jana007
15.11.07,07:41
Zamestnala som brigádnika (nezamestnaný občan vedený na ÚP) na dohodu o pr.činnosti dňa 10.10.2007. Za október odpracoval 28,5 hod x 75,- SK/hod. Hrubú mzdu mal 2138,-, zrážková daň 406,- Sk. Vyplatila som mu mzdu 1732,- Sk. Dnes mi prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy tohto brigádnika. Po prečítaní príspevkov v porade som pochopila, že mu musím nechať nepostihnuteľnú sumu vyrátanú zo životného minima. Takže mu nemám zraziť nič, keď má taký malý príjem?
Dohodu má uzatvorenú na dobu neurčitú a max. mesačný príjem bude mať 3000,- Sk v hrubom. Rozumiem tomu tak, že na zrážky exekúcie nemá dostatočný príjem a nemusím ich robiť?
Jana Motyčková
15.11.07,07:44
Nemá dostatočný príjem a teda zrážku nezráźaš. To, že nemá dostatočný príjem oznám exekútorovi.
jana007
15.11.07,08:09
Ešte by ma zaujímalo, či sledujem aj výšku jeho sociálnej podpory?
Jana Motyčková
15.11.07,08:45
Ty nie, ak má viacero príjmov, je to vec exekútora. Ak zamestnanec má viac platiteľov príjmu, exekútor prípadne môže určiť, že neuplaníš celú sumu na vyźivovaného, ale iba časť - to ale určuje písomne. V takom prípade by si prípadnú zrážku zasielala exekútorovi a ten potom so zrážkami od iných platiteľov ju pošle oprávnenému.