nikitaf
14.11.07,09:17
Ahojte poradaci, som strastne rada ze existuje toto forum lebo je fakt super. Ucto ma velmi bavi a chcem sa mu venovat, ale rada by som nasla niekoho kto by mi robil "ochranne kridla" na ktore sa da spolahnut a niekoho kto chce odovzdavat svoje vedomosti zacinajucemu. Najdem niekoho takeho? :rolleyes:
veronikasad
14.11.07,08:20
Odkiaľ si a čo si pod tými ochrannými krídlami predstavuješ? Na PORADE dostaneš radu, keď ju budeš potrebovať.

--------
Veronika
mysimis
14.11.07,08:23
Ahojte poradaci, som strastne rada ze existuje toto forum lebo je fakt super. Ucto ma velmi bavi a chcem sa mu venovat, ale rada by som nasla niekoho kto by mi robil "ochranne kridla" na ktore sa da spolahnut a niekoho kto chce odovzdavat svoje vedomosti zacinajucemu. Najdem niekoho takeho? :rolleyes:

Podľa mňa si na veľmi dobrom mieste, lebo tu je kopec ľudí, ktorí Ti poradia práve keď to budeš potrebovať.
nikitaf
14.11.07,08:28
som z BA a viem ze tu je vyborne forum aj som tu velmi vela nasla, len niekedy sa ludia pytaju nieco podobne ale nie presne pripad ktory potrbujem a potom pisu ze take temy uz existuju... alebo lepsie vysvetlit nakolko zacinam a nie vsetkemu uplne 100% rozumiem a som myslela ze ked sa budem moct spolahnut na jednu fajn osobku, bude to lepsie.
blcha
14.11.07,08:46
...jáj, tak to by sme potrebovali všetci !!
Stefan2005
14.11.07,09:04
Ako napísala mysimis: ... si na veľmi dobrom mieste, lebo tu je kopec ľudí, ktorí Ti poradia práve keď to budeš potrebovať.

Ale treba si zároveň aj uvedomiť, že Porada je o aktívnej účasti obidvoch strán, teda nie len o aktivite odpovedajúcich, ale ( najmä ) pýtajúcich sa.
To znamená, že odpovedajúci predpokladá že pýtajúci využil možnosti, ktoré mu poskytuje vyhľadávanie, ale očakáva aj jasné a pokiaľ možno vyčerpávajúce zadanie otázky (aj malá drobnosť môže mať vplyv výsledok odpovede).
Skúseným užívateľom Porady (i účtovníkom) sa človek stáva hlavne svojim pričinením - neustálym študovaním, sledovaním problematiky, ....

To, že odpovedajúci zadá link na existujúci príspevok, už je pomoc sama o sebe. Skús sa vžiť do úlohy odpovedajúceho, keby si mala na rovnakú otázku (prípadne líšiacu sa malým detailom) odpovedať už 15 krát.... Odpovedajúci sú tu na úkor svojho voľného času - musia sa aj oni hlavne niečím uživiť, majú svoje rodiny aj záujmy.

Takže nájsť konkrétneho Poraďáka, ktorý bude neustálym ochranným anjelom - asistentom, asi bude ťažké, ale spoločnými silami komunita Porady zatiaľ asi vždy poradila.

Takže vitaj na Porade.
Chobot
14.11.07,09:25
som z BA a viem ze tu je vyborne forum aj som tu velmi vela nasla, len niekedy sa ludia pytaju nieco podobne ale nie presne pripad ktory potrbujem a potom pisu ze take temy uz existuju... alebo lepsie vysvetlit nakolko zacinam a nie vsetkemu uplne 100% rozumiem a som myslela ze ked sa budem moct spolahnut na jednu fajn osobku, bude to lepsie.

Napíšem ti môj pohľad na pýtajúcich sa.

Sú tu niektorí nováčikovia, ktorí zadajú otázku typu "Som začiatočník vo vyúčtovávaní cestovných náhrad. Poraďte mi niekto, ako sa to robí." Ťažko môže očakávať, že mu to niekto v jednom alebo dvoch príspevkoch dopodrobna vysvetlí. Najradšej by som taký príspevok vymazal, ale som tolerantný, preto poradím, aby si pýtajúci sa najprv niečo o tom naštudoval a potom sa pýtal na konkrétne veci.

Naštudovať si to môže buď na porade (ku každej téme je toho veľmi veľa popísaného) alebo priamo zo zákona.

Pokiaľ sa niekto potom obráti na fórum s konkrétnou otázkou, buď dostane odpoveď alebo tí, ktorí už niekedy na podobnú otázku na porade odpovedali alebo vedia, že bola taká otázka zodpovedaná, dajú link na tú tému. Zároveň sa môže rozvinúť debata, pokiaľ sú na určitú oblasť viaceré názory.

Takže nie som si istý, či nájdeš nejakú osobu, ktorá ťa bude zaškoľovať (skôr si myslím, že na to by bolo vhodnejšie nejaké osobitné školenie), ale pokiaľ počas štúdia natrafíš na niečo, čomu nerozumieš alebo o čom zákon nepojednáva, tak na to sa môžeš kľudne spýtať.

Nečakaj preto od porady nejaké ucelené pravidelné školenie na danú tématiku, lebo budeš sklamaná (hádam okrem videoškolenia :
http://www.porada.sk/t61760-predaj-videoskolenia-spusteny.html , ktoré je však za poplatok).