Zuzana Boháčová
14.11.07,17:58
Dobrý večer prajem poraďáci,
prosím Vás,cez aký typ resp.vzor účtujete v Omege samozdanenie?
jedná sa mi o došlú faktúru z ČR,ktorú však evidujem medzi tuzemskými DF,lebo je vystavená v SK (preto nevidím dôvod evidovať ju cez zDF).

Faktúru mi vystavila česká firma-platca DPH v ČR
má IČ DPH CZ..
faktúru vystavila v SK,ale bez DPH
to znamená,že ja ju musím samozdaniť,áno?
(že je vystavená v Sk,to neberiem do úvahy,áno?)
Ďakujem moc za všetky názory
Aljok
14.11.07,17:06
Účtuj ako zDF.
Ak predmet dane tovar = vzor 72.
liba2
14.11.07,17:13
........jedná sa mi o došlú faktúru z ČR,ktorú však evidujem medzi tuzemskými DF,lebo je vystavená v SK (preto nevidím dôvod evidovať ju cez zDF).........

V rade DF nie sú tieto vzory pre nadobudnutie tovaru, služieb. Treba použiť rad zDF . To že máš SKK menu nevadí, program ju vníma ako každú inú zahr. menu a prepočítava 1:1 .
Zuzana Boháčová
14.11.07,17:40
V rade DF nie sú tieto vzory pre nadobudnutie tovaru, služieb. Treba použiť rad zDF . To že máš SKK menu nevadí, program ju vníma ako každú inú zahr. menu a prepočítava 1:1 .


aha
ale ked ja som si uz fakturu tak fiktivne zauctovala v DF-teda este nepredkontovala,len nahodila dodavatela a datum (aby som to mala spravne po poradi,podla datumov)
faktura je asi 20.10.
a za nou uz mam zauctovane dalsie slovenske faktury,az do 31.10.
potom keby ze ju vymazem z DF a zauctujem do zDF,tak mi chyba v DF jedno interne cislovanie:(
alebo si ju uz necham medzi DF a skusim rucne nahodit,podla vzoru v zDF,rucne nahodim rovnake typy sum,ako je automaticky predkontovane pri zDF
malo by mi tie typy sum zobrat aj pri slovenskych DF,nie?
dik
liba2
14.11.07,18:00
........malo by mi tie typy sum zobrat aj pri slovenskych DF,nie?
dikNeviem, vyskúšaj a daj vedieť, poučia sa z toho aj ostatní čo to ešte neskúšali :D.
makika
15.11.07,12:43
tak teraz neviem ja mám ten istý prípad a ked som volala na hot line mi bolo povedané,že to má ísť do tuzemských faktúr?
andreaS
15.11.07,12:51
Zuzana Bohačova: urcite danu zahranicnu fa nenahodis v DF tak ako ma byt keby si uctovala cez zDF. Podla tvojho prispevku mam pocit, ze nepouzivas vzory v Omege, kt. su vytvorene perfektne a viac nez zlahcuju pracu. Vymaz ju z DF a nahod do zDF a chod podla vzoru ako je to tu vyssie napisane. Co sa tyka ciselnej rady, tak sa da vzdy precislovat - je to hromadna funkcia omegy a robi sa automaticky (musis len zadat od kt. obdobia ti ma precislovat doklady)

mam pocit ze som to tu uz kdesi pisala, ale nevadi, ked dorazim k domacemu kompu, tak sem prilepim presny postup nahodenia zDF
andreaS
16.11.07,07:54
Postup nahodenia zDF pre samozdanenie a fa vystavenu v SKK:

- otvor EUD, a zadaj okruh zDF
- stlac pridaj
- vyber vzor 72 a ENTER (teraz ta bude program sam navigovat, co treba vyplnit):
- zadaj externe cislo - ENTER
- zadaj partnera - ENTER
- zadaj text - ENTER
- zadaj datum vyhotovenia - ENTER
- zadaj datum prijatia - ENTER
- zadaj datum splatnosti - ENTER
- zadaj datum vzniku danovej povinnosti - ENTER
- zadaj menu "SKK" - ENTER
- zadaj kurz pre NBS stred (mal by byt doplneny automaticky 1,00) - ENTER
- zadaj kurz pre DPH - kedze fa je vystavena v SKK aj tento kurz bude 1,00 - ENTER
- zadaj sumu do "volny zaklad" napr. 2000,- a potvrd na OK potom znova ENTER
- zadaj účet na strane MD - ENTER - zadaj analytiku - ENTER

A program sam doplni DPH na obe strany a uz len potvrdit hotovy doklad na OK a je hotovo. :)

Pozn: jedine co by som opravila v hotovom doklade (predtym ako finalne potvrdim posledne "OK") je analytika uctu 321 - pretoze to pocas nahadzovania samotneho dokladu nejde.
LubenaK
19.11.07,09:17
Analytiku na účte 321 je treba mať nastavenú v Číslovaní dokladov. V prípade, že tam je nastavená iná analytika, aká bude použitá v doklade, program to pri kontrole vyhodí ako závažnú - červenú - chybu.