denial
14.11.07,00:54
Dobry den,

chcel by som sa opytat, ako je to v pripade nariadenej pracovnej
pohotovosti mimo pracoviska - teraz sa zamestnávateľ chysta spravit
nejake zmeny, pretoze "zistili", ze prekracovali tyzdenny limit 8
hodin (lebo sme mali 24hodinove pohotovosti) a vravia, ze im staci aj
5 minutova pohotovost pred zaciatkom zmeny, aby vedeli pripadne
dotycneho zavolat na pracovisko na zmenu, ak im niekto vypadne.

Moja otazka by bola, ako sa posudzuje cas od momentu, ked niekoho
zavolaju (kto je doma) a cestuje na pracovisko, pokym tam pride?
Taktiez vyzaduju dostavenie sa do 1 hodiny od zavolania, pricom sam
dochadzam (nie som z BA) a normalne cesta z domu mi trva 2-3 hodiny.

Dakujem za odpoved.
Jozef Mihál
14.11.07,06:24
Pohotovosť mimo pracoviska sa de facto k 1.9.2007 nezmenila - môže byť v neobmedzenom počte hodín, ak s tým zamestnanec súhlasí.
Klára2
02.07.08,09:02
Pripájam otázku k už začatej téme:
má niekto skúsenosti so zamestnávaním dohodárov priamo na pracovnú pohotovosť a následný prac. zásah? Konkrétne ide o tech. podporu novo spusteného softvéru. Ako im vykazovať prac. čas, ak dohoda o prac. činnosti povoľuje odpracovať len 10 hod. týždenne? Pohotovosť mimo pracoviska sa vykazuje ako prac. čas? Ako to celé vyriešiť, keď vopred nikto nevie, koľko zásahov a v trvaní akého času bude zásah trvať? ďakujem
suzliky
24.10.08,13:01
Ak má zamestnanec prac. pohotovosť mimo pracoviska a je privolaný na výkon práce, má nárok na preplatenie cesty vlastným autom?
Miri82
18.11.08,12:04
Zákon hovorí, že do vymeriavacieho základu zamestnanca sa neráta náhrada za pracovnú pohotovosť, náhrada za služobnú pohotovosť, náhrada za pohotovosť, príplatok za pohotovosť. Vie mi prosím niekto vysvetliť aký je medzi tým rozdiel? A je potrebné osobitne rozlišovať prácu nadčas, keď napr. zamestnanec ostane dlhšie v práci a aktívnu pracovnú pohotovosť / keď zamestnanec má nariadenú neaktívnu pracovnú pohotovosť mimo pracoviska a tá sa zmení na aktívnu pracovnú pohotovosť=prácu nadčas/?