AdrianaA
14.11.07,08:52
Vydavateľ inzertných novín my poslal faktúru za inzerciu. Faktúra znela na inú službu ako sme si objednali a aj na inú sumu. Tak sme faktúru vrátili. Vydavateľ inzertných novín nám potom poslal opätovne pôvodnú ( nesprávnu ) faktúru, k nej dobropis a potom správnu faktúru.
Ja som však tú nesprávnu faktúru nezaúčtovala a ani dobropis k nej som nezaúčtovala. Zaúčtovala som len správnu faktúru.
Mohla som takto postupovať ?
mysimis
14.11.07,07:54
Podľa môjho názoru si mala zaúčtovať aj pôvodnú fa aj dobropis.
Stefan2005
14.11.07,08:28
Faktúra znela na inú službu ako sme si objednali a aj na inú sumu.

A akým dňom by sa to malo zaúčtovať?

Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky .... a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

Služba síce bola uskutočnená, ale nie je k dispozícii podklad dokumentujúci túto skutočnosť (ak neberiem do úvahy, že by účtovala na základe objednávky ako o nevyfakturovanej dodávke).

Veď na faktúre bola uvedená iná služba, ktorú vôbec neodobrali (t.j. nebola im dodaná).

Osobne by som tiež o nej neúčtoval.
Rozalka
14.11.07,09:18
A akým dňom by sa to malo zaúčtovať?

Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky .... a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

Služba síce bola uskutočnená, ale nie je k dispozícii podklad dokumentujúci túto skutočnosť (ak neberiem do úvahy, že by účtovala na základe objednávky ako o nevyfakturovanej dodávke).

Veď na faktúre bola uvedená iná služba, ktorú vôbec neodobrali (t.j. nebola im dodaná).

Osobne by som tiež o nej neúčtoval.
Nesprávnu faktúru by som ani ja neúčtovala, ale by som ich nechala pripojené k správnej (kvôli prípadnému hľadaniu v budúcnosti)