BUK
14.11.07,07:33
Dobrý deň, prosím Vás vysvetlite mi ako mám postupovať a prečo pri nasledovnom prípade: nemecký dodávateľ A vystaví faktúru za tovar slovenskému odberateľovi B, ten ho následne fakturuje rakúskemu odberateľovi C a ten nemeckému odberateľovi D. To znamená, že miesto zdaniteľného plnenia je Nemecko. Ako majú byť vystavené faktúry, s odvolávkou na aké §§, kto sa má zaregistrovať za platcu DPH v Nemecku?
Vopred Vám ďakujem za pomoc.
emgeton
14.11.07,07:25
Nepíšete nič o pohybe tovaru, iba o fakturáciách. Ako sa pohybuje tovar? Opustí územie Nemecka alebo nie?
BUK
14.11.07,07:52
Tovar neopustí Nemecko
emgeton
14.11.07,09:16
Dobrý deň, prosím Vás vysvetlite mi ako mám postupovať a prečo pri nasledovnom prípade: nemecký dodávateľ A vystaví faktúru za tovar slovenskému odberateľovi B, ten ho následne fakturuje rakúskemu odberateľovi C a ten nemeckému odberateľovi D. To znamená, že miesto zdaniteľného plnenia je Nemecko. Ako majú byť vystavené faktúry, s odvolávkou na aké §§, kto sa má zaregistrovať za platcu DPH v Nemecku?
Vopred Vám ďakujem za pomoc.


Tovar neopustí Nemecko

Vzniká Vám registračná povinnosť v Nemecku , takisto aj rakúskej firme, pretože uskutočníte zdaniteľné plnenia podliehajúce nemeckému zákonu.

Presné podmienky vzniku registračnej povinnosti si však musíte naštudovať z nemeckého zákona.