pep
02.03.05,09:47
Prosím Vás, má nevyplatená mzda a nevyplatené odstupné nejaký vplyv na ročné zúčtovanie dane? V priebehu roku 2004 som ukončil prac. pomer a za dva mesiace mi nebola vyplatená mzda + 3. mesačné odstupné (časť mi neskôr preplatila Soc. poisťovňa z garančného fondu). Môžem si uplatniť zrazenú daň zo mzdy a odstupného aj keď mi nebola celá vyplatená?
Janca
02.03.05,08:49
Pep, myslim, ze tu miesas viac pojmov. V prvom rade ide Ti niekto robit rocne zuctovanie, alebo si ides podat DP typu A.
Ako mas vystavene potvrdenia o zrazenych preddavkoch od svojho zamestnavatela ?
pep
02.03.05,08:55
Janca, máš pravdu, že som to trocha domotal. Chcem si podať DP a na potvrdení od zamestnávateľa je zahrnutá celá zrazená daň.
Janca
02.03.05,09:00
Teoreticky Ta nepusti potvrdenie z prace, ale podla mna mzda, ktora nebola do 31.1. dalsieho roka vyplatena a teda asi aj preddavky neboli odvedene, nepatri do DP za rok 2004. Chcelo by to poradit sa este na DU, kazdy DU ma svojho pracovnika pre styk s verejnostou, alebo sa este urcite niekto pripoji do debaty.
Na druhej strane za vypisane tlacivo zodpoveda ten zamestnavatel. Len pre zaujimavost, s akym datumom Ti dali to potvrdenie o zrazenych preddavkoch ?
pep
02.03.05,09:44
Nemám to potvrdenie pri sebe, takže dátum neviem. Zajtra sa ozvem.
Luna
02.03.05,09:55
Ročné zúčtovanie alebo daň.priznanie podávaš iba z tých príjmov,ktoré Ti boli skutočne vyplatené za rok 2004 do 31.1.2005.Ak Ti nebola mzda vyplatená za 2 mesiace.Tieto 2 mesiace Ti nesmú vstupovať do ročného zúčtovania alebo do daň.priznania.Neviem ako SP vypláca mzdy,ale ak si mal z týchto príjmov zrazenú preddavkovú daň.potom Ti vstupujú do daň.priznania.Bolo by dobre sa pozrieť ako máš urobené to potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Ja mám tiež prípad ,že zamestanec nemá vyplatené mzdy za 2 mesiace.Pri ročnom zúčtovaní som mu tieto príjmy odrátala.Prirátam mu to tento rok keď mu bude mzda vyplatená.
bv_alexandra
11.03.10,11:13
Mám otázku ak zamestnávatel nevyplatil mzdu zamestnancovi ani do 31.01. dalšieho roka, vystaví potvrdenie o zdaniteľných prijmoch aj s tou nevyplatenou mzdou alebo bez? vdaka