Lukana
14.11.07,09:13
Prosím, viete mi niekto poradiť? Zamestnanec, ktorému sa skončil pracovný pomer mi po skončení oznámil, že je invalidným dôchodcom. Čo mám s tým teraz urobiť. Musím urobiť opravné výkazy do poisťovní k vôli odvodom, alebo počkám na kontrolu. A ako ich opravím? Nie je povinný zamestnanec mi to oznámiť pri nástupe do zamestnania? Ako sa mám brániť?
Ďakujem
Jara
14.11.07,08:29
Je povinný každú zmenu nahlásiť zamestnavateľovi. Mal ti podpísať Vyhlásenie k dani a tam je jasne formulované či je inv. dôchodca alebo nie...
Lukana
14.11.07,11:47
Daňové vyhlásenie podpísané mám, ale invaliditu tam nevyznačil, ani žiadnu zmenu. Ak bude žiadať vrátiť peniaze za odvody, musím mu vyhovieť?
Ďakujem.
jankasm
14.11.07,12:20
Daňové vyhlásenie podpísané mám, ale invaliditu tam nevyznačil, ani žiadnu zmenu. Ak bude žiadať vrátiť peniaze za odvody, musím mu vyhovieť?
Ďakujem.

Keďže vo vyhlásení nič také, že by bol invalidný dôchodca nemáš napísané, tak máš všetko v poriadku. Teraz už u Vás skončil a podľa mňa nemá právo žiadať vrátenie odvodov.
Nič by som mu nevyplácala ani nič neopravovala.
To je môj názor. ;) Len neviem či to nie je v rozpore so zákonom.
Kája.
14.11.07,13:31
Podľa mňa vo vyhlásení zamestnanec nemusí uvádzať, že je invalidným dôchodcom. Vyhlásenie sa podpisuje kvôli uplatneniu nezdanitelnej čiastky a invalid predsa má nárok na nezdaniteľnú čiastku. Zamestnanec je povinný oznámiť všetky zmeny zamestnávateľovi, keď sa stal invalidol mal predložiť zamestnávateľovi rozhodnutie Sociálnej poisťovne o priznaní invalidity.
liba2
14.11.07,13:35
Keďže vo vyhlásení nič také, že by bol invalidný dôchodca nemáš napísané, tak máš všetko v poriadku. Teraz už u Vás skončil a podľa mňa nemá právo žiadať vrátenie odvodov.
Nič by som mu nevyplácala ani nič neopravovala.
To je môj názor. ;) Len neviem či to nie je v rozpore so zákonom.
Zachovala by som sa rovnako; chyba nie je u mzdárky.
Lukana
15.11.07,06:06
Ďakujem Vám všetkým za rady. Trošku som sa ukľudnila, ale viete akí sú ľudia, podľa toho ako sa vyjadroval, hádže vinu na mňa.Ešte raz vďaka.