazujú tie zvieratká v útulku:mee:
ale jedno vám poviem, ja by som im spravila toisté, aby zavíjali od bolestiach, aby sa trápili, aby vedeli čo to je. to nie sú ľudia, to sú zvery :o, by som napísala čo by som tým ľudom spravila, ale to by som bola moc neslušná. verte mi, že by som to im dokázala spraviť,/ bez srandy /keď viete načo narážam.
ja každý rok dávam tie 2% útulku.:--- a mám z toho úžasný pocit, že som pre nich niečo spravila:--- teda som aj ja """ dobrý anjel """""":);)
p.s. keby som bývala v rodinnom dome rozhodne by sme mali plný dvor psíkov, no asi aj mačiek, no ale psov mám radšej
Dav
04.04.08,05:30
Tiež neviem, čo by som mala robiť, keď počujem o tých "ľudstvách", ako niekto dokáže ublížiť zvieratkám. Povinne by som deti zo školy vodila na exkurzie do útulkov, aj pracovať okolo zvieratiek by museli. Ako súčasť hodín občianskej, či čo to majú. Už je celá spoločnosť chorá, vraždíme sa, týrame zvieratá... Po jednom svet nespasíme, ale hádam, keď budeme podpisovať petície na sprísnenie trestov za týranie zvierat, budeme oznamovať každé týranie zvieraťa( no dobre, aj človeka) na polícii, napomenieme deti naše, susedovie, aby ten kameň pekne položili, a nie hodili do nás, psa, mačky,...naozaj urobíme ten mikrokôčik - tak sa to raz zlepší.
Ja viem, snívať som mala medzi 22 - 6, nie teraz.
Pekný deň.
Stanislav 1975
04.04.08,11:53
Tiež neviem, čo by som mala robiť, keď počujem o tých "ľudstvách", ako niekto dokáže ublížiť zvieratkám. Povinne by som deti zo školy vodila na exkurzie do útulkov, aj pracovať okolo zvieratiek by museli. Ako súčasť hodín občianskej, či čo to majú. Už je celá spoločnosť chorá, vraždíme sa, týrame zvieratá... Po jednom svet nespasíme, ale hádam, keď budeme podpisovať petície na sprísnenie trestov za týranie zvierat, budeme oznamovať každé týranie zvieraťa( no dobre, aj človeka) na polícii, napomenieme deti naše, susedovie, aby ten kameň pekne položili, a nie hodili do nás, psa, mačky,...naozaj urobíme ten mikrokôčik - tak sa to raz zlepší.
Ja viem, snívať som mala medzi 22 - 6, nie teraz.
Pekný deň.
DAV, absolutne súhlasím a len doplním- celá spoločnosť je chorá a táto spoločnosť sa neviem ani len postarať o ľudí, nieto ešte o zvieratá- nedokážeme ochrániť týrané ženy a deti ( viď. aféra na východnom Slovenku), niekto podpáli mačku, psa- dostane podmienku, kľudne si zabíjame vlastné nenarodené deti, niekto leží na zemi v zime a pomoc som musel volať až ja po hodine( Bratislava- tržnica), ničíme prírodu vo veľkom, atď, atď.
A potom sa čudujeme že tu máme rakoviny, záplavy, a rozne iné nešťastia- to nám všetko len príroda vracia- za zlé , čo možme očakavať od prírody???
Máme slobodu, demokraciu , ale už sme tak slobodní, že nám z toho šibe...
A pochvalu pre Stanku- dobrá téma- karma PLUS
hanelie
04.04.08,12:32
odsudzujem týranie zvierat v akejkoľvek podobe !!!!
ide však aj o to, aby sa ľudia nebáli pre to niečo urobiť, nie len pociťovať ľútosť - prepnúť na iný kanál, nerozprávať o tom ap.

viem o čom hovorím - som zakladateľkou útulku: www.trnava.utulok.sk (http://www.trnava.utulok.sk),

http://www.trnava.utulok.sk/index.php?clanok=outulku&jazyk=sk

to nie je samochvála - to je fakt
Bionda
04.04.08,13:39
Ja bohužiaľ mám problém aj pozerať také stránky veľmi mi je ľúto tých zvierat, ktoré ktosi vyhodil,alebo ušli, aby vôbec prežili...
Ľudia sa aspoň vedia nejako brániť, ale tie zvieratá nie, slzy sa mi tlačia do očí, keď vidím tie ich oči ako pozerajú a hľadajú odpovede na to , prečo sa to stalo práve im a tak radi by milovali bezvýhradne, aj keď sa sklamali.
Dav
04.04.08,14:14
Hanelie, máš môj obdiv a úctu. 4 roky som sa angažovala v našom útulku a fungovala som ako detašované pracovisko. Moja odmena je Wendy a ešte pár psíkov, stiahnutých zo šarhovho rýľa a umiestnených v dobrých rukách. Teraz len prispievam, lebo viac psov sa do domácnosti nezmestí.
jajkach
07.04.08,05:12
Každému, kto úmyselne ublíži hocijakému zvieratku by som urobila to isté. Keď pozerám na animal planet dokumenty z amerických zvieracích záchraniek preplačem celý čas. Nechápem ľudí čo si zaobstarajú domácich miláčikov a potom sa o nich nestarajú. Sú to fakt otrasné zábery.
Aj my máme doma psíka, hoci som bola proti zvieratku v byte, dnes by som ho nedala za nič na svete a neručím za seba, keby mu niekto chcel ublížiť.
Ľudia, ktorí ublížia zvieratku, podľa mňa sú schopní ublížiť aj človeku. Sú podľa mňa nebezpeční pre všetkých a mali by byť poriadne potrestaní, aby to druhýkrát neurobili a aby to bolo výstrahou aj pre ostatných.
pepsikova
15.04.08,10:38
..potuloval sa nám po dedine psík,asi dvojročná fenka vlčiaka,veľmi plachá,k ľuďom nešla,tak sme jej nosili jesť blízko miesta,kde sa skrývala. Volala som do útulku a tam mi povedali, (už druhý krát),že ak zaplatím náklady,asi 2500korún,tak ju prídu odchytiť. Nemohla som si to dovoliť a tak som ukecala kamaráta,nech si ju vezme na záhradu,ale pokiaľ mu fenka začala dôverovať,(asi týždeň), starosta ju dal odstreliť. A to sa robí u nás normálne.
Gabi03
15.04.08,10:39
..potuloval sa nám po dedine psík,asi dvojročná fenka vlčiaka,veľmi plachá,k ľuďom nešla,tak sme jej nosili jesť blízko miesta,kde sa skrývala. Volala som do útulku a tam mi povedali, (už druhý krát),že ak zaplatím náklady,asi 2500korún,tak ju prídu odchytiť. Nemohla som si to dovoliť a tak som ukecala kamaráta,nech si ju vezme na záhradu,ale pokiaľ mu fenka začala dôverovať,(asi týždeň), starosta ju dal odstreliť. A to sa robí u nás normálne.

:eek::eek:
pazo
15.04.08,10:53
..potuloval sa nám po dedine psík,asi dvojročná fenka vlčiaka,veľmi plachá,k ľuďom nešla,tak sme jej nosili jesť blízko miesta,kde sa skrývala. Volala som do útulku a tam mi povedali, (už druhý krát),že ak zaplatím náklady,asi 2500korún,tak ju prídu odchytiť. Nemohla som si to dovoliť a tak som ukecala kamaráta,nech si ju vezme na záhradu,ale pokiaľ mu fenka začala dôverovať,(asi týždeň), starosta ju dal odstreliť. A to sa robí u nás normálne.

Tak to ja mám opačnú skúsenosť. U nás na dedine majú jedni susedia vlčiaka, ktorý pohrýzol už aspoň 10 ľudí a starosta s tým nič nerobí, lebo sa bojí. Asi nie toho psa, skôr jeho majiteľa. Je to jeden nepríjemný arogantný chlap, ktorý to robí naschvál, psa nepriviazuje a ešte aj necháva otvorenú bránku, čiže kopec ľudí sa bojí chodiť okolo. Je to malá dedina a nikto tam nejde s druhým do otvoreného konfliktu, policajtov nevolajú, lebo všetci sú tam so všetkými rodina a nič sa nevybaví.
Dav
15.04.08,11:17
mimotemy Cestovala som vlakom, so mnou pani so stafordom. Bojové plemeno:). Milý psík za 100 km raz neštekol, do nikoho sa nepostaral, absolútne v pohode sa rozvaľoval a nudil sa ako pes. :):):). Takže je to o ľuďoch, akého majú psa, ako ho (ne)vychovajú. A tie dva príspevky vyššie - iba krútim hlavou. Obaja starostovia zlyhali.Rozum mi nad tým zastáva. Nuž, na Slovensku je to tak.
willma
15.04.08,11:52
mimotemy Cestovala som vlakom, so mnou pani so stafordom. Bojové plemeno:). Milý psík za 100 km raz neštekol, do nikoho sa nepostaral, absolútne v pohode sa rozvaľoval a nudil sa ako pes. :):):). Takže je to o ľuďoch, akého majú psa, ako ho (ne)vychovajú. A tie dva príspevky vyššie - iba krútim hlavou. Obaja starostovia zlyhali.Rozum mi nad tým zastáva. Nuž, na Slovensku je to tak. k tomu cestovaniu dodám len toľko: brat má rovnaké plemeno psa a tiež s ním zvykol cestovávať. Jedného dňa prístúpila mamička s mentálne a telesne postihnutým dieťaťom, ktorému sa psisko očividne ľúbilo. Po bratovom odsúhlasení sa dieťa od psa nepohlo ani o milimeter a psisko držalo ako hluchý dvere a trpezlivo znášalo všetky prejavy detskej radosti. :)
pepsikova
15.04.08,15:02
Nedá mi nenapísať....
uvedomte si , že koľkí z nás by na ulici čosi spravili, keby skupina cigáňov, nejakých podivných výrastkov a pod. lynčovala zviera..... nuž asi nikto by sa nezastaral, aby náhodou nemal nožík v chrbte alebo pod rebrom.... bohužiaľ pri niektorých z nás nemusí byť ani skupina a aj tak sa starať nebudú,.... lebo ...,
ešte dávnejšie sa stala vec, kedy ľudia idúci do kostola videli ako na ulici mladý muž znásilňoval starú pani a búchal jej hlavu o zem .... myslíte , že jej niekto pomohol?? Našli sa takí, čo sa opýtali prečo to robí , ale nič viac....
Tak čo tie úbohé zvieratá, ktoré často ani kričať nevedia.....
Veľmi ma bolí , keď vidím nejaké zviera, ktorému ľudia ublížili, myslím si , presne to isté by sa malo stať vykonávateľovi toho hrozného činu, ale často si myslím, že neviem či je dosť ľudí , aby si pomohli navzájom a nie , aby ešte pomáhali zvieratám.
Ja považujem zvieratá často za oveľa inteligentnejšie ako sme my ľudia, lebo toľko krutosti, nenávisti, závisti a intríg..... to naozaj vie vyprodukovať len človek....

...poznám prípad,keď ožran mláti svoju matku,berie jej dôchodok a prepije,viem že bolo naňho podané aj trestné oznámenie,ale susedia sa ho boja a tak všetko odtajili. Policajti ho nejedenkrát riešili a predsa to uzavreli s tým,že sa nedá nič robiť,lebo dotyčná pani sa tiež bojí a nedosvedčila pred políciou,že syn ju naozaj mláti až tak,že jej nárek počuť až k susedom.
Čoho sa bojíme a ako je to z našimi zákonmi,keď pre strach necháme ubližovať slabší, starším a zvieratám?..kde to žijeme?..
mirpo
16.04.08,05:58
..potuloval sa nám po dedine psík,asi dvojročná fenka vlčiaka,veľmi plachá,k ľuďom nešla,tak sme jej nosili jesť blízko miesta,kde sa skrývala. Volala som do útulku a tam mi povedali, (už druhý krát),že ak zaplatím náklady,asi 2500korún,tak ju prídu odchytiť. Nemohla som si to dovoliť a tak som ukecala kamaráta,nech si ju vezme na záhradu,ale pokiaľ mu fenka začala dôverovať,(asi týždeň), starosta ju dal odstreliť. A to sa robí u nás normálne.
:mee::mee::mee:
Po našej ulici sa tiež potulovala jedna fenka... po nejakom čase som sa rozhodla zavolať políciu, aby ju odchytili. Žiaden problém, prišli do 1/2 hodiny a bezplatne ju zobrali do útulku /no vlastne u nás je len karanténna stanica/. Milý prístup, mali nachystané aj granulky, aby sa upokojila :) a poďakovali sa, že som volala. Ale už som sa stretla aj z opačným prístupom :mee:
arizona
16.04.08,19:09
mimotemy Cestovala som vlakom, so mnou pani so stafordom. Bojové plemeno:). Milý psík za 100 km raz neštekol, do nikoho sa nepostaral, absolútne v pohode sa rozvaľoval a nudil sa ako pes. :):):). Takže je to o ľuďoch, akého majú psa, ako ho (ne)vychovajú. A tie dva príspevky vyššie - iba krútim hlavou. Obaja starostovia zlyhali.Rozum mi nad tým zastáva. Nuž, na Slovensku je to tak.
Tiež máme doma "bojové plemeno". Má 7 rokov,je to americký pitbul.
Ľudia sa často domnievajú ,že bojové plemeno doslova útočí na ľudí. Ale ten názov "bojový" je odvodený od toho ,že bol vyšľachtený na boj so psom. Verte, že oddanejšieho,inteligentnejšieho, prítulnejšieho a citlivejšieho psa ťažko nájsť.
Najviac ma vie nahnevať, keď v rôznych médiách takmer vždy pri správe o pohrýznutí (akýmkoľvek)psom dajú na obraz za moderátora pitbula s krvavou tlamou!
Pes, ktorí pozná pohladkanie, lásku,je od malička vodený medzi ľudí a má akú-takú výchovu nikdy nenapadne človeka.
Útočia takmer vždy iba psy, ktorý sú celý život uzavretí v jednom priestore(voliéra, reťaz,ohrada).Možno ani nie preto,že sú zlí, ale preto,že nevedia reagovať,majú strach apod.
Takže aj ja som toho názoru, že nie pes je zlý(agresívny,bojový a pod.) ale majiteľ, ktorý sa mu nevenuje, príp. si silným psom lieči svoje komplexy.
arizona
16.04.08,19:17
Zdravím všetkých, považujem túto komunitu za vysoko inteligentnú a rozhľadenú. Zaújma ma váš názor na to čo sa deje so zvieratami naokolo /a to čo vidíme v mediách nie je všetko/. Týrania, bitie, privezovania o kolajnice.Ak máte hlbší vzťah k tejto téme tak ma zaújma čo ste spravili, ako sa dá pomôcť. Nejaké názory, myšlienky.

Pre tých čo z nejakého dôvodu zvieratá nemajú v láske je dôležité dodať, že človek /dieťa/ kt. toto vykonal na bezbrannom zvierati omnoho ľahšie ublíži človeku. Ďakujem za názory. Zatial som len rozoslala známym stránku na petíciu rozbehnutú v Čechách.

Je to veľmi drsné, ale možno treba, aby to videlo čo najviac ľudí, aby sa konečne začalo niečo robiť. STOP týraniu zvierat nielen na uliciach , ale aj v v nezmyselných výskumoch, klietkach,bitúnkoch apod.

http://www.goveg.cz/otevrioci/index.jsp
mirpo
17.04.08,04:39
Ľudia sa často domnievajú ,že bojové plemeno doslova útočí na ľudí. Ale ten názov "bojový" je odvodený od toho ,že bol vyšľachtený na boj so psom. Verte, že oddanejšieho,inteligentnejšieho, prítulnejšieho a citlivejšieho psa ťažko nájsť.
Najviac ma vie nahnevať, keď v rôznych médiách takmer vždy pri správe o pohrýznutí (akýmkoľvek)psom dajú na obraz za moderátora pitbula s krvavou tlamou!
Pes, ktorí pozná pohladkanie, lásku,je od malička vodený medzi ľudí a má akú-takú výchovu nikdy nenapadne človeka.
Útočia takmer vždy iba psy, ktorý sú celý život uzavretí v jednom priestore(voliéra, reťaz,ohrada).Možno ani nie preto,že sú zlí, ale preto,že nevedia reagovať,majú strach apod.
Takže aj ja som toho názoru, že nie pes je zlý(agresívny,bojový a pod.) ale majiteľ, ktorý sa mu nevenuje, príp. si silným psom lieči svoje komplexy.

Môžem len súhlasiť, pretože tzv. "bojové psy" boli ozaj cvičené na boj medzi sebou. Ale boli chované tak, aby mali ľudí veľmi rady a aby v žiadnom prípade neútočili na ľudí, ale len a len na ostatných psov /aspoň vo väčšine prípadov/.
Aj to najkľudnejšie plemeno psa, keď bude od malička zle vedené, môže ublížiť, alebo zabíjať:mee: V takomto prípade treba dávať pozor hlavne na jeho majiteľa...
Stanislava123
16.06.08,12:38
V krátkom časovom horizonte bude mať OZ MačkySOS stretnutie s poslancom NR SR
za SDKÚ. Budeme na ňom hovoriť a aj hľadať riešenia v súvislosti s množiacimi
sa prípadmi týrania zvierat.

Ak sa chcete pripojiť k našej aktivite, napíšte pár riadkov, svoj názor na
tento vážny problém a na to, prečo by sa ním mali naši i Vaši zástupcovia v
parlamente zaoberať. Je dôležité, aby boli písané podľa možnosti racionálne,
ako sa hovorí "s chladnou hlavou", aj keď chápeme, že to nie je jednoduché. A
ešte dôležitejšie je, aby nešlo o názory anonymné, aby sa pisateľ nebál
podpísať. Anonymný názor nemá žiadnu váhu.

Vaše príspevky čakáme na ozmackysos@mackysos.sk (ozmackysos@mackysos.sk), následne ich na stretnutí
pánovi poslancovi odovzdáme. Čím viac ich bude, tým lepšie.
===============================================
Moj prispevok z for mackysos a psysos

Vazeni milovnici zvierat,

chcem vas touto cestou poprosit o pisanie prispevkov na adresu
ozmackysos@mackysos.sk (ozmackysos@mackysos.sk)

Stretnutie bude na buduci tyzden.
Ja som mail uz poslala. Prispevky su moc, moc potrebne a zatial je ich
zalostne malo, s mojim asi 7. *12*
Ved nam vsetkym, co mame radi zvieratka, zalezi na tom, aby uz tresty boli
adekvatne, tymto hroznym cinom. Tie podmienene tresty su vysmechom.
Nedovolme aby to pokracovalo !
Treba sa ozyvat a nedat rieseniu tychto problemov zaspat !
Nedajme sa znechutit neuspechmi !

Jedinci malo zmozu, treba podporu verejnosti.
Poslanci snad tie brutalne videa ani nevideli, treba im ich pripomenut, aby sa
zaoberali aj takymito problemami spolocnosti, boli nami zvoleni a mali by
toto riesit.

Podporte preto tuto akciu, piste prosim.
m.hladka
16.06.08,13:00
Je to od teba pekné, že sa takto angažuješ. Určite s tebou súhlasím v niektorých veciach. Ale na druhej strane je to o opaku.
Napr.: u nás chodia psičkári venčiť psov a psíkov do metského parku, lebo bohužiaľ nemajú kde. Málokto to po svojich miláčikoch odprace. To sa deje ráno a podvečer. V zime je to najzaujímavejšie, pretože tie kôpky z bielučkého snehu pekne vyniknú - skoro ako v lete huby po daždi.
Na tom isom mieste sa tam zasa poobede hrajú, behajú a váľajú deti z družín základných škôl a školiek. Zo strednej školy ten park využívajú ako bežeckú dráhu, pretože ju nemajú na škole. Tí, čo nebežia, sedia zatiaľ v tráve a ani netušia v čom sedia.
Tieto veci nik nevidí?
To neznamená, že nemám rada zvieratá, ide mi len o poriadok. Mňa osobne toto obťažuje. A toto milovníci zvierat asi nevidia, alebo nechcu vidieť.
arizona
16.06.08,14:31
Je to od teba pekné, že sa takto angažuješ. Určite s tebou súhlasím v niektorých veciach. Ale na druhej strane je to o opaku.
Napr.: u nás chodia psičkári venčiť psov a psíkov do metského parku, lebo bohužiaľ nemajú kde. Málokto to po svojich miláčikoch odprace. To sa deje ráno a podvečer. V zime je to najzaujímavejšie, pretože tie kôpky z bielučkého snehu pekne vyniknú - skoro ako v lete huby po daždi.
Na tom isom mieste sa tam zasa poobede hrajú, behajú a váľajú deti z družín základných škôl a školiek. Zo strednej školy ten park využívajú ako bežeckú dráhu, pretože ju nemajú na škole. Tí, čo nebežia, sedia zatiaľ v tráve a ani netušia v čom sedia.
Tieto veci nik nevidí?
To neznamená, že nemám rada zvieratá, ide mi len o poriadok. Mňa osobne toto obťažuje. A toto milovníci zvierat asi nevidia, alebo nechcu vidieť.
m. hladká, máš pravdu, ale dovolím si trochu oponovať.
V tomto prípade nejde o týranie zvierat. Ide o ľudí.
Často počúvame podobné príbehy,v ktorých sa ľudia hnevajú na psov. TO ale nie je chyba psov...
Možno by sa malo nájsť viac ľudí ako Stanislava a začať sa angažovať.
Prečo napríklad ľudia nespíšu petíciu a nežiadajú mestský úrad o nápravu a vyhradenie nejakého vhodného miesta na venčenie psov? Keby každé mesto,či obec mali "svoju Stanislavu" a tlačili na správnych miestach,možno by sa veľa vecí vyriešilo.
Veď každý psíčkar platí dosť vysoké poplatky za svojho psa a čo za ne dostáva? Absolútne nič! Prečo teda nevybudovať takéto miesta ( s potrebným príslušenstvom) za peniaze ktoré sa vyberajú ako daň za psov?


Stanislava,obdivujem Ťa, že si našla odvahu a čas pre záchranu zvierat. Takmer denne sme svedkami nejakých krutostí, ktorých sa dopúšťajú ľudia na zvieratách. A dnes v časoch mobilov a internetov to už začína byť móda a frajerina:mee::mee::mee:
Väčšine ľudí sa to nepáči,tisnú sa im slzy do očí,keď také niečo vidia, ale zväčša neurobíme nič. Asi čakáme, že sa nájde niekto ako Ty...je to smutné, ale je to tak.
Asi ozaj treba častejšie oslovovať ľudí,možno keď nás niekto ako Ty častejšie osloví,pochopíme,že chceme prispieť aspoň každý svojou troškou.

Na tejto stránke je pomerne veľa nielen milovníkov zvierat, ale aj iných, ktorým nie sú ľahostajné páchané krutosti na bezbranných tvoroch, ktoré musia trpieť a často zomrieť, kvôli surovosti, hlúposti ,či zbytočnej frajerine ...

Verím, že sa nás do spomínanej akcie zapojí čo najviac. Myslím, že tých pár minút si nájdeme, ak to má pomôcť dobrej veci.:)

Stanislava ,prajem Ti veľa úspechov v Tvojej práci!
medvedik21
17.06.08,15:24
Je to veľmi drsné, ale možno treba, aby to videlo čo najviac ľudí, aby sa konečne začalo niečo robiť. STOP týraniu zvierat nielen na uliciach , ale aj v v nezmyselných výskumoch, klietkach,bitúnkoch apod.

http://www.goveg.cz/otevrioci/index.jsp

Máš pravdu arizonka. Ľudia si našli otrasné spôsoby ako trápiť zvieratká.
Keď sa zabíja pre potravu, mohlo by sa to robiť aspoň rýchlejším a humánnejším spôsobom. Za totálne nezmyselné považujem trápenie zvierat pre experimenty s kozmetikou.
Tvory, ktoré sa narodili aby trpeli, ako by sme sa cítili v ich koži? :mee::mee::mee:
Dav
17.06.08,15:33
medvedik21
17.06.08,15:33
janomila
18.06.08,09:16
Aj ja patrím k milovníkom zvierat, mám ich aj doma: dvoch osmákov, párik kanaárikov, papagája a škrečka. Škrečok nebol v pláne, ale v zverexe sme boli kupovať hračky pre papagája a v akváriu tam mali škrečky. Jeden mal miesto uška krvavú dieru na hlave ako ho ostatní dohrýzli, Keď sme to s manželom počuli (to zvieratko doslova revalo od bolesti keď ho hrýzli do tej otvorenej rany) vravím predavačke aby s tým niečo urobila. Odpovedala mi, že oni robia aj horšie veci, napr. si vyhryznú oko, ale že ich ona nebude rozdeľovať, kto to potom bude čistiť. Možno by stačilo, keby tým zvieratkám dala jesť a piť (mištičky mali úplne prázdne a po vode ani stopy). A tak máme doma škrečka Emilka-bezuška. Hlavičku som mu dala do poriadku trochou framykoinu a hlavne starostlivosťou a láskou. Aby som urobila ešte lepšiu reklamu danému zverexu, v akváriu plávali skapaté rybky, a na to nám daná dievčina povedala že sú pre korytnačky. Bolo to v Novom Meste nad Váhom v OD Váh. Dúfam, že aspoň takouto negatívnou reklamou urobím niečo pre tie biedne zvery, ktoré tam predávajú. A to podotýkam, nebol prvý prípad, ktorý som si tam všimla.:confused:
Karas Milan
29.06.08,04:39
Ahojte.

Niekedy tak rozmýšľam o tom , či vy , čo do tejto rubriky píšete , že nakoľko ste tolerantní. A zistenie je zatiaľ smutné.
Prepáč Arizona , že som vybral teba , ale šiel som podľa abecedy.



1, m. hladká, máš pravdu, ale dovolím si trochu oponovať .. ..Ide o ľudí ..
2, Prečo napríklad ľudia nespíšu petíciu a nežiadajú
3, Takmer denne sme svedkami nejakých krutostí, ktorých sa dopúšťajú ľudia na zvieratách
4, Väčšine ľudí sa to nepáči,tisnú sa im slzy do očí,keď také niečo vidia
5, Na tejto stránke je pomerne veľa nielen milovníkov zvierat, ale aj iných, ktorým nie sú ľahostajné páchané krutosti na bezbranných tvoroch, ktoré musia trpieť a často zomrieť, kvôli surovosti, hlúposti ,či zbytočnej frajerine ...


Takže :
1, O koľko ľudí si sa takto zaujímala
2, Petície pre nich písala
3, Proti krutostiam bojovala
5, Koľkokrát si ty sama bez výčitiek svedomia bezbranné tvory likvidovala

Len teraz nepovedz , že NIKDY.

Len je to možno také akoby sektárske :

Re: slimáci - čo s nimi?


Ja používam také modré granulky(neviem si spomenúť názov)-pomáhajú,fúúúj
Alebo rosýpam popol zo záhr.grilu,alebo rozdrvené škrupiny.Alebo poukladam po záhrade drevá,pod nimi ich je kopa...potom zbieram a likvidujem:mad:
Ale je to nekonečný "kolotoč". Po daždi sa znovu objavia...


Ahoj
Ka Mil
Dav
29.06.08,06:16
Niekedy tak rozmýšľam o tom , či vy , čo do tejto rubriky píšete , že nakoľko ste tolerantní. A zistenie je zatiaľ smutné.
Takže :
1, O koľko ľudí si sa takto zaujímala
2, Petície pre nich písala
3, Proti krutostiam bojovala
5, Koľkokrát si ty sama bez výčitiek svedomia bezbranné tvory likvidovala

Ahoj
Ka Mil

Kým sa dostanem na rad v abecede:), sa priznám, že sa viac angažujem o zvieratá,konkrétne psy, mačky, ako o ľudí. Neznamená to, že vôbec nepomôžem, neprispejem, ale:
Človek má rozum, zodpovednosť a vôľu. Pokiaľ ide o dieťa, má rodičov, a tí by mali mať rozum a zodpovednosť aj za neho. Človek má zákonné nástroje na to, aby sa dostal zo svojej zlej situácie. Je len na ňom, či ich chce využiť, alebo trpí, lebo je pohodlný a lenivý zmeniť svoj osud. Aj bezdomovci sa dokážu vyhrabať zo svojej zúfalej situácie, ak majú dosť vôle povedať si, že chcem. Iný prípad - ak matka dovolí, aby otec týral ju a dieťa, a nie je ochotná proti tomu nič urobiť - kde ostal jej rozum, vôľa a zodpovednosť? Iste, ani bezdomovci, ani týraný rodič s deťmi nebudú mať životnú úroveň strednej pracujúcej vrstvy, ale znesiteľné podmienky na prežitie . To všetko je v zákonoch o ľuďoch . Existujú charitatívne organizácie na ich pomoc.
A teraz k psom. Kúpim šteňa, a potom zistím, že ho treba vychovať, kŕmiť, venčiť. A mne sa to po týždni, mesiaci nechce. Tak šup, vyhodím ho z auta, priviažem v hore o strom, hodím doňho skalu, podpálim ho, priviažem o koľajnice....Ten pes je zviera, ktoré sa nepýtalo na svet, (to sa ani dieťa), ale v civilizovanej spoločnosti nemá možnosť prežiť . Prežíva jedine vo svojej svorke, ktorú tvorí človek, jeho rodina, a pes. V tomto vzťahu si pračlovek a prapes spísali zmluvu, že pračlovek sa o prapsa postará, a prapes bude pračloveku pomáhať. Loviť, strážiť, a robiť spoločnosť. V tomto vzťahu má človek rozum, zodpovednosť a vôľu za svojho psa. Ale pes sa berie v zákone ako vec, nie ako živá bytosť. A preto, že pes sám nemôže zmeniť svoj osud, pomáham práve psom.
Nebudem písať petíciu, ani organizovať zbierku na pomoc deťom, ktorých rodičia prepijú podporu v prvé tri dni a deti sa motajú hladné okolo nich. Nahlásim to na sociálku, a funkčná zákonná sieť sa spustí.
Kúpim si Nota Bene, a poobede vidím predajcu, ako sa ledva drží na nohách od alkoholu...
nidoh
29.06.08,06:30
Táto téma je veľmi smutná. Bohužiaľ tým, že budeme písať o neľudských skutkoch nás ľudí,veci nepomôžeme.Všetko sa začína výchovou človiečika od malička. Čo môžeme urobiť je vštepovať deťom v našej rodine a blízkom okolí,lásku k nemým tvorom.Ostatná kritika,resp.poslanci a inštitúcie sa v tejto veci angažujú,len aby sa zviditelnili.


http://i107.photobucket.com/albums/m282/pure100/obrazky/pe/pe003.jpg
arizona
29.06.08,09:49
Trošku sa z pôvodnej témy odbočuje a začína debata o niečom inom:confused:
Nepôjdem podľa abecedy,ale..
-odsudzujem bezohľadnosť ľudí, ktorí si kúpia napr. psa a keď ich prestane baviť,uviažu ho niekam v lese o strom
-odsudzujem,keď nechcené mláďatká skončia niekde v kontajneri
-odsudzujem,keď mladí spoliaci pre zábavu zabíjajú mačky,psov a pod.a ešte si to nahrávajú ,aby sa mohli pochváliť,"čo oni dokáali"
-odsudzujem drastické testy na zvieratách a labákoch kvôli kozmetike ,či novej vôni prášku na pranie
(zásadne nekupujem drogériu o ktorej viem, že testujú na zvieratách-)
...a takto by sa dalo dlho pokračovať.

Ale to všetko je niečo iné,ako debata o premnožených škodcoch v záhradách ,či na poliach. To, keď sa niekomu premnožia pri dome napr.myši,či potkany,má ich z lásky k zvieratám nechať pobehovať po dome? Takého ľudomila veru nepoznám!

Je niečo iné likvidovať škodcov ktorí roznášajú epidémie, choroby ,alebo ktorí ti likvidujú potravu...
Je niečo iné,keď sa zvieratá zabíjajú a týrajú pre zábavu, zisk,či z agresivity.

O tomto bola pôvodná téma. Myslím, že väčšina ľudí to tak pochopila...
Karas Milan
29.06.08,16:58
5, Kým sa dostanem na rad v abecede:), sa priznám, že sa viac angažujem o zvieratá,konkrétne psy, mačky, ako o ľudí.
6, A teraz k psom. Kúpim šteňa, a potom zistím, že ho treba vychovať, kŕmiť, venčiť. A mne sa to po týždni, mesiaci nechce. Tak šup, vyhodím ho z auta, priviažem v hore o strom, hodím doňho skalu, podpálim ho, priviažem o koľajnice....
7, Ten pes je zviera
ktoré sa nepýtalo na svet, (to sa ani dieťa), ale v civilizovanej spoločnosti nemá možnosť prežiť . Prežíva jedine vo svojej svorke, ktorú tvorí človek, jeho rodina, a pes.
8, V tomto vzťahu si pračlovek a prapes spísali zmluvu, že pračlovek sa o prapsa postará, a prapes bude pračloveku pomáhať. Loviť, strážiť, a robiť spoločnosť.
9, V tomto vzťahu má človek rozum, zodpovednosť a vôľu za svojho psa.
10, Nebudem písať petíciu, ani organizovať zbierku na pomoc deťom, ktorých rodičia prepijú podporu v prvé tri dni a deti sa motajú hladné




1, Trošku sa z pôvodnej témy odbočuje a začína debata o niečom inom:confused:
2, -odsudzujem bezohľadnosť ľudí
-odsudzujem,keď nechcené mláďatká skončia niekde v kontajneri
-odsudzujem,keď mladí spoliaci pre zábavu zabíjajú mačky,psov a pod
-odsudzujem drastické testy na zvieratách a labákoch kvôli kozmetike
...a takto by sa dalo dlho pokračovať. (napríklad o jedoch na potkany ; modrých guličkách (čo sú fuj) ; plošných postrekoch
3,a, Je niečo iné likvidovať škodcov ktorí roznášajú epidémie, choroby ,alebo ktorí ti likvidujú potravu...
3,b, Je iné,keď sa zvieratá zabíjajú a týrajú pre zábavu, zisk,či z agresivity.
4, Myslím, že väčšina ľudí to tak pochopila...


Ahoj Arizona.

Teraz naposledy tebe :
1, NEODBOČILO sa. Téma sa volá :týranie zvierat naokolo
2, bezohľadnosť odsudzujem aj ja. Ale nie selektovanú.Ako zareaguješ , keď ti tvoj psík vbehne do kvetinovej záhradky a ako keď ti ju rozhrabe susedovie psisko ?????
3,a, robia to vedome , keď ty si ten cisár čo dáva palec hore / dolu
3,b, aj tu asi treba rozlišovať (likvidovanie potravy = nie je zisk ? )
4, AKO ? Že ONI majú právo rozhodnúť : tohoto áno , tohoto nie.

Ad absurdum : aj ľudia s iným názorom potom musia mať právo rozhodnúť
: tohoto áno , tohoto nie

Ahoj DAV.
5, Neviem , či sa chváliš , alebo sťažuješ. (Ja som ťa nedal do abecedy.)
6, Príroda nie je len pes !
7, Áno pes je zviera , to človek mu vytvotil tú neprirodzenú svorku !
8, A toto je už ťažká DEMAGÓGIA. To bolo skôr tak , že pravlka , ktorý sa o seba vedel postarať pračlovek zotročil a urobil z neho prapsa svojho sluhu.
9, A to si ty taký empatický ?
10, Myslíš , že tie deti sa pýtali na svet ? nie si náhodou podľa Arizony
"ľudomyl"?

Ahoj
Ka Mil
Dav
29.06.08,18:27
Ahoj DAV.
5, Neviem , či sa chváliš , alebo sťažuješ. (Ja som ťa nedal do abecedy.)Vyjadrujem svoj názor.
6, Príroda nie je len pes ! Súhlasím.
7, Áno pes je zviera , to človek mu vytvotil tú neprirodzenú svorku !Áno.
8, A toto je už ťažká DEMAGÓGIA. To bolo skôr tak , že pravlka , ktorý sa o seba vedel postarať pračlovek zotročil a urobil z neho prapsa svojho sluhu. :rolleyes:Až taká stará nie som, aby som to zažila na vlastnej koži:rolleyes:
K bodom 6,7,8 :Pohybujem sa v realite, ktorá je : som v potravinovom reťazci všežravec. Ako súčasť prírody "ulovím" ( v obchodoch) toľko, koľko potrebujem na svoje prežitie. Nie som vegetarián, ale nenosím kožuchy, nepoužívam kozmetiku a výrobky testované na zvieratách, nepoškodzujem rastliny.Separujem odpad a šetrím energie. A psa mám z útulku.A pri venčení zberám exkrementy, a nevenčím ho v blízkosti detských ihrísk.

9, A to si ty taký empatický ? Ja som ona, nie on, takže empatická. Snažím sa byť.
10, Myslíš , že tie deti sa pýtali na svet ? nie si náhodou podľa Arizony
"ľudomyl"? Skôr "ľudomil", podľa slovenského pravopisu. Žiadne mláďa sa na svet nepýta.
Človek, ktorý má rád zvieratá, neublíži ani ľuďom, a ten, čo týra zvieratá, ubližuje aj ľuďom...

Ahoj
Ka Mil

Ako vo všetkom, aj tu sa dá súhlasiť, vysvetliť si názory, alebo nesúhlasiť...Odpovede sú modré.
Simonab
30.06.08,11:08
Ahojte.

Niekedy tak rozmýšľam o tom , či vy , čo do tejto rubriky píšete , že nakoľko ste tolerantní. A zistenie je zatiaľ smutné.
Prepáč Arizona , že som vybral teba , ale šiel som podľa abecedy.



Takže :
1, O koľko ľudí si sa takto zaujímala
2, Petície pre nich písala
3, Proti krutostiam bojovala
5, Koľkokrát si ty sama bez výčitiek svedomia bezbranné tvory likvidovala

Len teraz nepovedz , že NIKDY.

Len je to možno také akoby sektárske :

Re: slimáci - čo s nimi?


Ahoj
Ka Mil
Podľa čoho súdiš, či a nakoľko sú tí ktorí ľudia tolerantní? Podľa pár príspevkov na nejakom fóre? Myslím, že tu nejde vôbec o chválenie sa, ale iba o vyjadrenie svojho názoru. Mne sa rovnako vidia Tvoje názory zvrátené, ako sa bude vidieť asi môj Tebe, ale vôbec Ti to nevyčítam, je to len o tom, že ľudia sme rôzny.
Tak isto ako Dav aj ja sa snažím pomáhať zvieratkám, či už ide o psa, mačku, vtáča, ale aj o prírodu ako takú. To však neznamená, že nie som ochotná pomáhať deťom a ľuďom, ktorí to potrebujú. Dav len chcela povedať, že v oblasti pomoci ľuďom sa angažuje oveľa viac ľudí ako v ochrane prírody. A preto sa dala týmto smerom. To predsa nie je dôvod na osočovanie. Je to jej voľba a myslím, že je to oveľa ľudskejšie ako nečinne sedieť, alebo sa starať len sám o seba, prípadne rozpútavať debaty, ktoré nikam nevedú. A neber to moc osobne, aj keď som nešla podľa abecedy.
A ešte niečo, neuraz sa, ale aj tieto Tvoje príspevky hovoria niečo o Tvojej tolerancii.
Zoltán Kovács
30.06.08,11:14
Podľa čoho súdiš, či a nakoľko sú tí ktorí ľudia tolerantní? Podľa pár príspevkov na nejakom fóre? Myslím, že tu nejde vôbec o chválenie sa, ale iba o vyjadrenie svojho názoru. Mne sa rovnako vidia Tvoje názory zvrátené, ako sa bude vidieť asi môj Tebe, ale vôbec Ti to nevyčítam, je to len o tom, že ľudia sme rôzny.
Tak isto ako Dav aj ja sa snažím pomáhať zvieratkám, či už ide o psa, mačku, vtáča, ale aj o prírodu ako takú. To však neznamená, že nie som ochotná pomáhať deťom a ľuďom, ktorí to potrebujú. Dav len chcela povedať, že v oblasti pomoci ľuďom sa angažuje oveľa viac ľudí ako v ochrane prírody. A preto sa dala týmto smerom. To predsa nie je dôvod na osočovanie. Je to jej voľba a myslím, že je to oveľa ľudskejšie ako nečinne sedieť, alebo sa starať len sám o seba, prípadne rozpútavať debaty, ktoré nikam nevedú. A neber to moc osobne, aj keď som nešla podľa abecedy.


VEĽKÝ SÚHLAS!
habibti
08.08.08,05:27
ahojte dakujem Vam velmi pekne uz len pre zvieratka, ze ste si nasli cas a myslou (minimalne) sa povenovali tejto problematike. Chem uviest veci na spravnu mieru, nie som clenom nijakej organizacie a ani nejak aktivne nezachranujem zvery-respektive myslim, ze sa daju zachranovat aj viac. Povazujem tuto k,omunitu za dost dobru bazu na tu moju myslienku. T.j. mate znamych, deti, priatelov tak som chcela nacret trochu dovnutra, mozno sa nieco podari...

dovolila by som si tu okopirovat nieco z fora ktore navstevujem obcas
ak budete mat cas kliknite na tuto stranku...
http://www.psiadusa.sk/forum.htm

tam je velmi vela ikoniek a medzi nimi aj tato
Týrané zvieratá (http://www.psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=9) -Prípady týraných zvierat.

Mozte aj nemusite si citat pribehy, mozte sa dozvediet rady pre svojich milacikov (zvieracich :)-s partnermi Vam ta stranka nepomoze:confused:), mozte tam vidiet zvieratka kt sa este ani len nedostali do utulku, potrebuju surne domov....

myslim ze ak si nieco z toho precitate, pochopite preco uz ani nic nepisem...

Samozrejme ako na kazdom fore (aj na tomto) treba tam selektovat informacie, t.j. je tam kopu rypakov a podivnych individuii kt. chcu len vytacat)

zdravim vsetkych.:)
plavčík
19.08.08,09:44
...nemala som surfovať po internete.......lebo som naďabila na stránku http://www.psiadusa.sk/ ...

Milujem zvieratá a sama som poskytla trvalý i dočasný domov rôznym zvieratám...
Len nedávno som úspešne našla domov pre vyhodené šteniatko,ktoré som mala dáky čas doma, uletenú andulku a žiaľ nepodarilo sa uzdraviť jedného psíka.... sama mám doma fenku / 9,5r/, ktorá z mojich "záchranárskych" akcií nie je nadšená a tak sa snažím aspoň pomôcť tým, že odnesiem do útulku čo-to je v mojich možnostiach.
Som z Ba a tak nie je v mojich silách pomôcť napr. v Poprade či inde a na tejto stránke som našla / ako aj inde v útulkoch/ psíkov i mačičky, ktoré urýchlene potrebujú aspoň "dočasný domov" cca 2 týždne.... aby nemuseli byť utratené.
Preto som sa rozhodla dať odkaz na túto stránku sem, lebo sú tu ľudia ktorý sú s každej časi SR a možno by mohli aspoň dáky čas prichýliť a opatriť "psiu dušu".

PS: ak sa Vám zdá, že to sem nepatrí / skutočne to nie je žiadna reklama a ja nie som v žiadnom ochranárskom spolky/ prosím napíšte mi SS/ vymažem/

ĎAKUJEM za všetky psie duše
JM1968
18.04.11,10:09
Zdravím, prosím nemáte prehľad niekto ako je to s novým návrhom zákona na ochranu zvierat? Dúfam, že psa uviazaného na celý svoj život na polmetrovej reťazi posúdia ako tresný čin...Búdu má, ale vie len nacúvať a vycúvať toľko mu reťaz dovolí, je mi ho ľúto, ale tá rodina je toho typu, že nikto (vrátane mňa)nemá už odvahu im aspoň vynadať. Ten kto to naposledy skúsil prišiel o vlastných psov...Rozmýšľala som, že to nafotím a pošlem do správ, len čo s toho, tohoto im vezmú a o mesiac tam uviažu ďalšie šteňa, tak ako každý rok...
arizona
18.04.11,11:06
Zdravím, prosím nemáte prehľad niekto ako je to s novým návrhom zákona na ochranu zvierat? Dúfam, že psa uviazaného na celý svoj život na polmetrovej reťazi posúdia ako tresný čin...Búdu má, ale vie len nacúvať a vycúvať toľko mu reťaz dovolí, je mi ho ľúto, ale tá rodina je toho typu, že nikto (vrátane mňa)nemá už odvahu im aspoň vynadať. Ten kto to naposledy skúsil prišiel o vlastných psov...Rozmýšľala som, že to nafotím a pošlem do správ, len čo s toho, tohoto im vezmú a o mesiac tam uviažu ďalšie šteňa, tak ako každý rok...
pozri sem,pise sa tam,kde sa moze obcan obratit ( treba si prisposobit okres)
http://www.utulok.sk/index.php?clanok=4&id=115
http://www.trnovecnadvahom.sk/portal/oznamy/problematika_psov.pdf
JM1968
18.04.11,12:07
pozri sem,pise sa tam,kde sa moze obcan obratit ( treba si prisposobit okres)
http://www.utulok.sk/index.php?clanok=4&id=115
http://www.trnovecnadvahom.sk/portal/oznamy/problematika_psov.pdf
ďakujem, možno skúsim ten útulok, ale skrátka o chvíľu budú mať na mieste kde nevidieť z ulice ďalšieho psa...som už totálne znechutená takýmito ľudmi...žiaľ ani milión zákonov a pokút im nepridá láskavosti a ľudskosti
arizona
18.04.11,16:22
V jednom z tych linkov sa spominala pokuta. Mozno by pomohlo,keby mu napr. policia ,alebo ta reg.hygiena nou pohrozila...
Skus sa aj informovat,na strankach "neme tvare",alebo nejaky utulok v okoli, co sa s tym da urobit.
Drzim Ti palce, daj nam vediet :)


Nechapem, naco maju takyto ludia psa. Ved na to zastekanie im kludne posluzi aj zvoncek-ten ich vyjde lacnejsie.:mad::rolleyes:
JM1968
02.05.11,06:34
Zdravím, takže útulok s tým nemôže nič, zviera sa netúla...dali tip na veterinárnu a potravinovú správu, či ako sa to volá, poslala som im mail, že to preveria...asi tak...
Llívia
08.10.11,13:51