petulik
14.11.07,12:07
Ahojte,

v juni som mal kontrolu na zivnostenskom po urade, na zaklade ktorej mi odnali niektore cinoosti z mojho zivnostenskeho opravnenia, ja som sa teraz vratil zo zahranicia a mal by som zaujem znovu ziskat zivnostenske opravnenie na jednu s tychto cinnost. je to mozne?staci to znova ohlasti na zivnostenskom urade? a co povodny zivnostensky list, ten mi zostane a budem mat vlastne dva? je este aj mozne na jednom novom zivnostenskom liste mat viacero cinnosti? dakujem vam za rady...
mysimis
14.11.07,11:08
Nové ŽL obsahuú len jeden predmet činnosti.
mysimis
14.11.07,11:12
Ohľadom získania živnostenského oprávnenia na zrušenú činnosť nie je možné jednoznačne odpovedať, nakoľko neviem prečo bola pôvodná živnosť odňatá.
petulik
14.11.07,11:23
Cinnost bola odnata z dovodu jej nevykonavania, vlastne nebolo to celkom tak islo o sprostredkovanie prenajmu, kupy a predaja nehnutelnosti. Kontrolovali mi vlastne len rok a pol cinnosti/do decembra 2006/kedy som sprostredkoval len prenajom 2apartmanov, ale v roku 2007 to uz bolo 25 ale rok 2007 mi nekontrolovali , ja som pochopil, ze pokial mi opravnenie nebolo odnate z nejakeho zavazneho porusenia zivnostenskeho zakona, ze mozem on zas poziadat. je tomu tak???
mysimis
14.11.07,11:40
Podľa platného živnostenského zákona je vykonávanie sprostredkovania prenájmu, kúpy a predaja nehnuteľnosti živnosťou viazanou a na získanie ŽL s uvedeným predmetom podnikania potrebuješ nasledovné vzdelanie a alebo prax:
50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore
petulik
14.11.07,11:57
dik za odpoved, to viem, mam ekonomicku univerzitu, poreto som opravnenie obdrzal aj predtym, mna len zaujimalo, ci mozem ziadat znovu o opravnenie, ci tam nie je nejaka lehota?diky