Katarína Cigánová
14.11.07,15:35
Zdravím všetkých poraďákov.
Chcem reagovať na moju nedávno položenú otázku ako je to s predajom tovaru v colnom sklade skôr než bol tovar prepustený do režimu voľný obeh . Z porady mi bolo odpovedané , že toto nie je predmetom DPH. a keďže toto nie predmetom DPH nepočíta sa takýto obrat do obratu pre prípadnú registráciu DPH. Chcem aby ste si opravili názor , pretože som zadala túto otázku aj na drsr.sk aj na vydavateľstvo Poradca a obaja mi odpovedali že takýto predaj je predmetom DPH , podlieha režimu DPH a tiež obrat z takéhoto predaj teda vstupuje do posúdenia pre registráciu.
Toto vlastne nie je otázka , iba rekcia na danú problematiku , a prípadne pomôže niekomu do budúcnosti.:)
Vladimír Ozimý
14.11.07,14:54
bolo by fajn keby ste pripojili vyjadrenie DRSR...
Katarína Cigánová
14.11.07,15:25
Pripájam vyjadrenia aj z redakcie Poradca aj z daňovéro riaditeľstva .
Zita5
14.11.07,15:34
Mohli ste tie odpovede priložiť v tejto téme , kde ste zadali otázku .
Resp.môžete tak ešte teraz urobiť , ak by niekto chcel v tej téme nadviazať diskusiu , bolo by dobre aby tam tie otázky a odpovede boli .

http://www.porada.sk/t64586-predaj-tovaru-v-colnom-sklade.html
Katarína Cigánová
14.11.07,15:49
rada by som to priložila aj k danej téme , ale akosi sa mi nedarí otvoriť prílohy , nechápem prečo .
Zita5
14.11.07,15:52
rada by som to priložila aj k danej téme , ale akosi sa mi nedarí otvoriť prílohy , nechápem prečo .

Ja som si dovolila tam pripojiť tento link , takže ten kto to otvorí , si odpovede aj pozrie ;) Ale som trošičku dala aj poznámku , mne sa zdá, že tým ste sledovali obrat , nakoľko nie ste plátcovia DPH , Je tak , alebo sa mýlim ? Tie položené otázky sa mi zdaju všade položené trošku inak .
Katarína Cigánová
14.11.07,15:57
ano v prvom rade ešte nie sme platcovia a sledujeme obrat . Podľa odpovede z Poradcu takýto obrat podlieha sledovaniu pre registráciu.
Ak by totiž takýto predaj nebol predmetom dph , tak nevstupuje ani do sledovania obratu , alebo sa mýlim ??
Zita5
15.11.07,05:49
ano v prvom rade ešte nie sme platcovia a sledujeme obrat . Podľa odpovede z Poradcu takýto obrat podlieha sledovaniu pre registráciu.
Ak by totiž takýto predaj nebol predmetom dph , tak nevstupuje ani do sledovania obratu , alebo sa mýlim ??

Zákon o DPH

§ 4 Registračná povinnosť

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku

Dopĺňam nasledovné linky
http://www.porada.sk/t19929-registracia-podla-obratu-ako-pocitat-obrat.html
http://www.porada.sk/t19875-co-je-to-obrat.html

Podľa § 4 odst.1 Zákona o DPH ste povinný sa zaregistrovať za plátcu DPH , nakoľko ste predajom tovaru prekročili obrat ako uvádzate Vo Vašich dokumentoch - Otázka Poradca a DÚ .

(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
Vladimír Ozimý
07.12.07,10:34
ahojte vyvezie sa tovar pre bulhara do colného skladu v bulharsku kde bude ďalej vyvezený do chorvátska. Bulhar je neplatiteľ DPH...vystavuje SR firma faktúru bez DPH alebo s DPH?
11richard
30.09.08,08:57
Ahojte, chcem len jednu poznámku k tejto téme, aj pani z DRSR musí rešpektovať predpisy ES, ktorá stále hovoria o tovare v colnom sklade ako o tovare ,ktorý nemá štátút tovaru EU, teda nemôže byť zdaňovaný ako tovar , ktorý má štatút slovenského tovaru. Jednoducho - predaj tovaru v colnom sklade, nemôže podliehať DPH. Pekný deň
Vladimír Ozimý
30.09.08,09:28
Ahojte, chcem len jednu poznámku k tejto téme, aj pani z DRSR musí rešpektovať predpisy ES, ktorá stále hovoria o tovare v colnom sklade ako o tovare ,ktorý nemá štátút tovaru EU, teda nemôže byť zdaňovaný ako tovar , ktorý má štatút slovenského tovaru. Jednoducho - predaj tovaru v colnom sklade, nemôže podliehať DPH. Pekný deň

a konkrétne ktorý predpis o tom hovorí v rámci EU?
Excise Duty
30.09.08,09:50
Vladimír Ozimý
30.09.08,11:46
Dík moc ja sa s tým bortím ale neviem sa dopracovať kde je zadefinované že tovar v colnom sklade nie je tovarom ES, našiel som len že je tam možné uskladniť aj t ovar ktorý je tovarom ES aj taký ktorý nie je hm....
Excise Duty
30.09.08,13:20
Dík moc ja sa s tým bortím ale neviem sa dopracovať kde je zadefinované že tovar v colnom sklade nie je tovarom ES, našiel som len že je tam možné uskladniť aj t ovar ktorý je tovarom ES aj taký ktorý nie je hm....
Takže je to Hlava I, kapitola 1, článok 4 pododsek 7 a 8.
Pododsek 7 jasne definuje, ktorý tovar je tovarom spoločenstva, pričom z druhej odrážky vyplýva, že tovarom spoločenstva je tovar, ktorý bol prepustený do voľného obehu. Naopak pododsek 8 hovorí o tom, že tovarom spoločenstva nie je taký tovar, ktorý je iný ako tovar uvedený v pododseku 7.
Na takýto tovar, pokiaľ nebude prepustený do voľného obehu teda nemožno uplatniť vnútroštátne daňové predpisy, čo napokon vyplýva aj z ustanovenia § 12 zákona o DPH.
Kedže nariadenie Rady (EHS) č. 2913/92 z 12. októbra 1992, ktorým sa ustanovuje Colný kódex spoločenstva je vyššou právnou normou ako zákon o DPH, musí ju teda rešpektovať aj DRSR a nie vykladať vznik daňovej povinnosti pri predaji tovaru v colnom sklade tak, ako ho vykladá.
11richard
30.09.08,13:24
Presne tak