Krysta
15.11.07,07:01
Dobrý deň!
V lete dostala som antúriu, vtedy bola krásna, kvitla. No nestačí, že odvtedy nekvitne (ale myslela som, že až na jar), teraz som zbadala, že listy sú také vysušené.:mee: Nie všetky, len pár, to bude nejaká choroba, alebo čo. Také hnedé suché fľaky sú na listoch. Čo s tým? Mám tie listy ostrihať? (aby ďalšie nedostali ten pleseň) Ale je ich dosť okolo 10. Alebo čo s tým?
Keď už máte s tým skúsenosti, napíšte mi prosím.
ďakujem.
Stina
15.11.07,06:16
Odumreté listy sa majú odstrihávať . viď link http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=21&ras=63
Krysta
15.11.07,06:27
Ďakujem
betrix
19.02.12,10:10
mimotemyPrepáčte, neviem, kde to zaradiť:confused:. Ale určite mi poradíte Minulý rok mi táto antúria pekne zakvitla, hádam aj tento bude kvitnúť, ak nevyhynie, lístky jej začali takto hnednúť, neviete, čom to je? čo s tým treba robiť, aby to nechytilo všetky lístky, lebo už som pár odstrihla? Vďaka.
betrix
19.02.12,10:11
Neviem, prečo mi nechce priložiť prílohy, teda fotografie, však už som to robila, ešte skúsim :(.
sisima
25.02.12,19:39
mimotemyPrepáčte, neviem, kde to zaradiť:confused:. Ale určite mi poradíte Minulý rok mi táto antúria pekne zakvitla, hádam aj tento bude kvitnúť, ak nevyhynie, lístky jej začali takto hnednúť, neviete, čom to je? čo s tým treba robiť, aby to nechytilo všetky lístky, lebo už som pár odstrihla? Vďaka.

akurát dnes som svoju antúriu presádzala, tiež mala na pár listoch podobné fľaky, mala strasne prerastené korene, plný črepník a tiez bola dost mokrá a zopár korenov bolo odhnitých... moja chyba, nemyslela som si, ze vo vnútri je stále mokrá, na vrchu sa tvárila suchá.., tak som ju riadne polievala... takze teraz dúfam, uz sa jej bude dariť lepšie :)
arisbe
02.03.12,20:10
a do akej zeme si presadzala?
betrix
04.03.12,09:10
finis
06.03.12,12:27
moje anturium som preniesla z domu do prace a tu na severnom okne zacala kvitnut ako diva.velmi sa z nej tesim.
sisima
08.03.12,19:53
mala som substrat pre izbové rastliny a zmiesala som so substratom na zelene rast.a palmy... zatial vyzera, ze sa jej to paci :)