aňuša
14.11.07,09:22
Jedná sa o notebook.Numlock aj po vypnutí je stale aktivny to zn. písmena: u,i,o,p,jkl,m píše ako čísla. pomožte! zúfam
vanna
14.11.07,09:07
Nemám skúsenosti s PC, ale u mna to funguje takto: skús podržať v ľavom dolnom rohu tlačítko (Fn) a vpravo hore stlačiť NumLk.Malo by sa ti to odblokovať.
aňuša
14.11.07,09:19
nereag4e
Elena Navrátilová
14.11.07,09:22
Skús zreštartovať.
Rozalka
14.11.07,09:29
Skús zreštartovať.
Nepomôže. Pozri pod obrazovku, či ti tam svieti "1", to znamená, že máš zapojený NumLck, postupuj podľa príspevku 2
camelfly
14.11.07,10:26
Jedná sa o notebook.Numlock aj po vypnutí je stale aktivny to zn. písmena: u,i,o,p,jkl,m píše ako čísla. pomožte! zúfam

zatlač klávesnicu shift a alt , takto sa mení na klávesnici sk a en klávesnica s číslami miesto diakritiky na písmenka, máš ich po ľavej strane
aňuša
14.11.07,12:55
Ďakujem ľudkovia moji zlatí, podarilo sa ! Stlačila som Shift a NumLock a to mi vyplo num.klavesnicu. Všetkým vrelo ďakujem. Ste zlatí. Vaša aňuša.
arp69
21.01.08,13:30
Mám podobný problém: po pripojení prídavnej num. klávesnice sa zapne Numlock aj na notebooku a namiesto písmen "ýáíuiojklm" mi píše tiež čísla.
Potrebujem na notebooku písať text a z prídavnej klávesnice vkladať čísla.
Ďakujem.
chlap
21.01.08,13:37
Mám podobný problém: po pripojení prídavnej num. klávesnice sa zapne Numlock aj na notebooku a namiesto písmen "ýáíuiojklm" mi píše tiež čísla.
Potrebujem na notebooku písať text a z prídavnej klávesnice vkladať čísla.
Ďakujem.

Funkcia NumLock je funkcia, ktorá zapína numerickú klávesnicu - počítač ju proste zapne - a keď ju zapne tak ju zapne na všetkých klávesniciach, ktoré sú pripojené k počítaču.

Ak potrebuješ používať numeriskú klávesnicu, kúp si niečo takéto: http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;12066
arp69
21.01.08,14:04
Ďakujem za link, ale s tou funkciou asi toľko: mám jednu klávesnicu ktorá po pripojení funguje normálne, teda tak ako potrebujem a druhú keď pripojím tak tá nie. Tak som myslela, či netreba niečo v počítači zmeniť-nastavenie alebo čo?
Barbora1981
03.01.10,19:30
Ahojte, mam rovnaky problem- kupila som si numericku klav.k NB zn.HAMA a ked ju napojim, a zapnem na nej NumLock, tak mi nejdu pisat pismena na klavesnici NB, na ktorych su tie modre cisla (s Fn). Predtym som mala numericku klavesnicu a nerobilo mi to problem na NB. Pls. da sa s tym nieco robit? potrebujem totiz pisat cisla na pridavnej num.klavesnici a zaroven aj text na klavesnici NB. stale vypinat NumLock, ak chcem pisat text je strasne neprakticke a neefektivne :-)
Vlado40
03.01.10,20:13
Neviem presne ale si myslím , že by sa to malo dať vypnúť v biose .
Sekacik2
22.04.10,12:32
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť ohľadom numerickej klávesnice na mojom notebooku (Asus K50ID). Mám ho už asi 2-3 týždne. Prvý deň mi išla numerická klavesnica normálne t.j. všetky čisla fungovali v poriadku ale další den ked som ho zapol mi už čísla na numerickej klávesnici vôbec nefungujú. Píše mi normálne NUM LOCK ON / OFF ale čísla stále nejdú. Skúšal som to aj s tou zámkou ( Fn + NUM LOCK ) ale ani tak mi nechcú fungovať. Numerickú klávesnicu mám na notebooku integrovanú, nemám ju externe pripojenú. Skúšal som aj nový ovládač nainštalovať, restartovať notebook, niečo som aj v registroch menil ale bez odozvy. Ale tlačítka na numerickej fungujú, len keď dám NUM LOCK OFF a nefungujú ako čisla ale ako šipky Home, End, PgUp, PgDn. Ostatné tlačítka /*-+ aj enter fungujú normálne len čísla nechcú fungovať. Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba? Skúšal som aj normálnu klávesnicu k notebooku pripojiť ale ani tam mi nechcú ísť čisla na numerickej klávesnici. :confused: Vopred Ďakujem za radu.
Vlado40
22.04.10,13:46
Pozri sa do Biosu .Pri štarte stláčaj F2.Mala by tam byť položka Internal Numeric Pad Lock a nastavená na Enabled nie Disable.Potom daj uložiť cez F2 a ukonči cez F10.
Sekacik2
22.04.10,19:23
No nic som v biose nenašiel. Ja tu mám WIN 7, 64 bitový, už som rozmýšlal či to nespravila aj nejaká aktualizácia windovsu alebo niečo také. No a v tom biose je toho veľmi málo na nastavenie, jedine čo som tam našiel bolo internal pointing device (je enable ) a to neviem či má s tým niečo spoločné, nič s Internal numeric Pad Lock som tam nenašiel, všetky veci som tam poprechádzal.
220870
22.04.10,19:44
WIN 7 mám aj ja no problem.Tam to asi nebude.
alla66
22.04.10,20:13
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť ohľadom numerickej klávesnice na mojom notebooku (Asus K50ID). Mám ho už asi 2-3 týždne. Prvý deň mi išla numerická klavesnica normálne t.j. všetky čisla fungovali v poriadku ale další den ked som ho zapol mi už čísla na numerickej klávesnici vôbec nefungujú. Píše mi normálne NUM LOCK ON / OFF ale čísla stále nejdú. Skúšal som to aj s tou zámkou ( Fn + NUM LOCK ) ale ani tak mi nechcú fungovať. Numerickú klávesnicu mám na notebooku integrovanú, nemám ju externe pripojenú. Skúšal som aj nový ovládač nainštalovať, restartovať notebook, niečo som aj v registroch menil ale bez odozvy. Ale tlačítka na numerickej fungujú, len keď dám NUM LOCK OFF a nefungujú ako čisla ale ako šipky Home, End, PgUp, PgDn. Ostatné tlačítka /*-+ aj enter fungujú normálne len čísla nechcú fungovať. Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba? Skúšal som aj normálnu klávesnicu k notebooku pripojiť ale ani tam mi nechcú ísť čisla na numerickej klávesnici. :confused: Vopred Ďakujem za radu.
nie som v tomto doma,:confused: nechýba ti nejaký ovládač, keď ti nefunguje Num Lock? Pozri si odkazy, ak sa mýlim ...sorry;)
http://www.alza.sk/Publish.asp?idpm=573
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us


WIN 7 mám aj ja no problem.Tam to asi nebude.
neviem, neviem....http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=M51A&id=20091218213529953&page=1&SLanguage=cs-cz
Vlado40
22.04.10,20:25
Na ASUS K50ij som nainštaloval WIN7 32 aj 64 bit a žiadný problém s numerickou klávesnicou.V správcovi zariadení je všetko v poriadku ?Skús stiahnúť a nainštalovať driver ATK.

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
220870
22.04.10,20:46
Na tom blbom asus ,sme s kamarátom prednedávnom tiež riešili problém.nedalo sa pripojiť na net .Chyba.Drgol alebo omylom vypol tlačidlo na boku nb.
Sekacik2
22.04.10,20:48
No ovládače som si ako prvé inštaloval tie sú v poriadku, jedine rozmýšlam nad tou aktualizáciou WIN7 inakšie neviem s čím môže byť chyba. Som si nemal kupovať originál WIN 7 ale som si to mal radšej spraviť sám, lebo takto iba problémy :(. Som spravil chybu že som si hneď nevypol tie automaticé aktualizácie :( Ono tie čisla na numerickej mi išli prvý deň, ale druhý deň mi už prestali ísť. V tom je ten problém. No dikes za rady skúsim ešte na asus podporu napísať ale neviem či mi oni s tým poradia.
Vlado40
22.04.10,20:56
Win7 je v poriadku.V správcovi zariadení nájdi ovladač ohľadom numerickej klavesnice,alebo klavesnice ako takej, odinštaluj ho , reštart a Win by si mal spravne nastaviť ovládač.
viki.po
23.04.10,05:49
Zdravím ja som pri inštalovaní programov vo win7 mal problémy a našiel som takú dobrú vec. Keď vložíš inštalačné CD a spustíš inštaláciu tak máš možnosť vrátiť systém späť aj aktualizácie sa stratia. Uvidíš či to bolo aktualizáciou. Ak sa ti to už podarilo odstrániť tak to nerob lebo budeš musieť znova inštalovať soft, ktorý tam už máš inštalovaný po tej dobe kde sa vrátiš. Mne sa to oplatilo lebo jeden program mi zablokoval ďalšiu inštaláciu. Tak ho teraz vo win7 nepoužívam.
Sekacik2
24.04.10,22:44
Hmmm no tak nepomohlo ani odinštalovanie ovládača a nastavenie od windovsu, už fakt neviem čo je s tým. Asi ho do opravy pošlem tak to budem zase 2-3 týźdne bez noťasu :(
František Bekeš
31.03.11,09:44
zapoj si do booku extretnú klávesnicu normálnu aj s písmenami, a stlač NumLock, odpoj klávesnicu a čísla ti musia ísť. Neviem čo tu riešite aktualizácie, keď tie s klávesnicou nemajú nič spoločné. A poslať book do servisu kvôli tomu že nejde numerika je riadna hovadina kámo :D keby trebalo nejakú pomoc, napíšte na febeks.com
KoxXxo
31.03.11,09:54
A odpovedať na rok starý príspevok je tiež dobrá hovädina.
František Bekeš
31.03.11,10:23
viem že je to rok staré, ale keby to ešte niekto potreboval :) nebolo to doriešené tak preto som napísal priateľu :)
salvosko
01.04.11,06:20
Bratm!
Martin Martinez
28.01.15,11:54
Zdravim staci ked si zapnete klavesnicu v pc virtualnu a stlacite na nej NUMLOCK hotovo :)
erik555
28.01.15,14:05
Zdravim staci ked si zapnete klavesnicu v pc virtualnu a stlacite na nej NUMLOCK hotovo :)
a kde si bol pred 4 rokmi? :(
misoft
28.01.15,16:22
...asi v škôlke..... :D
liliana1234
07.02.15,06:37
Ahoj, stačí len stlačiť tlačítko Num Lk. Ktoré je vpravo hore na klávesnici. Ja ho mám nad číslom sedem. A potom sa už len pozri dole na počítač tam kde ti blikajú také svetielka (zelené) a tam máš taký zámok s číslom jeden. Ak bliká tak by ti mali ísť písať čísla a ak nebliká tak ti čísla nepôjdu písať.
misoft
07.02.15,09:21
Liliana - už sa opakuješ.... a reaguješ na to, čo už asi bolo vyriešené.
Lukáš Vojtek
07.06.15,12:11
Ďakujem veľmi pekne.. Už mi to ide..
filip00254863
17.12.17,15:23
ja by som išiel za človekom ktorý tomu rozumie
Martuk
17.12.17,16:03
chlapče zlatý, po 1: najprv by si išiel za niekým, kto tomu rozumie a hneď nato zakladáš tému, že:

mne blbne klávesnica na notebooku. namiesto nejakých písmen mi píše čísla alebo znaky prosím pomôžte.


Tak sa rozhodni, čo chceš.
Kabaka123
17.12.17,18:48
filip00254863 a po 2.: odpovedáš na 10 rokov starú tému