Gabi03
14.11.07,09:10
Po dlhšom čase sa mi dostali do rúk potvrdené dodacie listy od našich odberateľov. Tým pádom až teraz som si mohla overiť, že určitá dodávka z 11.10. nebola vyfakturovaná.
S akým dátumom mám fakturovať túto dodávku, aby to bolo v poriadku?
Vopred vďaka za odpovede.
veronikasad
14.11.07,08:17
Po dlhšom čase sa mi dostali do rúk potvrdené dodacie listy od našich odberateľov. Tým pádom až teraz som si mohla overiť, že určitá dodávka z 11.10. nebola vyfakturovaná.
S akým dátumom mám fakturovať túto dodávku, aby to bolo v poriadku?
Vopred vďaka za odpovede.
Podľa § 71 odst. 1 zákona o DPH dodávateľ vystavuje faktúru do 15 dní od dodávky tovaru.
Ak ti to program umožní, vystavila by som ju spätne do tohto dátumu. Aby nebol porušený číselný rad faktúr, s nejakým lomítkom. Ak si mesačný platiteľ DPH, DP ešte asi nebolo odovzdané, takže nebude problém s opravou.

-------
Veronika
Gabi03
14.11.07,08:23
Napadla ma táto možnosť, ale robím mesačné štatistiky, ktoré už mám dávno uzavreté a ich oprava je dosť pracná.
Iná možnosť nie je? :( Resp. nemôžem to dať do 11-teho mesiaca?
mysimis
14.11.07,08:25
Ak by si to fakturovala do 11-teho mesiaca, porušila by si podmienku fakturácie do 15 dní.
Skús sa dohodnúť s odberateľom či by ste si nemohli prepísať na DL dátum dodania - samozrejme ak by mu to nerobilo problémy.
veronikasad
14.11.07,08:27
Ak si mesačný plátca DPH a budeš mať pri fa priložený dodací list, keď to dáš do 11/07, pri daňovej kontrole to vyhodia.

------
Veronika
Gabi03
14.11.07,08:27
To bude jednoduchšie prepísať tie štatistiky. :o

Ďakujem za reakcie.
Gabi03
14.11.07,08:28
Ak si mesačný plátca DPH a budeš mať pri fa priložený dodací list, keď to dáš do 11/07, pri daňovej kontrole to vyhodia.

------
Veronika


Sme štvrťročný platcovia. A DL mám zvlášť od FA. :)