vieroslava
12.11.07,16:51
Do sociálnej poisťovne som napísala cca pred rokom reklamáciu, nakoľko v zápočtovom liste na dôchodok, ktorý posielajú plošne všetkým poistencom, vôbec nezarátali do výpočtov odvody, ktoré som platila ako SZČO od roku 1993, odkedy podnikám. Do dnešného dňa som od nich nedostala odpoveď. Jediná reakcia od SP bola taká, že mi urobili kontrolu odvodov za zamestnancov.
vieroslava
12.11.07,15:55
Ešte sa chcem poďakovať všetkým, ktorí spoluzdieľajú so mnou tento problém a snažili sa ma aspoň psychycky podporiť.
Naberiem druhý dych a pošlem sťažnosť aj do SP, aj do zdrav.poisťovne.
Snáď sa ľady pohnú.
Andyke
15.11.07,00:47
Do sociálnej poisťovne som napísala cca pred rokom reklamáciu, nakoľko v zápočtovom liste na dôchodok, ktorý posielajú plošne všetkým poistencom, vôbec nezarátali do výpočtov odvody, ktoré som platila ako SZČO od roku 1993, odkedy podnikám. Do dnešného dňa som od nich nedostala odpoveď. Jediná reakcia od SP bola taká, že mi urobili kontrolu odvodov za zamestnancov.

V príslušnej pobočke SP, kde patríš mala by si požiadať o skontrolovanie
či máš správne uhradené odvody za tie roky. Keď totiž budeš dlhovať len pár korún (napr. 6 Sk za celý rok), tak neuznajú celý rok.
abel
15.11.07,05:57
Mne práve včera volala pani z našej pobočky SP, ktorá má na starosť ELDP, či mi na tom výpise z individuálneho účtu nechýba rok 1994, pretože jej tam svieti nedoplatok 294.- Sk a z toho dôvodu to nemôže zlikvidovať. Po 2 minútovom telefonickom rozhovore do krajskej pobočky sa to vysvetlilo, že to bolo 3x 98.- Sk ktoré sa platili pre úrad práce, a SP je v poriadku, takže mi to môžu započítať.
Priznám sa, že som si svoj vlastný výpis ešte ani poriadne nepozrela, hoci moji klienti mi svoje strčia medzi doklady bez toho, aby si pozreli čo to je, a potom tu so mnou preberajú celú svoju zamestnaneckú históriu.
gutan52
16.11.07,18:53
Do sociálnej poisťovne som napísala cca pred rokom reklamáciu, nakoľko v zápočtovom liste na dôchodok /* IÚP /, ktorý posielajú plošne všetkým poistencom, vôbec nezarátali do výpočtov odvody, ktoré som platila ako SZČO od roku 1993, odkedy podnikám. Do dnešného dňa som od nich nedostala odpoveď. Jediná reakcia od SP bola taká, že mi urobili kontrolu odvodov za zamestnancov.

To myslíš :*IÚP = individuálny účet poistenca.? Tam je viacej chýb. Keďže píšeš, že za 1rok si nedostala odpoveď na Tvoj dotaz, tak rozmýšľam, kde by sa to malo zisťovať? a mal by som k tomu viacej otázok, ale možno to tu na "Porade" postupne preberieme a budeme v obraze...

Naprríklad aj POMB. Z koľkých rokov po sebe by sa mal rátať? Je možné, že to tu nájdem pod skratkou : POMB, alebo kde asi???
abel
16.11.07,20:44