bubiatko
13.11.07,12:40
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ak som zamestnanana pocas rodicovskej dovolenky a potrebujem zostat doma zo dna na nej je to mozne, stači ked to oznamim zamestnavatelovi pisomne.
Tweety
13.11.07,11:44
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ak som zamestnanana pocas rodicovskej dovolenky a potrebujem zostat doma zo dna na nej je to mozne, stači ked to oznamim zamestnavatelovi pisomne.
Oznámiť nástup na RD je potrebné, pretože zamestnávateľovi z toho vznikajú povinnosti, napr. prerušenie SP cez RLFO, oznámenie nástupu na RD do ZP.
jankasm
13.11.07,12:15
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ak som zamestnanana pocas rodicovskej dovolenky a potrebujem zostat doma zo dna na nej je to mozne, stači ked to oznamim zamestnavatelovi pisomne.

Ak dobre chápem, pracuješ počas RD. Teraz máš doma nejaké problémy, a potrebuješ sa znovu vrátiť na RD.
No je to možné, a nie je tam ani žiadna lehota, len zamestnávateľ asi nebude moc nadšený, ak mu to urobíš ako píšeš zo dňa na deň, takže kvôli dobrým vzťahom a aby si stihol nájsť náhradu by bolo férové oznámiť mu to trošku skôr. :cool:
Ak však chceš úplne ukončiť pracovný pomer, tak potom myslím, že je to možné len v rámci zákonníka práce, teda výpoveďou s 2 alebo 3 mesačnou výpovednou lehotou alebo dohodou. :rolleyes: