mmano
13.11.07,17:10
Sewas všetci. Chcel by som som rozbehnúť niečo také ako expresné doručovanie vrámci mesta. Aká živnosť to je? Dá sa to robiť na nejakú voľnú živnosť? Lebo ináč nemám šancu...Som vyučený gymnazista:) Diky ľudia za rady, aj za všetky reakcie. Hocikto keď máte hocičo k tejto téme ohľadne kuriéra, buďte slobodní a pridajte reakciu. Čuz!
padro
13.11.07,16:35
mimotemy vyučený gymnazista:D:D
zalobaba
13.11.07,18:27
Skús:
- služby verejných nosičov a poslov

...... a je to voľná živnosť.
majkaaa
13.11.07,18:49
prosim ta a ako chces aby to fungovalo? nemyslim to ako vycitku, len sa sama chcem informovat.
mmano
13.11.07,21:28
no ja by som sa tiez rad u niekoho poinformoval ale tak to je taka cinnost ze vacsinou to robia velke firmy. a oni nejak o tom nechcu kecat..heh..ale malo by to byt jednoduche /ja viem, nie je/.hm..tak v prbom rade chcem spravit prisekum trhu, normalne poroznasam dotazniky po firmach, lebo faktisch neviem ci je nejaky dopyt. navyse som nikdy nikde nerobil.takze o NICOM nemam sajnu.cize ked bude zaujem tak si vybavim zivnost a hrrr...letaciky, reklamy, nalepky, bla bla proste sa nejak zvidizelnim a hadam mi niekto zavola ze potrebuje odniest.moja finta spociva v tom, ze budem maxxxximalne flexibilny kedze som sam sebe panom, maximalne rychly kedze budem pokryvat len dane mesto a jeho blizke okolie a maxxxximalne lacny kedze budem jazdit smartom cdi /spotreba tak 3,5l/100km, nafta/.tak nabytok stahovat nebudem, ale take prkotiny jak pocitace a kadejake dokumenty sa tam vojdu..takze tak..este dufam ze vyfasujem nejaku dotaciu z uradu prace a som v klidku. jedine ze nie...hehe..ale ved zivot nekonci, zivnostnik ruci svojim majetkom a ja nemam nic...jupiiii
mmano
13.11.07,21:32
Skús:
- služby verejných nosičov a poslov

...... a je to voľná živnosť.

dikyyy babazalo
Filip Glasa
14.11.07,09:13
môžeš sa dohodnúť s na pravidelných záseilkach s firmami čo robia zásielkový predaj a internetové obchody. Nedávno mi z jedného katalógu kancl. potrieb doviezli stoličku. Jazdili pre nich DHL, ale kvôli cenám urobili zmluvu z nejakou firmičkou z hornej dolnej.
mmano
22.11.07,20:50
diky za podnet. skusim to aj nejak tak ale problem je ze ked to je internetovy shop tak praveze nie je viazany na jedno mesto a okolie. a ja som, lebo trepat sa krizom cez republiku pre 200 sk nemozem.no musim dalej spekulovat, ale zacina to mat realne kontury.. rišpekt
Skalicass
12.12.07,13:00
Zlý nápad to nie je, ale skús pohladať aj iné možnosti na nete. Ja ešte stále na to gymnázium chodím, ale na výšku nepôjdem :D. Zatiaľ všemožne zháňam kapitál a venujem sa samoštúdiu.
gofo
16.12.07,22:57
no ja by som sa tiez rad u niekoho poinformoval ale tak to je taka cinnost ze vacsinou to robia velke firmy. a oni nejak o tom nechcu kecat..heh..ale malo by to byt jednoduche /ja viem, nie je/.hm..tak v prbom rade chcem spravit prisekum trhu, normalne poroznasam dotazniky po firmach, lebo faktisch neviem ci je nejaky dopyt. navyse som nikdy nikde nerobil.takze o NICOM nemam sajnu.cize ked bude zaujem tak si vybavim zivnost a hrrr...letaciky, reklamy, nalepky, bla bla proste sa nejak zvidizelnim a hadam mi niekto zavola ze potrebuje odniest.moja finta spociva v tom, ze budem maxxxximalne flexibilny kedze som sam sebe panom, maximalne rychly kedze budem pokryvat len dane mesto a jeho blizke okolie a maxxxximalne lacny kedze budem jazdit smartom cdi /spotreba tak 3,5l/100km, nafta/.tak nabytok stahovat nebudem, ale take prkotiny jak pocitace a kadejake dokumenty sa tam vojdu..takze tak..este dufam ze vyfasujem nejaku dotaciu z uradu prace a som v klidku. jedine ze nie...hehe..ale ved zivot nekonci, zivnostnik ruci svojim majetkom a ja nemam nic...jupiiii



Ahoj, počuj to myslíš vážne že sa dá získať nejaká dotácia od uradu prace.. ?
mmano
17.12.07,10:07
no jasne ze sa da ziskat.musis byt evidovany na urade minimalne 4 mesiace, spravit podnikatelsky zamer absolvovat nejake skusky /zvladne to kazdy normalny clovek co to mysli vazne/ a podat ziadost o dotaciu. tu na porade je asi tak milion prispevkov o tom tak si daj do vyhladavca slovko dotacia a mas to. good luck
Morgaňo
19.12.07,11:13
Dobrý deň chcel by som pomôcť ohľadom informácií o jednotlivých dopravných firmách v Poprade ich predmet podnikania počet dopravných prostriedkov právna subjektyvita predmet podnikania súkšal som aj goolgle ale neúspešne môžu to byť hoci ktoré a. s.; s. r. o.; živnosti a ešte v čom sa tak darí podnikať v doprave v oblasti KK a PP (v doprave) čo teraz letí v doprave ďakujem vám
Braňo
19.12.07,11:43
no ja by som sa tiez rad u niekoho poinformoval ale tak to je taka cinnost ze vacsinou to robia velke firmy. a oni nejak o tom nechcu kecat..heh..ale malo by to byt jednoduche /ja viem, nie je/.hm..tak v prbom rade chcem spravit prisekum trhu, normalne poroznasam dotazniky po firmach, lebo faktisch neviem ci je nejaky dopyt. navyse som nikdy nikde nerobil.takze o NICOM nemam sajnu.cize ked bude zaujem tak si vybavim zivnost a hrrr...letaciky, reklamy, nalepky, bla bla proste sa nejak zvidizelnim a hadam mi niekto zavola ze potrebuje odniest.moja finta spociva v tom, ze budem maxxxximalne flexibilny kedze som sam sebe panom, maximalne rychly kedze budem pokryvat len dane mesto a jeho blizke okolie a maxxxximalne lacny kedze budem jazdit smartom cdi /spotreba tak 3,5l/100km, nafta/.tak nabytok stahovat nebudem, ale take prkotiny jak pocitace a kadejake dokumenty sa tam vojdu..takze tak..este dufam ze vyfasujem nejaku dotaciu z uradu prace a som v klidku. jedine ze nie...hehe..ale ved zivot nekonci, zivnostnik ruci svojim majetkom a ja nemam nic...jupiiii

nezabúdaj, že tu už sú spoločnosti, ktoré v danej oblasti takéto služby poskytujú (to, že budeš jazdiť na smarte cdi neznamená, že budeš mať minimálne náklady na 1 zásielku). nezabúdaj, že musíš zarobiť na odvody, dane, účotvníctvo:rolleyes:, zákonnné a havarijné poistenie auta, reklamu a bankové poplatky, servis auta a až potom môžeš uvažovať o nejakej svojej odmene.
V skús si spraviť analýzu, koľko zásielok musíš prepraviť, aby si pokryl všetky tieto náklady+zarátaj nejakú Tvoju odmenu. Použi cenník napríklad DHL, FedEx a podobne.
mmano
19.12.07,14:43
vdaka za rady, ale toto uz mam davno spravene
Jakubec
04.05.09,01:13
V ktorom meste planujes zacat s dorucovanim zasielok?
Dáša_
04.05.09,07:11
možno sa mýlim, ale netreba v tejto oblasti dávať trochu pozor aj na monopol slovenskej pošty na určitý typ zásielok? Aby si sa nedostal do problémov z tejto strany.
Lianka
04.05.09,11:29
V ktorom meste planujes zacat s dorucovanim zasielok?

Jakubec, diskusia a posledne prispevky su z roku 2007.