Brouk
13.11.07,20:08
Od 1.1.2007 mám prenajeté/operatívny prenájom/ vozidlá z CR aj z Rakúska.
Mám odvádzať na uzemí SR z nájmu zrážkovú dan alebo je to oslobodený príjem v ramci EU?
Brouk
13.11.07,19:58
nemyslím na oblast DPH ,ale na dan z príjmu par. 43, 44 pre nerezidentov
Vladimír Ozimý
06.12.07,08:31
ahojte vraciam sa k tejto téme par. 43 ods. ods. 3 písm. k) hovorí o zrážkovej dani k príjmu podľa par. 16 os 1 písm e) štvrtého bodu - prenájom hnuteľnej a nehnuteľnej veci je tam však výnimka a to z nájmu alebo príjmu plynúceho z iného využitia nehnuteľnstí umiestnených na území SR a príjmu, pri ktorom sa zabezpečuje daň podľa par. 44

no a chcem vedieť či ten nájom sa vzťahuje len na nehnuteľnosť alebo celkovo aj k hnuteľnému majetku lebo riešim zrovna prenajom mot. vozidla z CŘ v SR...
Vladimír Ozimý
06.12.07,10:13
hallo neriešili ste to nikto?
KEJKA
06.12.07,10:16
myslela som, že si odpovedal na otázku pôvodného zadávateľa:)
výnimka sa vzťahuje na nehnuetľnosť, nie na hnuteľný majetok. Takže zrážková daň pri nájme za auto z ČR ..... ÁNO
a nájomné by mali fakturovať š CZ_DPH
azla
06.12.07,10:48
lebo riešim zrovna prenajom mot. vozidla z CŘ v SR...

Podobne riešim nájom osob.mot. vozidla , ale zo Švajčiarska a neviem ako s Dph a zražkovou daňou. / skoro v tom istom čase som to zadavala v teme Dph/.
Skúsite poradiť??? http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Vladimír Ozimý
06.12.07,10:54
myslela som, že si odpovedal na otázku pôvodného zadávateľa:)
výnimka sa vzťahuje na nehnuetľnosť, nie na hnuteľný majetok. Takže zrážková daň pri nájme za auto z ČR ..... ÁNO
a nájomné by mali fakturovať š CZ_DPH

Kejka súhlasím stebou lebo ma klient presviedča že aj na hnuteľný majetok...prečo by malo ísť takýto prenájom z českou DPH?
Vladimír Ozimý
06.12.07,10:57
Podobne riešim nájom osob.mot. vozidla , ale zo Švajčiarska a neviem ako s Dph a zražkovou daňou. / skoro v tom istom čase som to zadavala v teme Dph/.
Skúsite poradiť??? http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif

no z pohľadu zrážkovej dane je to riešené v čl. 12 v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia ...zdanite to 10%

DPH?
KEJKA
06.12.07,11:03
Kejka súhlasím stebou lebo ma klient presviedča že aj na hnuteľný majetok...prečo by malo ísť takýto prenájom z českou DPH?
preto, lebo máme §15, ods.7 a 8 :)
(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
často sa na to zabúda.........................
Vladimír Ozimý
06.12.07,11:06
ano toto viem ale potom teda ide podľa par. 15 osd 1? teda u nás v ČR iný paragraf ale chápem to takto hej...tým pádom mi vychádza že ak je to prenajaté zo švajčiarska z pohľadu DPH to nie j predmetom dane na území SR má tam ísť švajčiarska DPH