Grankow
14.11.07,21:19
zdravim, poprosim o radu byvam s rodicmi na frekventovanej ulici v tesnej blizkosti autobusovej a vlakovej stanici okresneho mesta. Chcel by som na nas pozemok umiestnit 2ks billboardov a tie nasledne prenajimat miestnym firmam a podnikatelom.
Chcem sa opytat mozem takuto cinnost vykonavat aj bez zivnosti. Ak ano staci na takyto prenajom iba jednoducha zmluva o prenajme?
A moze si takuto zmluvu dat potencionalny najomca nejako do nakladov za reklamu?
Je mozne aby som to prenajimal ja aj ked vlastnik pozemku je moja mama?

Som student VS a nemam iny prijem cize ak by som neprekrocil nezdanitelne minimum (je to tych 95 616sk?) ? nemusel by som platit ziadnu dan z prijmu?
Chape sa billboard ako nehnutelnost?
A este posledna otazocka mam sice nejaku predstavu ale predsa: Kolko pytat?
Za co i len ciastocne zodpovedanie dakujem :rolleyes:
Grankow
16.11.07,18:06
Fakt mi nikto nepomoze ani s jednou otazkou? :mee:
wagner
16.11.07,18:13
Môžem Ti poradiť akurát to, že na osadenie billboardov je potrebné stavebné povolenie.
Grankow
18.11.07,09:37
vdaka
Zoltán Kovács
18.11.07,09:51
zdravim, poprosim o radu byvam s rodicmi na frekventovanej ulici v tesnej blizkosti autobusovej a vlakovej stanici okresneho mesta. Chcel by som na nas pozemok umiestnit 2ks billboardov a tie nasledne prenajimat miestnym firmam a podnikatelom.
Chcem sa opytat mozem takuto cinnost vykonavat aj bez zivnosti. Ak ano staci na takyto prenajom iba jednoducha zmluva o prenajme?
A moze si takuto zmluvu dat potencionalny najomca nejako do nakladov za reklamu?
Je mozne aby som to prenajimal ja aj ked vlastnik pozemku je moja mama?

Som student VS a nemam iny prijem cize ak by som neprekrocil nezdanitelne minimum (je to tych 95 616sk?) ? nemusel by som platit ziadnu dan z prijmu?
Chape sa billboard ako nehnutelnost?
A este posledna otazocka mam sice nejaku predstavu ale predsa: Kolko pytat?
Za co i len ciastocne zodpovedanie dakujem :rolleyes:

Príjem z prenájmu je dovýšky 5x živnotného minima oslobodený od platenia dane z príjmov, na rok je to cca 25 tisíc Sk. Ak s podnikateľom uzavrieš zmluvu o prrenájme plochy, tak podnikateľ si to môže uplatniť ako daňový výdavok. Ohľadne cien ti neviem poradiť.

Skôr som rozmýšlal nad tým, že ak prenájmeš tú plochu, tak kto bude zabezpečovať vyhotovenie samotného bilboardu (nosiča reklamy), lebo väčšina podnikateľov, keď už sa rozhodne pre takúto formu reklamy svojej činnosti očakáva full servis. Teda nie len to, že bude mať plochu, ale aj samotné vyhotovenie tej reklamy. Preto možno by bolo lepšie s tým prenájom obrátiť sa na bilbordové spoločnosti, ktoré to vedia všetko organizovať a dodať potencionálnym záujemcom. A ty by si bol v zmlvunom vzťahu s tou bilboardovou spoločnosťou.
Grankow
18.11.07,16:37
jj dakujem velmi pekne, pomohol si mi.
No o tej bllboardovej spolocnosti som uvazoval, ale za prenajom plochy s tym ze umiestna vlastny billboard nukaju 15 000sk/rocne a svojim klientom nukaju tieto bilboardy od 6200 Sk za kus a mesiac - ispa.sk /V cene nie je zahrnutá výroba plagátov/ ja mam predstavu taku ze si dam na objednavku vyhotovit billboard a ten budem prenajimat povedzme za 50 tisic na rok. reklamnych agentur ktore vytvoria navrh a nechaju vytlacit plagat je dufam spusta takze by som mohol pripadneho klienta na nejaku nasmerovat. Uvidime...
Juraj727
03.09.09,08:44
chcel by som sa spýtať ako si to nakoniec vyriešil..plánujem spraviť niečo podobné.
Ďakujem
dragan.michal
03.09.09,09:09
1. V prvom kroku budes potrebovat stavebne povolenie. Po jeho vydani budes moct postavit bilboard.
2. Bilboard si das pravdepodobne vyrobit u specializovanej firmy, cize to znamena ze budes potrebovat prvotnu investiciu.
3. Ked niekto pride budes musiet: vytlacit papier, nalepit ho. Reklamky sa nebudu zaoberat vylepom. cize budes potrebovat reklamku na navrh, dalej firmu na vylep.

orientacne ceny:
prenajom do 200 eur / mesacne
vylep v cene
tlac: 33 eur

A podla mojho nazoru by to bolo aj moc komplikovane. Klient pride objedna si bilboard u Teba. Graficky navrh posunies reklamke, ta posle papier firme na vyep ktora to vylepi. Pri mesacnom najme budes mat dve prijate faktury (od reklamky a vylep) a jednu vydanu (klient). Co je na moj vkus trosku komplikovane

Na Tvojom mieste by som bilboardy prenajal nejakej miestnej reklamke ktora by to cele zabezpecovala a isli by ste fifty - fifty-
zubro85
03.09.09,09:16
no este tusim treba povolenie od policie ak je to pri ceste 1 triedy, povolenie od mestskeho alebo obecneho uradu a aj to stavebne povolenie..
dragan.michal
03.09.09,09:34
no este tusim treba povolenie od policie ak je to pri ceste 1 triedy, povolenie od mestskeho alebo obecneho uradu a aj to stavebne povolenie..

To uz je vramci stavebneho povolenia. Pri stavebnom povoleni budu pozadovat vyjadrenie policie ci nahodou bilboard neovplvni premavku.
svk_businessman
12.02.10,23:14
A co tak LED billboardy?? Neviete kolko to stoji? Pozeral som na internete ale nikde som nenasiel cenu keby som si chcel taky kupit :( Nejaky taky ktory by bol umiestneny na ceste a aby ho mohli vidiet aj ludia v autach niekde na krizovatke napr. Neviete kolko to moze stat? Dik
Grankow
17.02.10,08:48
A co tak LED billboardy?? Neviete kolko to stoji? Pozeral som na internete ale nikde som nenasiel cenu keby som si chcel taky kupit :( Nejaky taky ktory by bol umiestneny na ceste a aby ho mohli vidiet aj ludia v autach niekde na krizovatke napr. Neviete kolko to moze stat? Dik

Ahoj tie LEDky zaujimali aj mna preto som sa v tom trosku sprtal. Ceny zalezia od velkosti a od poctu pixelov cca od 30-60tisic eur bez DPH je to vratane montaze a vybavenia, potrebujes k tomu totiz aj pocitac a pripojenie na internet aby si stale nemusel k tomu chodit ked tam chces zadat novy spot alebo reklamu. Oslovil som tusim vsetky spolocnosti co to robia u nas, neviem ci tu mozem napisat firmu ktora mala podla mna najlepsiu ponuku tak ak by si chcel vediet napis SS.
Grankow
17.02.10,08:55
chcel by som sa spýtať ako si to nakoniec vyriešil..plánujem spraviť niečo podobné.
Ďakujem

Ahoj
Zalozil som s.r.o.
Nechal som si vyrobit billboard na zakazku,
Vybavil som stavebne povolenie u nas v meste za to chceli tusim okolo 100eur uz si fakt presne nespominam.
Oslovujem priamo firmy ale je to fakt na nervy kazdy by to chcel zadarmo :(, uvazujem ze to fakt prenecham reklamke lebo mam aj ine aktivity a zabera mi to cas.

V pripade ze niekto ma zaujem dohadzovat reklamu poslite mi SS urcite sa dohodneme :)


Vela stastia
svk_businessman
17.02.10,21:47
Ahoj
Zalozil som s.r.o.
Nechal som si vyrobit billboard na zakazku,
Vybavil som stavebne povolenie u nas v meste za to chceli tusim okolo 100eur uz si fakt presne nespominam.
Oslovujem priamo firmy ale je to fakt na nervy kazdy by to chcel zadarmo :(, uvazujem ze to fakt prenecham reklamke lebo mam aj ine aktivity a zabera mi to cas.

V pripade ze niekto ma zaujem dohadzovat reklamu poslite mi SS urcite sa dohodneme :)


Vela stastia
A ako robis plagat na ten billboard? Cez nejaku firmu ktora ti ho vytlaci? Kolko stoji asi vytlacenie jedneho takeho plagatu?
dragan.michal
18.02.10,07:27
Ahoj

V pripade ze niekto ma zaujem dohadzovat reklamu poslite mi SS urcite sa dohodneme :)


Mesto? viac informacii o ploche? kde je, ako je natoceny, premavka - silna, slaba, chodcy - silne, slabe....?


A ako robis plagat na ten billboard? Cez nejaku firmu ktora ti ho vytlaci? Kolko stoji asi vytlacenie jedneho takeho plagatu?

Ak sa nemylim tak cenu davaju do 3O eur /kus
runaldo
28.03.10,19:57
no ja by som si chel zivnost otvorit na bilbordy ale mam pozemok okolo dialnice bol by stim neaky problem ci staci ist na policiu len?? a kolko asi stalo stavebne povolenie a vsetko okolo???
ivan.gajdos
05.11.10,07:43
A co tak LED billboardy?? Neviete kolko to stoji? Pozeral som na internete ale nikde som nenasiel cenu keby som si chcel taky kupit :( Nejaky taky ktory by bol umiestneny na ceste a aby ho mohli vidiet aj ludia v autach niekde na krizovatke napr. Neviete kolko to moze stat? Dik
mám v ponuke LED obrazovky , v prípade záujmu ma kontaktujte cez správu
alexkopodnikat
11.11.10,08:46
ivan.gajdos
prosim kontkatujte ma neviem ako sa tu posielaju spravy ale mam zaujem o led obrazovky!
sandwichsandwich
17.01.11,15:48
Ahoj prosimta kolko ta stala vystavba billboardu na zakazku?
U akej firmy si zakazku vybavoval?
Za odpoved vopred dik
klekyno
03.03.11,10:57
poradím,pomôžem,vysvetlím,vypracujem plán a dokonca komplet vysvetlím led technyku podľa vašej požiadavky....
klekyno
29.06.11,05:30
ivan pozry si biglook.sk oni so podla sluzieb asi top na slovensku