ľudka
15.11.07,05:46
Prajem všetkým poraďákom pekný deň a prosím o radu.
Od 16.12.2007 budeme spájať spoločnosti - fúzia. Zamestnanci z jednotlivých s. r. o., ktoré sa budú spájať s našou spoločnosťou (a.s.)prechádzajú k nám so všetkými pracovno právnymi nárokmi. Je mi jasné, že tým pádom preberáme všetky zostatky dovoleniek, priemery pre pracovno právne účely na IV. štvťrok a ostatné náležitosti, ale neviem, ako to bude s novými priemermi na I. štvrťrok 2008. Ja im budem počítať mzdu iba od toho 16.12.2007 do 31.12.2007, ale do nových priemerov by som asi mala počítať všetky príjmy a hodiny za celý IV. štvrťok 2007? V tomto nemám jasno. Ďakujem všetkým za čas a skorú odpoveď.
azuz
15.11.07,05:38
Pokiaľ na Vás prechádzajú všetky práva a povinnosti, tak priemer počítaš z celého rozhodujúceho obdobia.
ľudka
15.11.07,05:44
Tak som si to myslela, ale čo s VZ pre sociálnu poisťovňu? Telefonicky som od SP dostala stanovisko, že zamestnancov neprihlasujem a neodhlasujem, iba robím delimitáciu a noví zamestnanci prechádzajú pod našu pôsobnosť delimitačným protokolom. Z toho mi vyplýva, že aj VZ na dávky vyplývajúce zo sociálneho poistenia vroku 2008 by sa mali počítať za celé rozhodujúce obdobie roku 2007. Toto si ešte chcem overiť na SP.
ľudka
15.11.07,07:27
Takže ak by mal niekto taký problém ako ja, tak informujem:
práve som rozprávala so sociálnou poisťovňou - pobočka Košice, potvrdili mi, že pri zlučovaní spoločností, keď zamestnanci prechádzajú z jednej spol. do druhej so všetkými pracovno právnymi nárokmi je potrebné vyhotoviť delimitačný protokol, v ktorom bude uvedené odkiaľ kam idú zamestnanci a ich zoznam. (musí byť samozrejme IČZ, dôvod prechodu a pod.).
VZ pre dávky sociálneho poistenia sa počítajú z celého rozhodujúceho obdobia podľa zákona, teda v roku 2007 RO rok 2006, v roku 2008 RO rok 2007. Čo sa týka ELDP, odporučili mi, že lepšie je, keď spoločnosť, kde zamestnanci končia odpošle ELDP a nová spoločnosť si potom vedie vlastné od prechodu zamestnancov. Nie je vraj chybou keď sa to tak neudeje, ale je to takto lepšie (konštatujem pre SP aj pre mňa).
Ak touto informáciou niekomu pomôžem budem rada.
martina12
04.09.12,10:57
Dobrý deň, mám takúto otázku. Od 1.2.2008 som pracovala vo firme napr. ABC, k 1.1.2010 nás kúpila iná firma napr.XYZ s tým, že sme prešli do novej firmy so všetkými pracovno-právnymi nárokmi. Nová firma XYZ ponúka zamestnancom výhody napr. vo forme mimoriadnej dovolenky pre tých, ktorý odpracujú vo firme viac ako 5 rokov. Má sa odpracovaných 5 rokov vo firme počítať v mojom prípade od 1.1.2010 (dátumom spojenia 2 spoločností) alebo od 1.2.2008? Vďaka
Tweety
04.09.12,11:00
Dobrý deň, mám takúto otázku. Od 1.2.2008 som pracovala vo firme napr. ABC, k 1.1.2010 nás kúpila iná firma napr.XYZ s tým, že sme prešli do novej firmy so všetkými pracovno-právnymi nárokmi. Nová firma XYZ ponúka zamestnancom výhody napr. vo forme mimoriadnej dovolenky pre tých, ktorý odpracujú vo firme viac ako 5 rokov. Má sa odpracovaných 5 rokov vo firme počítať v mojom prípade od 1.1.2010 (dátumom spojenia 2 spoločností) alebo od 1.2.2008? VďakaMôj názor,že záleží na rozhodnutí novej firmy, ako to budú posudzovať.
martina12
04.09.12,11:01
Vďaka za promtnú odpoveď